עוד בתרבות ובידור
 >  > 

האוויטה יקיים שבוע מיוחד למניעת עישון

במסגרת השבוע, יחולקו פליירים למניעת עישון, תתקיים הרצאה של המדריך הבכיר בישראל של חברת אלן קאר להפסקת עישון ויוגרלו סדנאות של החברה. מנהלי האוויטה: אנחנו מנסים לעודד את הקהל שלנו להפסיק לעשן

האוויטה יקיימו בימים הקרובים שבוע מיוחד למניעת עישון. השבוע יתקיים בשיתוף עם חברת אלן קאר, המתמחה בסדנאות להפסקת עישון. במסגרתו, תתקיים ביום חמישי הבא, 01/11/07, הרצאה של רמי רומנובסקי, המדריך הראשי של החברה בישראל, על "הדרך הקלה למניעת עישון". במהלך השבוע יחולקו פליירים המפנים לסדנאות של החברה, ושתי סדנאות כאלה אף יוגרלו ביום שלישי הקרוב, 30/10/07, במסגרת ערב הדראג השבועי המתקיים במקום. לדברי מנהלי האוויטה, הם מנסים לעודד את הקהל שלהם להפסיק לעשן.

קדמה להחלטת ה"אויטה" שורה של תביעות שהוגשו נגד המקום עקב העישון בו. אחת התביעות, שהגיש אמיר סימן-טוב, התקבלה, ובית המשפט פסק לטובתו 2,500 שקלים ועוד 600 שקלים הוצאות משפט. בעלי ה"אוויטה" תלו במקום שילוט האוסר על העישון בו, ולטענת מנהלי המקום - הם מבקשים מלקוחות מעשנים להפסיק לעשות כן והורו לצוות המקום לעשן רק בחוץ. ככלל, לדבריהם, הם מקיימים את החוק.

חברת אלן קאר נוסדה על ידי אדם בשם זה, שהיה מעשן כבד והפסיק. כל מדריכי החברה הם מעשנים לשעבר.

אסף אשכנזי, אחד מבעלי חברת אלן קאר בישראל, אמר כי "אנחנו יוצאים מנקודת הנחה שמעשנים יכולים להפסיק לעשן, אבל זה לא כל כך קל. לנו יש דרך נכונה וקלה לעשות את זה, לעזור לאנשים להיפטר מהקללה הזאת - עישון. אם ננופף בדגלים נגד עישון - אף אחד לא יבוא אלינו. כשמעשנים רואים פרסומת שאומרת שהילדים שלהם יהיו חולים אם הם יעשנו, זה מלחיץ אותם והרוב אוטמים את עצמם באיזשהו מובן לפרסומים האלה. הדבר הראשון שהם יעשו לאחר מכן הוא להדליק סיגריה. אנחנו היינו שם ובאים מתוך אמפתיה".

"האוויטה מנסים להיות בסדר עם כל הלקוחות שלהם"

לדבריו, "אנחנו יודעים שהנושא של העישון באוויטה נמצא בכותרות. אנחנו רואים שהאוויטה מנסים להיות בסדר עם כל הלקוחות שלהם - אלה שמעשנים ואלה שלא. מאוד קשה לעשות את זה, אבל אולי הדרך הכי נכונה לכך היא להגיד: אנחנו עם המעשנים, אנחנו מנסים לתת להם דרך להפסיק לעשן".

הוא הוסיף כי "לכאורה, הכי טבעי היה שמי שמעביר סדנאות להפסקת עישון ומי שמתנגד לעישון יעבדו ביחד, אבל אנחנו מאמינים שיש דרך אחרת להגיע לליבם של המעשנים. בשיטה של שיתוף פעולה בין מעשנים, לא מעשנים והבעלים של המקומות ניתן להגיע למקומות הרבה יותר טובים".

אשכנזי אמר כי "מבחינת האמירה שלהם, האוויטה מצאו כאן את הנוסחא הכי טובה שאפשר למצוא. הם אומרים: אנחנו מבינים שיכול להיות עכשיו (עם כניסת התיקון המחמיר לחוק איסור עישון במקומות ציבוריים לתוקפו י"ה) שינוי, ואנחנו עם המעשנים ועם הלא מעשנים כאחד".

כל הזכויות שמורות 1999-2021 הקמת אתרים ניהול תוכן
נא להמתין... נא להמתין...