עוד בחדשות ודעות
 >  > 

תביעה נגד העישון בליין הגייז ב"לימה לימה"

ישי רז תובע את המקום על 10,000 שקלים. טוען: "זה סבל מתמשך. אני בורח שם ממדליק סיגריה אחד לאחר. עד שפותחים את המרפסת, אני מרגיש כמו ציפור כלואה. הלימה לימה הוא מקום קטן ואני לא יכול להתחמק מהעישון שם"

תביעה על סך 10,000 שקלים הוגשה אתמול (שלישי) לבית המשפט לתביעות קטנות בתל אביב נגד מועדון ה"לימה לימה" בעיר, בשל העישון בליין הגייז, The notorious G.A.Y, המתקיים במקום מדי יום שני. את התביעה הגיש ישי רז, החבר בהתארגנות "לנשום נקי" של אמיר סימן - טוב ושותפיו למאבק נגד עישון במקומות בילוי של הקהילה, ובכלל. סימן - טוב הגיש בעבר בעצמו תביעות נגד מקומות בילוי קהילתיים אחרים - ה"קרפה דיאם" (תביעה בה הוא זכה) וה"אוויטה" (תביעה בה עדיין לא ניתן פסק דין).

רז, שסובל ממחלת ריאות שבעטייה אסור לו להיחשף לעשן, אמר כי הוא הגיש את התביעה כי "רק שלשום הייתי שם וזה סבל מתמשך. אני ממש בורח שם ממדליק סיגריה אחד לאחר. עד שפותחים את המרפסת, אני מרגיש שם כמו ציפור כלואה". לדבריו, "הלימה לימה הוא מקום קטן ואני לא יכול להתחמק מהעישון שם. מה גם שזה מגעיל ועושה את הבגדים מסריחים...".

רז הוסיף כי "אני מרגיש נחמד עם מישהו עד שהוא פתאום מצית סיגריה. אז אני מרגיש שהוא תוקף אותי. כאילו עד עכשיו הוא היה נחמד ופתאום הוא הופך להיות מציק, רע".

הוא טען בכתב התביעה כי אנשי ה"לימה לימה" "סייעו בתקיפתי" בכך ששמו במקום מאפרות ולא שמו במקום שלט ברור האוסר על העישון בו. הוא מבקש מבית המשפט לקבוע פיצוי כספי ש"יהווה משקל נגד לכדאיות הפרת החוק".

"אם אבקש להפסיק לעשן - יצחקו לי בפנים"

בתשובה לשאלה האם פנה אל המבלים בבקשה להפסיק לעשן ענה רז כי "במסעדות אני פונה אבל במועדונים לא. אם אני אפנה - יצחקו לי בפנים, כי כל העולם מעשן שם. שם זאת מלחמה אבודה, אבל אני מקווה שבבית המשפט - לא".

רז אף הציע פתרון: "ב'לימה לימה' ניתן להגדיר שהחצר תהיה אזור מעשנים ושבפנים לא ייעשנו". הוא הודה כי הוא לא ניסה לדבר עם מנהלי המקום או עם אנשי ליין The notorious G.A.Y בטרם הגשת התביעה, אלא רק שלח להם מכתב בדואר רשום, שגם הוא, לדבריו, חזר עקב אי דרישה.

לסיכום, רז אמר כי "אני רוצה לפגוש את האנשים היפים שנמצאים בליין הגייז ב'לימה לימה' ולרקוד שם, אבל לא מגיע לי לסבול כשאני יוצא לבלות במקומות של הקהילה, ובכלל".

תביעות נגד 15 מקומות בילוי

"לנשום נקי" היא התארגנות של אנשים, מהקהילה ואחרים, למניעת עישון במקומות ציבוריים בכלל ובמקומות בילוי בפרט. ההתארגנות נוסדה לאחר שאמיר סימן - טוב זכה ב- 10,000 שקלים בתביעה נגד ה"קרפה דיאם", לאחר שבעלי המקום לא הגישו כתב הגנה ולא הגיעו לדיון בבית המשפט. בהמשך, תבעו חברים בהתארגנות מקומות בילוי שונים, בעיקר בתל אביב. התביעה נגד ה"לימה לימה" הוגשה אתמול כאחת מ- 15 תביעות שהגישו חברים בהתארגנות נגד מקומות בילוי, בהם "מוזס", "אוונגרד" ודיזנגוף סנטר.

סימן - טוב אף אמר אתמול, לאחר הגשת התביעות, כי אחת השאיפות שלו ושל אנשיו היא להפוך את מקומות הבילוי בשדרות רוטשילד בתל אביב וברחובות הסמוכים להם למקומות ללא עישון. אחד מהם הוא מקום הבילוי הגאה "אוויטה", שנמצא ברחוב יבנה. התביעה שהגיש סימן - טוב נגד ה"אוויטה" נדונה בבית המשפט לתביעות קטנות בתל אביב בסוף מאי, ובימים אלה ממתינים הצדדים לקבלת פסק הדין.

תגובת ה"לימה לימה" טרם נתקבלה. כמו כן, טרם נקבע מועד לדיון בתביעה.

כל הזכויות שמורות 1999-2021 הקמת אתרים ניהול תוכן
נא להמתין... נא להמתין...