רואה את הקולות - לילך גליל אל-עמי. צילום: כריכת הספר.
עוד בספרים
 >  >  > 

"רואה את הקולות"

התרשמותה של רינת חיימוב מספרה של לילך גליל אל-עמי

"רואה את הקולות" מאת לילך גליל אל-עמי
ידיעות אחרונות * ספרי חמד
1999
כ-300 עמודיםהספר מתאר בשלושה חלקים כיצד מתגלגלים חייה של יוני, בחורה מקיבוץ דתי, מהרגע שאמה נפטרה ועד לרגע בו היא מקבלת עצמה דרך הקולות הפנימיים שלה. לאורך הספר שוזרת המחברת ציטוטים מתוך ספרי השירה של המשוררת המנוחה יונה וולך ("שירה" ו"אור פרא") בתור ראייה/תרגום של משוררת המלווה את דמותה של יוני לאורך כל הספר.

עלי לציין שכתוצאה מקריאת ספר זה די הסתקרנתי בנוגע לדמותה של וולך, חייה ופועלה. המחברת יוצרת הקשרים בחייה של יוני - כיצד סיפורה של וולך המנוחה נכנס לחייה, באילו רגעים הוא תופס אותה ובמיוחד הערצתה של יוני לספרה הירוק של וולך - "שירה" .

הספר מחולק, כאמור, לשלושה חלקים, ואלו הם:
חלק א' "קול הגעגועים" - 1986
הסיפור מתחיל במות אמה של יוני והתמודדות משפחתה (אביה ושני אחיה) - כל אחד בדרכו שלו.
שגרת חייה בת"א לאחר שזנחה את לימודיה באוניברסיטה. ומני - הבחור אותו נהנית להשכיב אך בו אינה מאוהבת ותכנון נסיעה להודו בעקבות אחיה האהוב, שגיא.

חלק ב' "כאב הגעגועים" - 1988
מעברה של יוני לירושלים לאחר חזרתה מהודו, חתונת אחיה הבכור (ערן), לימודיה במכון בניסיון להבין עצמה דרך הדת וכל זאת לצד זיכרונותיה מהודו - במיוחד מ"אגרא" שם קרה אירוע אשר ישנה את מהלך חייה הסטרייטים.

חלק ג' "קולות הפרי הבשל" - 1991
תחילתה של קריירה חדשה - שיריה של יוני מפורסמים בעיתון ומאפשרים לה להוציא את ספרה הראשון. עבודתה באגודה לזכויות האזרח, מגוריה החדשים במושב, חזרתה למעגל הלימודים באוניברסיטה שם פוגשת את אהבת חייה וכך סוגרת את המעגל שהחל ביניהן בזמן הצבא.
בפרק זה יש את השינוי המבוקש. לא הייתי רוצה לגלות את הסוף אך ארמוז:
זה קשור באלק (א' בפתח, ל' בסגול):
אהבה
לידה
קבלה

תגיות
כל הזכויות שמורות 1999-2019 הקמת אתרים ניהול תוכן
נא להמתין... נא להמתין...