עוד בחדשות ודעות
 >  > 

האגודה: "הבית הפתוח" ירד מהעץ עליו טיפס

כך מסביר הדובר, אייל נעמן, את הסכמת אגודת ההומואים והלסביות להשתתף במצעד הגאווה בירושלים אותו הגדירה כ"פוליטי"

חרף הפגישה שהתקיימה בין יו"ר האגודה, איתי פנקס, לבין יו"ר "הבית הפתוח" בירושלים, ג'רי לוינסון, ובסופה הוחלט על השתתפות - ככל הנראה - של אגודת ההומואים והלסביות במצעד הגאווה בבירה, בשני האירגונים מפרשים בצורה שונה את הסכמת האגודה להשתתף במצעד.

בשיחה עם דובר האגודה אייל נעמן, טוען נעמן כי "בעבר, על פי פרסומים רשמיים של 'הבית הפתוח' ולפי תגובתו של חגי אלעד המנכ"ל, היה ברור כי האירוע יהיה פוליטי באופן מובהק. בעקבות פניית האגודה ולאחר שהבהרנו שלא נוכל להשתתף במצעד במידה והוא יהיה פוליטי, החליטו ב'בית הפתוח' לרדת מהעץ ולשנות את אופי המצעד. מכיוון שכך וכפי שהתחייבנו האגודה תשמח לקחת חל'ק בכל אירוע למען הקהילה שאינו נועד לשרת אינטרסים פוליטיים, לרבות מצעד הגאווה בבירה". נעמן הוסיף כי הוא "שמח שג'רי לוינסון [יו"ר 'הבית הפתוח', ד"מ] הבין את אשר ידענו כבר בעבר: חגיגות הגאווה הן אירוע להומואים, לסביות, בי וטרנס ולא לפוליטיקאים".

חגי אלעד, מנכ"ל "הבית הפתוח", הופתע מדברי נעמן אך העדיף להגיב ב"לא היו דברים מעולם". ג'רי לוינסון מסר לכתב GoGay כי "אני שמח שאיתי פנקס כיו"ר האגודה החליט שהגיעה העת לתמוך ולהשתתף באירועי הגאווה בירושלים, שיש להם משמעות עמוקה וגדולה. התגובה של מר נעמן היא מצערת ואני מקווה שהיא אינה משקפת את עמדת האגודה". לוינסון מדגיש כי "יכול להיות כי מישהו פירש את הכוונה לערך מצעד גאווה בבירה ככוונה פוליטית, אך אין דבר יותר רחוק מזה ויש להצטער אם יש כאלה שחושבים כך. אם לעובדה שייצעדו במצעד בעלי דתות, אמונות והשקפות שונות, קורא אדם זה או אחר 'פוליטיקה', אני שולל את הטענה הזו". הוא הוסיף כי "הרעיון של מצעד הגאווה הוא איחוד הפלגים תחת הכותרת 'אהבה ללא גבולות'. אם מר נעמן מתכוון לפוליטיקה במובן המפלגתי - לא היה ולא נברא. מי שקורא את המסמכים בנושא זה ממליאת הבית הפתוח, מוצא כי אין בהם כל רמז לכל סוג של פוליטיקה מפלגתית".

מערכת החדשות של GoGay תמשיך לעדכן בנושא.

כל הזכויות שמורות 1999-2021 הקמת אתרים ניהול תוכן
נא להמתין... נא להמתין...