עוד בתרבות ובידור
 >  > 

למכירה: בר משומש במצב טוב

לידיעת אנשי העסקים בקהילה: אחרי 10 שנים של פעילות, בעלות ה"מינרווה" מציעות את המקום למכירה. המחיר: 120 אלף דולר. האם זהו סופו של מקום הבילוי הלסבי הוותיק?

פאב ה"מינרווה" שחגג לאחרונה עשר שנים של פעילות אינטנסיבית, עומד למכירה במחיר של 120 אלף דולר. בעלות המקום, גלית בן שמחון ודליה שלף, החליטו למכור את המוסד הקהילתי המוכר, המזוהה בעיקר עם קהל הלסביות, אך מבהירות: נמכור רק למישהו שבא מתוך הקהילה.

"אני לא אמכור את המקום למישהו שאני לא מאמינה בו", אמרה הלילה בן שמחון ל-GoGay. "נמכור את הפאב למי שישמור את המקום כמו שאני רוצה, ויתחייב לשמר את האופי המיוחד של המקום לטובת קהל הלקוחות שלנו".

הסיבה למכירה, לדבריה, היא בעומס וברצון לרענן את ההנהלה. "קיבלתי שלושה פרוייקטים חדשים שלקחתי על עצמי - סידרה בטלוויזיה, סרט קולנוע ושני ייעוצים עסקיים. מאחר ומגיע למינרווה תשומת לב מלאה, ואין לי את הזמן הזה, אחרי 10 שנים אני רוצה להמשיך הלאה. אני גם חושבת שמגיע למקום שינוי מרענן", אמרה.

בינתיים, מספר אנשים התעניינו במכירה. "יש כבר כמה אנשים שהתקשרו, אבל אני עושה מעין 'אודישנים' לכל מי שמעוניין במקום. אנחנו נמכור אותו למי שידאג לכך שזה יהיה מקום של נשים וגברים, מקום גאה שאוהב בעיקר נשים", אומרת שמחון. לדבריה, "אנשים מהקהילה, גם הומואים וגם לסביות, הביעו התעניינות במקום, וחשוב לי שמי שיקנה את המינרווה יהיה מתוך הקהילה. אמכור את זה רק למי שממשיך אותי, רק למישהו שאני אדע שאוכל לבוא לבלות במקום והוא עדיין יהיה חלק ממני".

בן שמחון ושלף מתכוונות להוסיף סעיף בחוזה המכירה, המחייב את הקונה לשמור על אופי המינרווה כפי שהוא כיום. "נעשה תנאים בחוזה, כך שהוא ימשיך את המקום כפי שאנחנו רוצות ומאמינות. יש לי אחריות לקהילה, ואני לא מוכנה לעשות סוויץ' באופי של המינרווה - שהוא מקום מדהים, רווחי, ונקי מחובות".

"מהמקום האישי מאוד עצוב לי שאני מוכרת, אבל מבחינתי, סגירת הדלת הזו תפתח מקום חדש לקהילה, ואני מאמינה שהסגירה שלי תהיה פתיחה של משהו שהוא הרבה יותר מדהים. אם יבוא מישהו כמו שאני רוצה - זה יהיה שיפור לעומת מה שקורה היום. הקונים הפוטנציאליים הציעו לי הצעות, עוד לא החלטתי, אבל אם יהיה מישהו שאני אתחבר אליו אני אמכור לו".

בינתיים, פרסמו בן שמחון ושלף את דבר המכירה למעגל החברים הקרובים שלהן, והנושא כבר מעורר עניין רב בקרב אנשי עסקים המזהים את הפוטנציאל של המינרווה - מקום בילוי ותיק, עם קהל לקוחות נאמן, ולדברי בעלות המקום - פוטנציאל גדול לקהילה וגם ליזמים שירכשו אותו. בינתיים הן מקיימות פגישות עם המציעים, מגבשות נוסח הסכם שידאג, כאמור, לשימור אופיו של המקום, ומתכננות להמשיך קדימה לפעילויות עסקיות אחרות.

בהכנת הידיעה השתתף יניב הלפרין

כל הזכויות שמורות 1999-2021 הקמת אתרים ניהול תוכן
נא להמתין... נא להמתין...