עוד בחדשות ודעות
 >  > 

מצרים: סכנה נשקפת לתיירות הומו-לסבית

יותר ויותר תיירים הומואים ולסביות המבקשים לטייל במצרים מתבקשים לנקוט אמצעי ביטחון מחשש להתנכלות השלטונות

לאחרונה, סוכני נסיעות מתריעים בפני תיירים הומואים ולסביות המבקשים לנסוע למצרים כי עליהם לנקוט באמצעי ביטחון רבים. ההצעה באה בעקבות עצירתם של אזרחים במדינה באשמת הומוסקסואליות, שעדיין נחשבת בלתי-חוקית. ההאשמה המופנית כלפי העצירים היא "מעשה זדון" ו"פגיעה באיסלאם".

המקרה החמור והמדובר ביותר הוא מעצרם של כ-50 גברים, מתוכם 23 נידונו לעונשי מאסר בפועל. האופן בו ניהלו השלטונות את משפטי הראווה של העצורים המצרים הוביל לביקורת חמורה ביותר של ארגוני זכויות האדם והקהיליה הבין-לאומית על שלטונות המדינה, בעיקר מצדו של נשיא צרפת, ז'אק שיראק, וארגון אמנסטי.

בשבוע שעבר חמישה גברים מצרים נוספים נשפטו לעונש עבודת פרך. בדצמבר 2001, שני סטודנטים מצרים נעצרו באשמה שהציעו לקיים יחסי מין עם גברים אחרים - דרך רשת האינטרנט. ממשרד התיירות המצרי בעולם נמסר כי המצב במדינה הוא "נורמטיבי". עם זאת, מסרב משרד התיירות להגיב בנושא יחסם של המצרים לתיירים הומוסקסואלים, ועל הסכנות להן הם עלולים להחשף במדינה.

סוכני נסיעות ברחבי העולם, המטפלים בקהל ההומו-לסבי, ממליצים לחברי הקהילה שלא לנסוע למצרים ולאלו שהחליטו לנסוע הוא ממליץ לפקוח עין ולהקפיד לשמור על כללי המקום. "אם גברים נעצרים משום שהם עושים שימוש באתרי אינטרנט הומואיים", מסר סטפן בני, עורך ספר תיירות לגייז, "אי אפשר לצפות מה יעשו הרשויות למי שייתפס מחזיק ידיים עם בן מינו או אפילו מזמין חדר זוגי בבית מלון, יחד עם בן זוגו". הוא ממשיך ומזהיר כי "אם אתם חייבים לנסוע למצרים, הקפידו לבדוק את המנהגים המקומיים ולשמור על החוק במדינה".

משרד החוץ הישראלי מזהיר מפני נסיעת ישראלים למדינות ערב, בין היתר למצרים. בעקבות המצב הבטחוני בו נמצאת ישראל עשויים תיירים מישראל להקלע למצבים מסוכנים במדינות ערב ולכן בתקופה זו, מסרו ממשרד החוץ, מומלץ להמנע מביקורים במדינות ערביות. יש לציין כי משרד החוץ הישראלי אינו עוסק בהסברה לקהילה ההומו-לסבית ונראה כי אין בכוונתו לעשות כן בעתיד; האזהרה מתייחסת לכלל האזרחים בישראל, ולא רק להומואים ולסביות.

הידיעה הוכנה בשיתוף סוכנויות הידיעות. מערכת החדשות של GoGay תמשיך לעדכן על ההתפתחויות במצרים בנושא ההומו-לסבי.

תגיות
כל הזכויות שמורות 1999-2021 הקמת אתרים ניהול תוכן
נא להמתין... נא להמתין...