עוד בתרבות ובידור
 >  > 

יוזמה: סוף לעישון במקומות הבילוי הגאים

קארין קאפח סיפרה כי יזמה הצהרה של הסדאמוס אמורי, האוויטה והמינרווה לפיה שלושת המקומות הללו יקיימו את החוק האוסר על עישון במקומות ציבוריים. באוויטה כלל לא שמעו על ההצהרה, ובעלת המינרווה בכלל הייתה בחוץ לארץ

קארין קאפח, הבעלים של מקום הבילוי הגאה "סדאמוס אמורי", יוזמת בימים אלה הצהרה משותפת של הסדאמוס, ה"אוויטה" וה"מינרווה" לפיה שלושת המקומות יקיימו את החוק האוסר על עישון במקומות ציבוריים כפי שהוא. קאפח אף טוענת כי היא עומדת לקיים פגישה בנושא.

קאפח אמרה אתמול (שני) כי "אני יוזמת פגישה של בעלי שלושת המקומות הגאים. אני רוצה שתהיה יוזמה של כל שלושת הברים להגיע למצב בו יקויים החוק. יש חוק ואנחנו אמורים לעמוד בו". לדבריה, "האוויטה כבר הולכים לקראת הנושא".

היא הוסיפה כי מסקר שפורסם באתר האינטרנט של הסדאמוס אמורי עולה כי מחצית מבאי המקום אינם מעשנים. לדבריה, "אמיר סימן - טוב (ראש התארגנות "לנשום נקי", שנלחמת בעישון במקומות ציבוריים - י"ה) מחתים אנשים במקומות הגאים ויוצא ש- 50% רוצים לחתום ו- 50% לא".

לגבי הסדאמוס, טענה קאפח כי המקום מקיים את החוק כבר כיום: "יש בסדאמוס חדר ללא עישון ובלי מאפרות" (החוק מדבר על כך שאם כבר, צריך להיות חדר עישון, ואף מפרט את גודלו המקסימלי). עם זאת, היא טוענת שבעתיד, במקום חדר ללא עישון יהיה במקום חדר עישון.

ב"אוויטה" לא שמעו על הפגישה

קאפח טענה כי היא תיפגש בקרוב עם הבעלים של האוויטה במטרה להגיע להצהרה המשותפת. לדבריה, היא ניסתה לשוחח גם עם הבעלים של המינרווה, אולם לא קיבלה תשובה.

ב"אוויטה", לעומת זאת, כלל לא יודעים על הפגישה ועל ההצהרה של קאפח. מהמקום נמסר כי "לא נאמר לנו כלום על פגישה כזאת ואנחנו לא יודעים על ההצהרה. כך או כך, אנחנו מקיימים את החוק. שמנו שילוט בכל המקום, הסרנו את המאפרות, הצוות מעשן בחוץ וזה כל מה שאנחנו אמורים לעשות לפי החוק".

גלית בן שמחון, בעלת המינרווה, אמרה כי לא ניתן היה להשיג אותה כי היא הייתה עד שלשום בחוץ לארץ. לטענתה, החוק כלל אינו חל על ברים ולכן - הצהרה כזו אינה רלוונטית למינרווה. היא אף טענה כי אם החוק יחול על ברים - הוא יקויים במינרווה. בן שמחון הוסיפה כי היא לא תבקש לאסור את העישון במקום באופן פילנתרופי ואמרה: "80% מהבלייניות במינרווה מעשנות. אני לא אגדע את הענף שאני יושבת עליו". עם זאת, היא אמרה כי היא מוכנה לקיים פגישה בנושא.

יש הצהרה - אין תביעה

הצהרה זו באה לאחר סידרת תביעות שהגישו ועתידים להגיש, באם היא לא תצא אל הפועל, אנשי "לנשום נקי" נגד מקומות בילוי גאים. אמיר סימן - טוב אף זכה לאחרונה בתביעה שהגיש בנושא נגד ה"אוויטה". נגד ה"סדאמוס אמורי" כבר הוגשה תביעה אחת. ב"לנשום נקי" התכוונו להגיש תביעה נוספת נגד המקום, אולם בשל יוזמתה של קאפח, אמר סימן - טוב כי הם מקפיאים את הגשתה, בשלב זה. בארגון אף מכינים תביעות נוספות נגד ה"אוויטה".

כל הזכויות שמורות 1999-2021 הקמת אתרים ניהול תוכן
נא להמתין... נא להמתין...