עוד בחדשות ודעות
 >  > 

בריטניה: זוגות חד-מיניים לא יוכלו לאמץ ילד

כך קבע ראש הממשלה טוני בלייר, שהחליט לדחות את הדיון בנושא לאחר שייערכו הבחירות הבאות שיתקיימו בשנת 2006

ראש ממשלת בריטניה טוני בלייר הנחית מכה קשה על זכויות האימוץ של זוגות הומוסקסואליים והטרוסקסואליים שאינם נשואים, בכך שדחה תוכניות המתירות להן לאמץ ילד. בלייר החליט להימנע מעימות שעשוי להזיק לו בכך שיתמודד עם נושא שנוי במחלוקת רק לאחר הבחירות הכלליות הבאות. משמעות הדבר שאפילו זוג הורים הטרוסקסואלי שאינו נשוי יהיה נטול זכויות אימוץ למשך ארבע השנים הבאות.

כאשר הגיעה הצעת החוק של הממשלה בנושא האימוץ ביום רביעי האחרון, התנגדה מפלגת הלייבור לתיקון החוק שיקנה לזוגות שאינם נשואים את אותן הזכויות המוקנות לזוגות נשואים או הורה יחיד לאמץ ילד ולשמש לו משפחה אומנת.

ההסבר לדחיית התיקון בחוק נתון בחשש של ממשלת הלייבור בכך שהיא תואשם על-ידי יריביה הפוליטיים בסיוע לזוגות הומוסקסואליים באימוץ ילד. החשש מאובדן קולות לטובת המפלגה השמרנית שהוכתה קשות בבחירות האחרונות, גרמה לבלייר להעביר את הנושא לטיפול של גורמים אחרים כך שהוא יידחה לתקופה שלאחר הבחירות הבאות. הדבר עורר את זעמם של חוגי השמאל במפלגת הלייבור, הסובלים מאובדן קולות לטובת המפלגה השמרנית ומפלגות שמאל נוספות במדינה - בהן הליברלים, המפלגה הקומוניסטית, "הברית הסוציאליסטית" אשר מורכבת ממפלגות טרוצקיסטיות קטנות ועוד. גם אירגונים למען זכויות הילד הביעו את זעמם נוכח החלטתו של בלייר. הם טוענים כי הדבר עשוי היה לשפר את חיי מאות ילדים בהרחבת פוטנציאל האימוץ להורים רבים.

אחד מחברי הפרלמנט של הלייבור אמר כי "הממשלה נרתעת בבהלה מכותרות על זוגות הומוסקסואליים [להן היא עוזרת, ד"מ] אך התיקון הזה אינו מיועד לסייע להומוסקסואלים. מטרתו היא לסייע לילדים להבטיח את הסיכוי שלהם לחיים בטוחים במשפחותיהם". הוא הוסיף כי "זוגות שאינם נשואים יתמודדו עם מבחנים [לצורכי אימוץ, ד"מ] בדיוק כמו זוגות נשואים וטובת הילד תהיה בראש סדר העדיפויות".
הוא ציין כי ניתן יהיה למנוע אימוץ ע"י הומוסקסואלים באמצעות העברת שינוי נוסף אשר יתנה את האימוץ בכך שזוג ההורים יהיה אישה וגבר.

אחת ממטרות החוק היא לתת משפחות ליותר מ-40% מהילדים הזקוקים לאימוץ, אך הדבר לא יתאפשר עד שיותר זוגות יוכלו להיות מורשים לאמץ ילד. צעד זה יחזק את האמונה כי ראש הממשלה הבריטי מתחמק בכוונה מהחלטת החלטות שישנו באופן דרמטי את אורח החיים של אזרחי בריטניה ויביאו לעוינות מצד הבוחרים, אע"פ שהבחירות הכלליות הבאות ייערכו רק בשנת 2006.

בשיתוף סוכנויות הידיעות.

כל הזכויות שמורות 1999-2021 הקמת אתרים ניהול תוכן
נא להמתין... נא להמתין...