עוד בחדשות ודעות
 >  > 

ז'וספאן ושיראק מתנגדים לזכות האימוץ לגייז

המועמדים לנשיאות צרפת - ליונל ז'וספאן הסוציאליסט וז'אק שיראק השמרן, הודיעו כי יתנגדו לזכויות הגייז בנושא האימוץ

שני ראשי המפלגות הגדולות בצרפת והמועמדים המובילים לנשיאותה, ז'אק שיראק המכהן כנשיא צרפת מהמפלגה השמרנית הגוליסטית, וליונל ז'וספאן המכהן כראש ממשלת צרפת מהמפלגה הסוציאליסטית, הודיעו כי הם מתנגדים למתן זכות לזוגות הומוסקסואלים לאמץ ילדים.

שיראק אמר כי הוא סבור ש"כל ילד צריך אימא ואבא - השפעה נשית והשפעה גברית - כדי לגבש את זהותו". ז'וספאן אמר כי "אין לבלבל בין האפשרות לבחור בין סוגי חיי מין לבין הזכות ההיפותטית לגדל ילד". עם זאת אמרו השניים, כי אם וכאשר ייבחרו להיות נשיאי הרפובליקה החמישית, ייאכפו את החוקים הצרפתיים כנגד ההומופוביה בצורה הדוקה יותר. שיראק וז'וספאן אמרו את הדברים בראיון למגזין ההומו-לסבי הצרפתי "טטו", לקראת הבחירות לנשיאות בצרפת.

הסיבוב הראשון בבחירות אלה, בין כל המועמדים יתקיים ב-21/4 הקרוב. בסיבוב השני יתמודדו רק שני המועמדים, שהגיעו לשני המקומות הראשונים בסיבוב הראשון. סיבוב זה יתקיים ב-5/5.

יש לציין כי מלבד שיראק וז'וספאן מתמודדים מועמדים מטעם המפלגה הקומוניסטית הצרפתית (שהיא המפלגה הקומוניסטית הגדולה בעולם), "החזית הלאומית" של הלאומן הצרפתי ז'אן מרי לה-פן, המפלגות הטרוצקיסטיות המיוצגות בפרלמנט האירופי - הליגה הקומוניסטית המהפכנית ו"מאבק פועלים" ומפלגות זעירות נוספות. בקרב מפלגות השמאל הרדיקליות, זוכה הקהילה ההומו-לסבית לייצוג מכובד, כאשר את הייצוג מובילות לסביות בעלות פרספקטיבה סוציאליסטית-פמיניסטית רדיקלית.

בהכנת הידיעה השתתף דוד מרחב.

תגיות
כל הזכויות שמורות 1999-2021 הקמת אתרים ניהול תוכן
נא להמתין... נא להמתין...