עוד בתרבות ובידור
 >  > 

אנני לנוקס חוזרת עם אלבום סולו מוצלח

הדיווה משתפת פעולה עם מדונה, אנסטסיה, סלין דיון, דידו, קיי די לאנג, פינק, שאקירה וזמרות מובילות אחרות. התוצאה: חוויה מוזיקלית סוחפת

יש שזוכרים אותה עם השיער הכתום הבוהק ב- Sweet Dreams מימי יוריתמיקס, אחרים לא ישכחו את המלודיות והמילים הנוגעות באלבומה

האחרון, Bare. עכשיו היא חוזרת, קצת יותר מבוגרת אבל רעננה ומקורית בדיוק כמו פעם. באלבום החדש שלה, " "Songs Of Mass Destruction, מצליחה אנני לנוקס, שוב, לשחזר את ההצלחה ולייצר שירים רבי עוצמה וסוחפים. נדמה שלנוקס כבר זכתה בכל תואר אפשרי. היא שברה שיאי מכירות בזה אחר זה, קבעה אופנות ונקטע באומץ בקו פוליטי תקיף גם בתקופה שבה ביקורת ממסדית לא הייתה מקובלת. ב-VH1 הגדירו אותה כזמרת הנשמה הטובה ביותר שחיה כיום, ומעריציה רואים בה לא רק יוצרת נפלאה, אלא גם מקור השראה. האלבום החדש שלה הוא המשך ישיר של האלבומים האחרונים חושפני ומסתתר, רך ונוקשה באותו הזמן. הוא כולל את Sing שיר שהקליטה לנוקס עם זמרות מהשורה הראשונה ובהן אנסטסיה, סלין דיון, דידו, פיית' היל, קיי די לאנג, מדונה, פינק, שאקירה ועוד. השיר הוא חלק מפרוייקט אותו מקדמת לנוקס, במטרה להגיש עזרה לנשים נשאיות איידס באפריקה. לנוקס לא התביישה, הרימה טלפון לעמיתותיה למקצוע, וגייסה אותן למשימה. התוצאה, שיר גוספל עתיר כוכבים, תבוצע ביום המלחמה באיידס בתחילת חודש דצמבר ותסייע לקידום המודעות לנושא האמהות חולות ונשאיות האיידס באפריקה.

ההתגייסות של לנוקס למאבקים חברתיים אינה חדשה, וגם באלבום החדש היא באה על רקע ביקורת פוליטית וחברתית. למעשה, לנוקס ממשיכה את מה שהתחילה גם בעבר: חיבור בין החיים האישיים על העליות והמורדות שבהם, לבין סוגיות גלובליות, כלל-עולמיות והומאניות. לנוקס משלבת בין השניים, וקוראת גם למאזינים ולמעריצים לא להיות עיוורים לסבל העולם ולבעיות הקשות שבו. ב-1999 היא לקחה חלק באיחוד יוריתמיקס, ובאלבום "Peace", שהוקדש למאבק לזכויות אדם ולמאבקים לשימור הסביבה. את הרווחים ממכירת האלבום ומסע ההופעות תרמו חברי הלהקה לארגון זכויות האדם הבינלאומי "אמנסטי" ולארגון הסביבה "גרינפיס". בכך, סימנה לנוקס לראשונה את המחוייבות האישית שלה לעניינים חברתיים וסביבתיים. קשה לכתוב ביקורת על יוצרת כמו אנני לנוקס, ששיריה מנצחים גם במבחן הזמן. האלבום החדש הוא לא פחות מחובה למי שאוהב את הזמרת ואת הסגנון שלה, אבל גם הזדמנות טובה למי שעדיין לא מכיר. אנני לנוקס במיטבה, ואחרי שתיקה ארוכה היא מתפרצת בשירים מרגשים וכובשים, עם מוזיקה יצירתית במיוחד ומילים שמצליחות לגעת. זהו אלבום נהדר ויוצא דופן, שיש בו גם תרומה למאבק חשוב במחלת האיידס ולהגברת המודעות, לצד יצירה מוזיקלית מרגשת.

אנני לנוקס, Songs Of Mass Destruction, NMC

תגיות
כל הזכויות שמורות 1999-2017 הקמת אתרים ניהול תוכן
נא להמתין... נא להמתין...