עוד בתרבות ובידור
 >  > 

"אנחנו נאלצים לתבוע את האוויטה שוב ושוב"

אנשי "לנשום נקי" הגישו תביעה נוספת, שלישית במספר, נגד ה"אוויטה". התובע, אלון שטיבלמן: "אנחנו לא רוצים שהאוויטה ייסגר כי אם ישגשג. אני תובע אותם כי זה המקום הטבעי שלי לבוא אליו. יש אירועים שאני מוזמן אליהם באוויטה - ואני לא יכול להגיע כי מעשנים". תגובת האוויטה לא נתקבלה

נמשך המסע של ארגון "לנשום נקי", הנלחם בעישון במקומות ציבוריים, נגד ה"אוויטה": אחרי אמיר סימן-טוב, שהגיש תביעה נגד המקום וזכה, ואחרי יואב זייתון ואחרים, שהגישו את תביעתם רק בשבוע שעבר, הגיש הבוקר (חמישי) אלון שטיבלמן, מראשי הארגון, תביעה שלישית נגד המקום. סכום התביעה עומד הפעם על 10,000 שקלים. שטיבלמן טען כי אם יזכה, הוא לא ישלשל את סכום הזכייה לכיסו, למעט הוצאות משפט, וכי הסכום ייתרם "לפעילות ציבורית".

הסעיפים בגינם תובע שטיבלמן את ה"אוויטה" הם הפרת חובה חקוקה, רשלנות, סיוע ועידוד להפרת חוק וסיוע למעשה תקיפה. שטיבלמן טען כי לקוחות ואנשי צוות מעשנים במקום, כולל מתחת לשלט שהוצב במקום ואוסר על עישון בו, וכי אנשי הצוות אינם מוכנים לפנות ללקוחות מעשנים ולדרוש מהם להפסיק לעשן. עוד טען שטיבלמן כי אנשי ה"אוויטה" בעצם גורמים נזק לבריאותו.

בתשובה לשאלה האם בסידרת התביעות שאנשי "לנשום נקי" מגישים נגד ה"אוויטה" הם רוצים להביא לסגירתו של המקום ענה שטיבלמן כי "אנחנו לא רוצים שהאוויטה ייסגר כי אם ישגשג. אנחנו מאמינים שאם הם יאסרו על העישון - זה יביא להם יותר לקוחות כי אנשים כמוני, ששנים נמנעים מלהגיע למקומות מעושנים, יוכלו לבוא ולבלות. יש לנו הוכחות על כך ממדינות אחרות".

"יש חוק ואנחנו דורשים את קיומו"

שטיבלמן אמר כי הם תובעים שוב ושוב את ה"אוויטה" כי "זה המקום הטבעי שלי לבוא אליו, זה מקום הבילוי העיקרי של הקהילה ולכן התחלנו אתו. אנחנו ממשיכים לתבוע את כל המקומות שנתבעו ולא ממלאים את הוראות בית המשפט. ה'אוויטה' ממשיכים להפר את החוק ואנחנו מגבירים את הלחץ על מי שמפר את החוק. כך היה נגד מסעדת פוקצ'טה, כך היה עם מסעדת אוונגרד וכך זה ימשיך במקרה של 'אוויטה', כל זמן שהם מפרים את החוק. יש חוק ואנחנו דורשים את קיומו".

לדבריו, "ביקשנו מה'אוויטה' יפה להפסיק את העישון במקום. זה לא הולך בדרך היפה, אז אנחנו נאלצים, בחוסר רצון, להפעיל לחץ כלכלי ולתבוע את ה'אוויטה' שוב ושוב. היה לנו הרבה יותר קל ונעים אם הם היו מסכימים למלא את דרישות החוק".

שטיבלמן הוסיף כי "חוק זה חוק, וכל הדיון על האם לקיים את החוק או לא הוא בכלל לא לגיטימי. אם אנשי ה'אוויטה' בוחרים להפר את החוק רק מחשש שהרווחים שלהם יירדו - הרי שזה כמו לא לעמוד בתקני בטיחות או לא לשלם מיסים, וזה פסול לחלוטין".

"צריך לתבוע גם מקומות בילוי אחרים של הקהילה"

שטיבלמן ממליץ לתבוע גם מקומות בילוי אחרים של הקהילה, כולל מועדונים, בהם, לטענתו, לא מקיימים את החוק. "אני, אישית, לא נמנה על המבלים במקומות האלה", הוא אומר. "אלה הם גם גופים הרבה יותר חזקים כלכלית ולכן - תביעה קטנה הרבה פחות תפריע להם". יצוין כי בימים אלה תלויה ועומדת תביעה קטנה של ישי רז, מחברי "לנשום נקי", נגד ה"לימה לימה" - מקום בו מתקיים ליין גייז מדי יום שני.

שטיבלמן אמר כי למעשה, הוא מרים כאן "קול זעקה": "יש הרבה אירועים המתקיימים באוויטה שאני מוזמן אליהם - מסיבות ימי הולדת של חברים, ערבי קריוקי עם הבחור שאני יוצא אתו ועוד... - ואני לא יכול להגיע אליהם כי מעשנים במקום".

טרם נמסרה תגובה מטעם ה"אוויטה".

כל הזכויות שמורות 1999-2021 הקמת אתרים ניהול תוכן
נא להמתין... נא להמתין...