עוד בתרבות ובידור
 >  > 

השחקנית שרליז תרון זכתה בפרס ה-GLAAD

תרון זכתה בפרס על תרומתה לקהילה הגאה ולמאבקה למען זכויות גייז. "וויל וגרייס" זכתה בפרס הקומדיה הטובה ביותר ו"ישנן בנות" בקטגוריית הדרמה. בפרס הסרט הטוב ביותר זכה "טרנסאמריקה"

איגוד הארגונים ההומו-לסביים נגד השמצה, GLAAD, פרסם אמש (שבת) את רשימת הזוכים בפרסי המדיה, אותם יחלק באירוע מיוחד שכבר זכה בארה"ב לכינוי "טקס האוסקר של הקהילה הגאה". את פרס ה"חלוצה" קיבלה השחקנית שרליז תרון, על התפקיד שגילמה בסרט "מונסטר" (עליו קיבלה גם את פרס האקדמיה האוסקר), ובשל תרומתה לנראות ולזכויותיה של הקהילה הגאה.

תרון הודיעה בעבר כי היא ובן זוגה, השחקן סטיוארט טאוסנד, לא ינשאו עד שארה"ב תאפשר גם להומואים וללסביות להינשא. העונה האחרונה של סדרת הטלוויזיה "וויל וגרייס" קיבלה אף היא טפיחה על השכם, עם פרס הקומדיה הטובה ביותר, וגם "ישנן בנות" הצליחה להתגבר על המכשולים שהציבו בפניה תוכניות טלוויזיה מתחרות, והגיעה למקום הראשון בקטגוריית סדרת הדרמה הטובה ביותר.

הזמרת מליסה את'רידג' עוררה התרגשות רבה, כשקיבלה פרס על היותה לסבית מוצהרת שהשפיעה רבות על קידום זכויות שוות לקהילה הגאה. "הגענו כל כך רחוק, לא? איזה מסע.." אמרה את'רידג'. "להיות גיי, המסע שבא בעקבות הזהות המינית אני מרגישה כל כך מיוחדת", הוסיפה בהתרגשות.

סרט הקולנוע "טרנסאמריקה", המביא את סיפורה של אישה טרנסקסואלית במסע אל עברה ואל בנה הביולוגי מהימים שבהם עדיין הייתה זכר, זכה בפרס הסרט הטוב ביותר.

ארגון GLAAD מקבץ תחתיו מספר רב של ארגונים בקהילה הגאה העולמית, וכן ארגוני זכויות אדם אחרים. מדי שנה הוא מעניק פרסים ואותות לאנשים שתרמו למאבקה של קהילת ההומוסקסואלים, הלסביות, הבי והטרנס, בתחומים שונים ובהם - מדיה ותקשורת, עשייה חברתית, פעילות פוליטית, ועוד. הטקס ישודר ב-15 באפריל בערוץ MTV LOGO הפונה לקהילה הגאה, ויום לאחר מכן, ה-16 בחודש, בערוץ VH1 - לראשונה בתולדות התחרות.

כל הזכויות שמורות 1999-2021 הקמת אתרים ניהול תוכן
נא להמתין... נא להמתין...