עוד בתרבות ובידור
 >  > 

שני סרטים ישראלים זכו בפסטיבל גאה בלוס אנג'לס

יאיר הוכנר, בימאי "ילדים טובים", והסרט "את שאהבה נפשי" זכו בפרסים בפסטיבל OutFest. מנימוקי חבר השופטים על זכייתו של הוכנר: "הוא, באמת ובתמים, תגלית קולנועית. בעובדו עם תקציב שמתאים לפחות משרוך נעל, בימאי זה, בעל המתת, יצר יצירה ראשונה כנה ומעצבנת על התגלית הלא צפויה של אהבה בין סכנות החיים האורבות ברחוב"

סרטים ישראלים גאים ממשיכים לקצור פרסים ברחבי העולם: אחרי מספר סרטים שעשו זאת בשנים האחרונות, הגיע תורם של "ילדים טובים" ו"את שאהבה נפשי". יאיר הוכנר, בימאי הסרט "ילדים טובים", והסרט "את שאהבה נפשי" (שביימה אילאיל אלכסנדר) זכו בפרסים בפסטיבל הסרטים הגאה Outfest שננעל השבוע בלוס אנג'לס. הוכנר זכה בפרס "הכישרון הצעיר המצוין" על הסרט "ילדים טובים" והסרט "את שאהבה נפשי" זכה ב"פרס החופש". הפרס להוכנר הוא ציוד צילום בשווי 5,000$, מתנת חברת "קודאק". את הטקס הנחתה הקומיקאית קאת'י גריפין ובין המשתתפות בו הייתה גם השחקנית ג'ודית ליית, שגילמה את אנג'לה בסידרה האייטיזית "מי הבוס?"

בנימוקי חבר השופטים לזכייתו של הוכנר צויין כי הפרס הולך ל"יוצר סרטים שהוא, באמת ובתמים, תגלית קולנועית. בעבודתו עם תקציב שמתאים לפחות משרוך נעל, בימאי זה, בעל המתת, יצר יצירה ראשונה כנה ומעצבנת על התגלית הלא צפויה של אהבה בין סכנות החיים האורבות ברחוב".

הסרט "ילדים טובים" עוסק במני, נער בן 17, שפוגש לילה אחד את טל. שניהם זונות ממין זכר. הם מחליטים להעביר את הלילה ביחד. בן לילה החיים שלהם זוכים לקבל ממד אחר.... בבוקר הם קובעים להיפגש יותר מאוחר במועדון. עד לפגישה הלילית המיוחלת מתמודדים שני הנערים עם יממה רגילה ושוחקת של קליינטים, אנשים משולי החברה וגם אירועים בלתי צפויים. בין השחקנים בסרט: דניאל אפרת ("בית צבי", "בית ליסין"), יובל רז ("הבימה"), מור דרעי, דן לחמן, גילה גולדשטיין ומייק המל.

לעומת זאת, "את שאהבה נפשי" הוא סרט תיעודי העוסק בלסביות בעולם הדתי והחרדי ובהתייחסות של עולם זה ללסביזם. הסרט מתעד את מאבקן הפנימי של שלוש נשים לסביות דתיות ירושלמיות לקבלה עצמית ולהגשמה במסגרת קהילותיהן הדתיות, קהילות היקרות להן. הסרט הוקרן בעבר בערוץ 8.

זו אינה הפעם הראשונה בה זוכים סרטים אלה בפרסים: "את שאהבה נפשי" זכה לאחרונה בפרס הקהל בפסטיבל הסרטים היהודי בברלין. "ילדים טובים" זכה בחודש שעבר בפסטיבל הסרטים הגאים "NewFest" בניו יורק. סרט זה ימשיך להיות מוקרן בסינמטקים בתל אביב ובחיפה. פרטים נוספים על ההקרנות - בלוח האירועים של GoGay.

תגיות
כל הזכויות שמורות 1999-2021 הקמת אתרים ניהול תוכן
נא להמתין... נא להמתין...