עוד בחדשות ודעות
 >  > 

פסיקה: האיחוד האירופי לא מחויב לזכויות הגייז

בית המשפט לזכויות האדם של האיחוד האירופי פסק כי מדינות האיחוד יכולות לסרב לאימוץ ילדים בידי הומוסקסואלים ולסביות

מדינות החברות באיחוד האירופי יכולות לסרב לאפשר בקרבן אימוץ ילדים בידי הומוסקסואלים ולסביות. כך קבע בית המשפט לזכויות האדם של האיחוד האירופי.

בית המשפט פסק בעתירתו של פיליפ פרטי, הומוסקסואל צרפתי, שביקש לאמץ ילד ונדחה על ידי שלטונות צרפת. בית המשפט קבע, כי צרפת לא אשמה בהחלטתה זו באפליה וכי כל מדינה ממדינות האיחוד האירופי יכולה להחליט בנושא אימוץ ילדים על ידי הומוסקסואלים ולסביות כאוות נפשה. בית המשפט נימק את החלטתו בציינו, ש"היו חילוקי דעות בתוך הקהילה המדעית על ההשלכות האפשריות של גידול ילדים בידי הומוסקסואל אחד או יותר".

החלטת בית המשפט הכעיסה פעילים למען זכויות ההומוסקסואלים והלסביות, שקיוו להחלטה חד משמעית, שתכריח את מדינות האיחוד האירופי לאפשר אימוץ של ילדים בידי בני הקהילה.

מתנועת "הברית הסוציאליסטית" (Socialist Alliance) בבריטניה, המאגדת מספר מפלגות שמאל רדיקליות ומהווה אלטרנטיבה סוציאליסטית ללייבור הבריטי, נמסר לכתב GoGay כי "אנו רואים שוב כיצד האיחוד האירופי מוכן להקריב בשם האחדות הכלכלית גם זכויות אדם בסיסיות וזכויות אזרח המתקיימות בכל חברה אזרחית מתוקנת. הגיע הזמן שבבריטניה ובארצות אחרות נוספות יבינו ששינוי חברתי נחוץ וכמה שיותר מהר".

בהכנת הידיעה השתתפו דוד מרחב ויניב הלפרין

כל הזכויות שמורות 1999-2021 הקמת אתרים ניהול תוכן
נא להמתין... נא להמתין...