עוד בחדשות ודעות
 >  > 

אלטון ג'ון נגד מעצר ההומוסקסואלים במצרים

הזמר אלטון ג'ון החליט להפעיל את השפעתו ולחתום על עצומה בנושא מאחר שהמשטר במצרים עדיין רודף את הגייז במדינה

הזמר המפורסם אלטון ג'ון, השחקן איאן מקלן ומפורסמים רבים אחרים בבריטיניה, החליטו לתת יד לקמפיין התמיכה בקהילה ההומוסקסואלית במצרים, הנרדפת על-ידי השלטונות. את הקמפיין מנהל חבר מפלגת הלייבור הבריטית מייקל קאשמן וביסוד הקמפיין הקריאה לשחרורם של עשרים ושלושה גברים מצריים שנשפטו ב"תיק קהיר 52", אשר כותרתו היא "הוללות" במהלך מסיבת שנערכה על ספינת שעשועים בקהיר.

העצומה הועברה היום לידי שגריר מצריים בבריטניה. אתר האינטרנט Ynet מוסר כי קאשמן אמר כי "אם לא נקבל תשובה הולמת, נפתח בקמפיין בינלאומי שיעבור ממדינה למדינה". קאשמן קורה לאיחוד האירופי להפעיל אמברגו על המסחר עם מצריים במידה והשלטונות שם יבחרו שלא להעניק חנינה לאסירים. קאשמן אומר כי "אם הדיאלוג לא ישיג תוצאה ממשית, נמשיך לחפש עזרה. אנחנו לא יכולים לשתוק מול הפרת זכויות אדם", ומוסיף כי "אם אנחנו לא נעשה שום דבר, המשמעות היא שאנחנו מוחלים על הפקרה של חוקי יסוד".

עשרים ושלושת הגברים שנאסרו ונכלאו בקהיר קבלו עונש של בין שנה לחמש שנות מאסר עם עבודת פרך. הגברים נעצרו אחרי פשיטה על מועדון הלילה "Queen Boat", שידוע במצרים כמקום מפגש להומוסקסואלים. הומוסקסואליות נחשבת כטאבו במצרים, רפובליקה עם חוקה חילונית אך בעלת גוון מוסלמי מובהק, אך אע"פ כן אינה אסורה על-פי חוק. בין שאר המפורסמים הבריטיים שהצטרפו לעצומה היו השחקנית אמה תומפסון, הקומיקאי אדי איזרד, גראהם נורטון ומורין ליפמן.

כל הזכויות שמורות 1999-2021 הקמת אתרים ניהול תוכן
נא להמתין... נא להמתין...