עוד בחדשות ודעות
 >  > 

נשיא המדינה נפגש עם נציגי ארגוני הקהילה

בין היתר התעניין קצב בבעיות הקהילה ובמקרי ההתאבדויות בקרב צעירים; טען כי אין ביכלתו לקדם את הנושא ההומו-לסבי.

נשיא המדינה, משה קצב, נפגש היום (שלישי) אחר הצהרים עם 12 נציגי הארגונים של הקהילה ההומו- לסבית בישראל ושמע מהם על בעיות הקהילה השונות. אחד המשתתפים הפגישה אמר כי הנשיא "לא ממש אימץ את הקהילה אל חיקו". לעומתו סיכם מנחם שיזף את הפגישה ואמר שהיא הייתה מאוד מוצלחת.

איתי פנקס, אדיר שטיינר, ד"ר ברק עטר, קארין גוטרמן, אלי שרון, חגי אלעד, מיכל עדן, שבי גטניו, מנחם שיזף, עו"ד ערן לב ונורה גרינברג שוחחו עם הנשיא במשך כחצי שעה על הכרה בזוגיות הומו לסבית, אימוץ הומו לסבי, האגודה, פעילויותיה השונות וסניפיה השונים, נושא הטרנסג'נדרס ועוד.

שבי גטניו מהמועצה הפוליטית לזכויות הגייז, שארגנה את הפגישה ביחד עם עיתון "הקשת", הגיש לנשיא את הדו"ח השנתי של המועצה. קצב התעניין בפגישה בבעיות הקהילה בכלל ובבעיות הנוער ההומו לסבי בפרט. כן הועלה נושא ההתאבדויות בקרב הנוער ההומו לסבי, ששיעורן גבוה משיעור ההתאבדויות בקרב הנוער בכלל. "קצב לא קידם שום דבר וגם אמר שהוא גם לא יכול לקדם שום דבר", מסר גטניו לכתב GoGay. "עם זאת, עצם העמידה שלנו שם, בבית הנשיא, היא ההישג העצום של הפגישה".

מיכל עדן אף הזמינה את הנשיא לצעוד עם הקהילה במצעד הגאווה אולם הלה דחה את בקשתה בנימוס. הפגישה עם קצב איננה הפגישה הראשונה של בכירים בקהילה עם נשיא המדינה. בתקופת כהונתו של עזר ויצמן כנשיא נפגשו עמו בכירי הקהילה, לאחר שדיבר בגנות ההומוסקסואליות במפגש עם תלמידים בתיכון הריאלי בחיפה.

כל הזכויות שמורות 1999-2021 הקמת אתרים ניהול תוכן
נא להמתין... נא להמתין...