עוד בחדשות ודעות
 >  > 

רוזי אודונל נאבקת לזכויות הגייז בפלורידה

אודונל סיפרה בתוכנית "בוקר טוב אמריקה" על היותה לסבית המגדלת ילד, וגינתה את החוק בפלורידה השולל הורות הומו-לסבית

יציאתה מהארון של הבדרנית ושדרנית הטלוויזיה, רוזי אודונל, ממשיכה לעורר הדים בארצות הברית. אודונל דיברה בשידור טלוויזיה על היותה לסבית ואם לילד. ראיון זה עורר פניות רבות למושל פלורידה, שבה קיים חוק האוסר אימוץ על ידי זוגות הומוסקסואלים, כנגד חוק זה.

לפי הארגון האמריקני לזכויות האזרח, למעלה מ-80 אלף אי מיילים נשלחו אך ורק דרך אתר האינטרנט של האגודה הזו למושל פלורידה, ג'ב בוש, בעניין חוק זה. בעקבות השידור, ארגונים הומו-לסביים אף קראו למושל פלורידה לתמוך בביטול חוק זה. מקורביו של המושל הגיבו על קריאות אלה בהצהרה כי לא יסגירו את עמדתו בנדון.

בראיון ששודר ביום חמישי האחרון בתכנית "Primetime thursday" ברשת ABC, אמרה אודונל כי היא החליטה לדבר על היותה לסבית ואם לילד עקב החוק שלקח מסטיבן לופטון ורוג'רס קרותיאו, זוג הומוסקסואלי, ילד בן 10 אותו גידלו מינקותו. "אני אומרת זאת עכשיו", אמרה אודונל, "כי אני רוצה שהציבור יידע שאני מסוג ההורים שמדינת פלורידה מחשיבה כלא ראויים וכלא בסדר". קן קונור, נשיא המועצה למחקרי משפחה, אמר בתגובה לדבריה של אודונל, כי "אודונל - כמו פעילים הומוסקסואלים אחרים - מפיצים הרבה האשמות שקריות בסוגייה האם יש להרשות להומוסקסואלים לאמץ ילדים. ילדים, שגדלים במשפחות הומוסקסואליות לא גדלים במערכת היחסים הכי חשובה להתפתחות חברתית - בעל ואישה, אם ואב, זכר ונקבה".

דבריה של אודונל אף השפיעו על השחקנית, רנה רוסו, שהודתה בתכנית "בוקר טוב אמריקה" ללסביות שגידלו אותה. היא אמרה כי הראיון עם אודונל גרם לה לדבר על ילדותה עם זוג אמהות לסביות.

כל הזכויות שמורות 1999-2021 הקמת אתרים ניהול תוכן
נא להמתין... נא להמתין...