עוד בתרבות ובידור
 >  > 

פאב ה"שושן" ייסגר במוצאי שבת

ה"שושן", מקום הבילוי היחיד לקהילה בירושלים, יסגור את שעריו לאחר 4 שנות פעילות. הסיבות: מיצוי של הבעלים, התמעטות הבליינים במקום ויחסים עכורים בין השותפים

ה"שושן", מקום הבילוי היחיד לקהילה הגאה בירושלים, יסגור את שעריו במוצאי השבת הקרובה, לאחר 4 שנות פעילות. המקום ייסגר לאחר שהבעלים, סער נתנאל ושימי נתנאלי, הסתכסכו ביניהם, ומאחר שהם חשים תחושת מיצוי. לאחרונה, המקום היה ריק, בעיקר באמצע השבוע.

נתנאל אמר כי "אין לי כרגע אנרגיה להתעסק עם השושן. אחרי 4 שנים, פרק זמן ארוך וחסר תקדים בתולדות מקומות הבילוי לקהילה הגאה בעיר, הגעתי למיצוי ועייפות ואני חושב שזה זמן נכון לסגור את המקום".

סיבה נוספת לסגירת המקום היא היחסים העכורים ומחלוקות שונות שנתגלעו בין הצדדים. בתשובה לשאלת כתב GoGay בעניין, אמר נתנאל כי "יש ביני לבין נתנאלי יחסים עכורים שבלתי ניתנים לגישור. אני מניח שנושאים אלה יתבהרו ויתבררו בתקופה הקרובה".

"בקרוב כולם ישמעו למה השושן נסגר"

שימי נתנאלי דיבר אף הוא על היחסים העכורים בין השותפים ואמר כי "בעתיד, כל מי שזה יעניין אותו ישמע על זה. אני לא מתכוון להתייחס מעבר לכך. גם אם היחסים בינינו עכורים, יש לנו כבוד אחד לשני".

ה"שושן". צילום: אוראל אסיה

"הקהילה בירושלים מספיק חזקה ולא תלויה במקום אחד"

נתנאל אמר כי "אני בטוח שהקהילה הגאה בירושלים מספיק חזקה וגדולה ואינה תלויה במקום זה או אחר. אני בטוח שהקהילה תמצא ב"שושן" בית חם, ולא משנה מי ייקח אותו". נתנאל ציין כי הוא עדיין לא יודע מי יהיה הבעלים הבא של המקום.

לדברי נתנאל, "אני מתכוון להמשיך לפעול למען הקהילה. לא זנחתי את העניין".

השושן נפתח לפני 4 שנים ברחוב הנושא את אותו השם בירושלים, והיה אחד לסמלי הקהילה הגאה בעיר. ככזה, סבל ה"שושן" לא אחת מהטרדות הומופוביות, ולפני נשרף המקום.

ה"שושן" נודע בין היתר בשל המסיבות לגייז פלסטינים שהתקיימו בו וליין הדראג "געוואלד!", שהחל שם את דרכו.

"אם אין מים זורמים ויש ונדליזם - טוב שסוגרים"

טל קלאי, המגלם את טלולה בונט, אחת ממלכות הדראג של ה"געוואלד!", אמר כי יש לו רגשות אמביוולנטיים לגבי סגירת המקום: "מצד אחד, חבל שהמקום נסגר, כי זה המקום היחידי בירושלים. מצד שני, במצב שהמקום הגיע אליו - אי אפשר היה להמשיך באותה צורה. אם הולכים לשירותים ואין מים זורמים ואם יש במקום פעולות ונדליסטיות, לא של הומופובים, עדיף כלום ממה שקיים".

"לאחרונה", טען, "הפסיקה להיות השקעה במקום. חוץ מערבי ה'געוואלד!' וערבים אחרים שהתקיימו מדי פעם, המקום איבד את הקסם שלו.

"השאלה היא", אומר קלאי, "מי ייקח את הכפפה ויפתח מקום חדש". כך או כך, ליין ה"געוואלד!" לא יפסיק מלהתקיים בירושלים. החל מהשבוע הבא, יעבור הליין ל"ואן גוך", שנמצא ברחוב כורש (רחוב מקביל לרחוב שושן). קלאי אמר כי מתכונת הליין תישאר זהה לזו שהייתה ב"שושן".

"לסיום", הוסיף קלאי, "אני יכול לומר שאני מברך על הסגירה. זה שה'שושן' הוא המקום היחידי בירושלים לקהילה לא אומר שצריך להתייחס אליו ככה. ב'שושן' היה המקום ריק וראיתי את הקהל הירושלמי באמצע השבוע באוויטה בתל אביב".

יצוין כי בהתאם לחוק החדש, המתוקן, האוסר על עישון במקומות ציבוריים, ייאסר העישון ב"שושן" בארבעת הימים האחרונים לפעילות המקום.

כל הזכויות שמורות 1999-2021 הקמת אתרים ניהול תוכן
נא להמתין... נא להמתין...