עוד בתרבות ובידור
 >  > 

תנו לה צ'אנס, היא שרה מהלב

המופע החדש של גלית פלורנץ כולל שירי אהבה לסביים ששזורים בקטעי וידאו ממוחשבים. לדבריה, "רוב הטקסטים שלי מדברים על אהבה, אהבה לסבית, משום שזה המקום ממנו אני באה". ליה לחמי פגשה אותה לשיחה

את גלית פלורנץ, אחת היוצרות המעניינות בקהילה, יצא לי לראות בהופעתה הייחודית לפני כחודש ב"ספייס ארט" - מקום מקסים שנפתח לאחרונה. גלית יושבת בפשטות על כיסא, מוקפת בשני נגנים. מולה נמצא מחשב, לצידה גיטרה ומאחוריה מסך לבן. המופע המדובר עולה כעת לראשונה, והוא משלב בתוכו "וידאו ארטים" מרתקים, שירים שנוגעים בנשמה וטקסטים מרגשים שגם הם מוקרנים על המסך.

החוויה היא חווית מולטימדיה המאגדת בתוכה אומנויות שונות ובראשן מוזיקה, שירים שברובם נוגעים באהבה, ואם עם להיות ספציפית - באהבה לסבית. את גלית פגשתי כדי לנהל איתה שיחה על יצירה, והופתעתי לפגוש אישה מרתקת, לא פחות מההופעה עצמה.

איך הגעת לעסוק בכל כך הרבה תחומים באמנות?
"בגיל 15 התחלתי לנגן בגיטרה, הייתי ממציאה שירים תוך כדי רכיבה על אופניים ואז מגיעה הביתה ומקליטה אותם על טייפ "דאבל קסט". כשגדלתי, באופן טבעי פניתי למוזיקה. הלכתי ללמוד ב'רימון' ומשם הקמתי הרכבים משלי. "קולאז'" היה ההרכב הראשון שלי. ניגנו רוק והופענו ב'בית לסין' וב'רוקסן'. אחרי "קולאז" הקמתי את "איזמי", אבל ההרכב המשמעותי שלי היה "נשים שרות נשמה" - הרכב של שלוש נשים וגיטרות המופיעות בהופעה שאותה הגדרנו כהופעה טיפולית. זו הייתה הופעה שתעשה מסאז' ללב, כשרוב החומרים היו חומרים לסביים, והופענו איתה בכל הארץ".

בניגוד ליוצרים אחרים, לא הפכת למסחרית.
"אותי מעניינת היצירה עצמה, כשהיא מסתיימת אני מאבדת עניין, פחות עניינו אותי חברות התקליטים והרעש מסביב. להקליט בחברת תקליטים אף פעם לא הייתה המטרה עבורי. לא רציתי לשחזר חומרים מהעבר".

איך ממוזיקה הגעת "לוידאו ארט" ומולטימדיה?
"במקביל למוזיקה תמיד היה המחשב. גיליתי את הפוטנציאל שבו והלכתי ללמוד אומנות במדרשה - וכך יכולתי לחבר בין מוזיקה לוויז'ואל. למדתי גם תכנות ועיצוב, ופתאום אפשר היה לתת עוד פן לדברים. החיבור בין מוזיקה לוויז'ואל מחבר בין החושים, בין חוש השמיעה לראיה ובתוך הדברים שילבתי גם טקסטים, צילום וציור וזה הפך את הדבר לשכבות שכבות של יצירה".

כמה זמן לקח לך ליצור עבודה שכזאת?
"הדברים נבנו במשך המון זמן. שזרתי חומרים משנים עברו שהשתלבו מצוין עם חומרים חדשים, והפכתי הכל לעבודה אחת. רוב הטקסטים שלי מדברים על אהבה, אהבה לסבית, זה המקום ממנו אני באה".

מה התוכניות לעתיד?
"בעוד כחודש ההופעה הולכת לצאת על דיסק "בנענע דיסק" בפורמט חדש של שילוב בין מדיות שלא נעשה עד היום. במארז יהיו שני דיסקים: האחד הוא מוזיקה שיכיל כ-20 שירים, והשני יהיה דיסק דיגיטאלי למחשב. חברת "קארט" שאחראית על תוכנות מחשב כמו "פרימייר" ו"פוטושופ", נתנה חסות לדיסק. אני גם מופיעה עם ההצגה "אלוורה" בתיאטרון תמונע, הצגה שכתבתי לה את המוזיקה, דבר שהיה לי חוויתי במיוחד. והופעות הופעות והופעות כמה שיותר".

את ההופעה המצוינת הזאת ניתן לראות ביום שישי הקרוב ה-5.8 "בספייס ארט", הופעה נוספת ב- 24 באוגוסט "בסוהו" בדיזנגוף סנטר.

תגיות
כל הזכויות שמורות 1999-2021 הקמת אתרים ניהול תוכן
נא להמתין... נא להמתין...