עוד בחדשות ודעות
 >  > 

נשיא זימבבואה ניצח בבחירות בארצו

רוברט מוגאבה, שטען נגד גייז כי "הכלבים והחזירים בביתי יודעים מי הנקבה והזכר", ניצח דרך טרור ואלימות את התנועה לשינוי דמוקרטי

נשיא זימבבואה ומנהיגה מזה כ-22 שנה, רוברט מוגאבה, נבחר אתמול לכהונה נוספת בת שש שנים לאחר מאבק קשה עם מנהיג התנועה לשינוי דמוקרטי, מורגן צוואנגיראי. תנועתו של מוגאבה ניצחה בחלק ניכר מתוך 120 מחוזות הבחירה (עד כה פורסמו תוצאות הבחירות רק ב-114 מחוזות). מערכת הבחירות עמדה בסימן רדיפה קשה של אנשי האופוזיציה, סילוק עיתונאים מהמדינה, חקיקת חוקים אנטי-דמוקרטיים בעליל והתקנת תקנות המיועדות למנוע מהאופוזיציה לנצח במחוזות שונים. כמו כן, נעשו במהלך שלושת ימי הבחירות מעשים שונים מצד אנשי הממשלה אשר היו מיועדים למנוע מתומכי האופוזיציה להצביע בבחירות.

האמת אודות הבחירות בזימבבואה נחשפו כאשר הורה הנשיא לכוחות הביטחון להקיף את משרדיה המרכזיים של מפלגתו, מחשש למהומות של התושבים עם היוודע תוצאות הבחירות. במהלך הבחירות, סגרה המשטרה בפקודת הממשלה קלפיות רבות במדינה ופיזרה באלימות חסרת תקדים בוחרים שביקשו להצביע. במערב הביעו זעם ודאגה לנוכח הבחירות. בריטניה, ששלטה בעבר בזימבבואה ומהווה אויב למשטרו הרודני של מוגאבה, הביעה זעם עם היוודע התוצאות.

מנהיג האופוזיציה כבר עשה את ההכנות הדרושות למקרה שיירצח. נגד מזכ"ל מפלגת "התנועה לשינוי דמוקרטי" כבר הוגש כתב אישום בעוון "בגידה" וניסיון לרצוח את הנשיא.

כזכור, הרודן מוגאבה התבטא באופן קשה נגד הומוסקסואלים ועקב כך קמה לו אופוזיציה הומו-לסבית בבריטניה. בהצהרה במהלך מסע הבחירות לנשיאות, מוגאבה ביקר את ראש ממשלת בריטניה, טוני בלייר, שמתיר את חברותו של שר הומוסקסואל מוצהר בקבינט. בין הממשלה בזימבבואה לבין בריטניה שוררים יחסים מתוחים ועוינים בעקבות האופי האנטי-דמוקרטי של ממשלו של מוגאבה. במפגש עם תומכי מפלגתו, "האיחוד הלאומי של זימבבואה" (ZANU-PF), התגאה מוגאבה כי ממשלתו מורכב משרים ושרות בעלות משפחות, ואמר כי "אנחנו צחקנו אמש ואמרנו כי מדובר בהיעדר יידע על הביולוגיה שהביא את האנשים הללו לעשות מה שהם עושים. הכלבים והחזירים בביתי יודעים היטב מי מהם נקבה ומי הזכר, וזה לעולם לא יהיה בדרך אחרת בקירבם". הוא ציין כי "הבה ונלמד את האנשים הללו מעט על ביולוגיה", והתייחס לשרי ממשלת בריטניה ההומוסקסואלים. כבר בעבר, מוגאבה הודיע כי מתנגד באופן מוחלט להומוסקסואליות וטען ש"המאפיה ההומוסקסואליות שולטת בבריטניה".

כפי שכבר דווח בחדשות GoGay, קבוצה של פעילי זכויות אדם, בהם גולים מזימבבואה ופעילים הומוסקסואלים ולסביות בריטיים, שבתו רעב בראשית החודש במטרה להביא למיגור הפרת זכויות האדם בזימבבואה.

בשיתוף סוכנויות הידיעות.

תגיות
כל הזכויות שמורות 1999-2021 הקמת אתרים ניהול תוכן
נא להמתין... נא להמתין...