עוד בתרבות ובידור
 >  > 

המתנגדים לעישון בתחרות גבר השנה: "האגודה מתנערת"

במטה המאבק בעישון כועסים על כך שהאגודה אינה פועלת כדי למנוע את העישון במסיבה שתיערך במועדון התיאטרון: "אין טעם להחלטה עקרונית בלא ליווי של מעשים בפועל"

"האגודה מתנערת לפתע מאחריותה לאירוע אותו יזמה היא עצמה". במטה המאבק בעישון הכפוי בישרו לפני מספר ימים על כך שהנהלת האגודה החליטה לתמוך במאבק ולמנוע עישון במועדון התיאטרון בעת עריכת מסיבת תחרות "גבר השנה". אולם כעת, טוענים אלון שטיבלמן ואמיר סימן-טוב, כי האגודה לא מתכוונת לעמוד בהצהרותיה.

"אנו מצפים שהאגודה לא תסתפק בהצהרות כלליות, אלא גם תפעל בהתאם להן. אין טעם להחלטה עקרונית בלא ליווי של מעשים בפועל", כתבו שטיבלמן וסימן טוב במכתב לחברי ועד האגודה. השניים דורשים מהאגודה לפנות באופן רשמי למועדון התיאטרון, "על מנת להפציר במועדון לקיים את החוק. במידה ולא ייעשה כך ייחשב הדבר כמו לא כיבדתם את הבטחתכם לנו ולציבור, שהרי איך אפשר יהיה לדעת מה אמר שי דויטש בטלפון לבעלי המועדון?", כתבו.

"בנוסף, במסגרת ההתחייבות שנטלתם על עצמכם לקרוא לחברי הקהילה לעשן מחוץ למועדון - אנחנו מעוניינים לדעת מה בפועל האגודה הולכת לעשות כדי שקריאתה תהפוך למעשים", כותבים שטיבלמן וסימן טוב. "על האגודה לדאוג שכל אחד ואחד מבאי האירוע יידע על קריאתה. אנו מצפים שכל פרסום, כל באנר, כל כתבה או הודעה תכיל את הקריאה לציבור המבלים שלא לעשן - כפי שהבטחתם. כמו כן, אנו מצפים שכל מבלה המגיע אל שערי המועדון יידע מראש שאסור לעשן בפנים גם אם לא ראה אף מודעה או הזמנה".

"נעיר את תשומת לב המועדון"

דובר האגודה, שי דויטש, כתב למטה המאבק ש"ועד האגודה לא החליט להכריז על האירוע כאירוע ללא עישון, הוא לא החליט על הזמנת פקחים לאירוע ואף לא החליט להורות על עישון מחוץ למועדון. החלטת הועד היא להעיר את תשומת לב המועדון ללשון החוק ולהפציר בו לקיימה. בנוסף החליט הועד לקרוא לחברי הקהילה המעשנים להתחשב בלא מעשנים ולעשן מחוץ למועדון. החלטת הועד הועברה על ידי אל גורמי ההפקה".

למרות זאת, במטה המאבק טוענים כי האגודה איננה לוקחת אחריות על המסיבה שהיא עצמה מארגנת. "המסיבה היא שלכם ואל תנסו להתנות את חלוקת חומר ההסברה בהסכמתו של בעל המועדון. ניסיון למנוע מאיתנו חלוקת חומר הסברה בנושא העישון כמוהו כמניעת חלוקה של חומר הסברה בנושא המודעות לאיידס", השיבו שטיבלמן וסימן טוב לטענות האגודה.

מייק המל, יו"ר ועד האגודה, הסביר: "הועד יפנה למפיקי הערב בתזכורת ובקשה לעמוד בדרישות החוק. הועד קורא למשתתפי הערב לשמור על החוק ולהתחשב בחבריהם. הועד, מתוך דאגה כנה לבריאות הקהילה ישתף פעולה ויסיע בכל יוזמה של אלה המתנגדים לעישון להסביר את נזקי העישון הן האקטיבי והן הפסיבי. הועד מזמין את אלון, אמיר וכל המעונינים להציע פרוייקטים בתחום ואת דרכי המימון של פרוייקטים אלה". המל גם הפנה את שטיבלמן וסימן טוב "אל הגורמים המופקדים על אכיפת החוק על מנת לדרוש את ישום אחריותם".

"מצטרף כחבר אגודה"

"האגודה לא עומדת באף אחת משתי הבטחותיה לגבי שמירת איסור העישון במהלך תחרות גבר השנה 2006:
היא לא קוראת לציבור המבלים לשמור על חוקי העישון כפי שהצהירה שתעשה; היא אינה מפצירה בבעלים לעשות את חלקם - אינה מוכנה לשלוח מכתב", אמר הלילה (ה') סימן טוב.

סימן טוב תקף את יו"ר האגודה והדובר, המל ודויטש. "גם את החלטותיהם שלהם אין הם מסוגלים לקיים. אני מצטרף כחבר לאגודה על מנת לבחור באנשים רציניים לשם שינוי. אני מזכיר לכולם: הבחירות אמורות להיות עוד החודש" [הבחירות לוועד האגודה יתקיימו ב-28 בחודש, GoGay].

חבר ועד האגודה, יואב סיון, צידד בעמדתם של שטיבלמן וסימן-טוב. "החלטת הוועד תואמת את המנדט שיש לנו באירוע: איננו המפיקים אלא נותני החסות העיקריים, היוזמים. ברור לכל שהמעמד הזה שם גבולות על האפקטיביות של הדרישות שאנו מציבים מהמועדון, ובכל זאת - הרשות נתונה לדרוש ולבקש". סיון אף הציע לכתוב בעצמו את מכתב הפנייה למועדון, אך דויטש הסביר לו כי "ההפקה מודעת לנושא וכל הפרטים הועברו אליה".

במטה המאבק בעישון דורשים מהאגודה להבהיר האם הם פנו בכתב לבעלי המועדון והאם על הפרסומים למסיבה תופיע גם קריאתם של ראשי האגודה שמדובר במסיבה ללא עישון. שטיבלמן וסימן-טוב ביקשו, בנוסף, לבקש מעיריית תל-אביב לשלוח פקחים למקום וכן לאפשר למטה המאבק בעישון לחלק במקום חומרי הסברה מטעמם. בינתיים, נראה שמסיבת גבר השנה תהיה בדיוק כמו כל המסיבות האחרות בקהילה - עליזה ומעושנת. תחרות "גבר השנה" תתקיים ב- 11 בינואר במסגרת ליין ה- POP RING המתקיים במועדון התיאטרון.

תגובתם של מנהלי הליין, יגאל רענן ורענן ניסנבאום, לא נתקבלה.

כל הזכויות שמורות 1999-2021 הקמת אתרים ניהול תוכן
נא להמתין... נא להמתין...