עוד בתרבות ובידור
 >  > 

"ילדים טובים" זכה בפסטיבל גאה בניו יורק

הסרט זכה בפרס על הסרט פורץ הדרך. הוא גבר על 242 סרטים, בהם שני סרטים ישראליים נוספים. מפיק הסרט, יונתן פריזם: זהו הפרס החשוב ביותר בפסטיבל. בארץ, ימשיך הסרט להיות מוקרן עד סוף יולי בסינמטק תל אביב, יוקרן שוב בסינמטק ירושלים ויוקרן אף באוניברסיטת בן גוריון

סרטו של יאיר הוכנר, "ילדים טובים", זכה בפרס הסרט פורץ הדרך - Vanguard Award בפסטיבל הסרטים הגאה NewFest בניו יורק. בזכייתו, גבר הסרט על 242 סרטים, בהם שני סרטים ישראליים: "את שאהבה נפשי" בבימויה של אילאיל שחר ו- "בעיניים עצומות" של עדי חלפין.

מפיק הסרט, יונתן פריזם, הגדיר את הפרס בו זכה הסרט כפרס החשוב ביותר בפסטיבל. לדבריו, הסרט ימשיך מניו יורק לפסטיבל ה- OutFest בלוס אנג'לס והוא צפוי להיות מוקרן ב- 10 פסטיבלי קולנוע נוספים. בארץ קיבל הסרט אישור מסינמטק תל אביב להיות מוקרן בו עד סוף חודש יולי. בנוסף, יתקיימו בארץ הקרנות של הסרט בסינמטק ירושלים ב- 28/6 ב- 19:30 ובקולנוע "נגטיב" באוניברסיטת בן גוריון בבאר שבע ב- 27-29/6 ב- 21:00

"ילדים טובים" מספר את קורותיהם של שני נערי ליווי בשני לילות וביום שנמצא ביניהם. בתפקידים הראשיים בסרט מופיעים דניאל אפרת, ששיחק, בין היתר, במחזות הזמר "מיקה שלי" (בית צבי) ו"שיקאגו" (תיאטרון בית ליסין) ויובל רז שמשחק בימים אלה במחזמר "שלמה המלך ושלמי הסנדלר" בתיאטרון הבימה. בתפקידי אורח בסרט מופיעות אושיות בקהילה כיקירי הקהילה, גילה גולדשטיין ודני לחמן, ויושב ראש ועד האגודה, מייק המל. הסרט הופק בתקציב של כ- 500 דולרים בלבד. בימאי הסרט, יאיר הוכנר, תקף בראיון ל- GayMap את קרן הקולנוע הישראלי על שתקצבה את הסרט בסכום מזערי, לדעתו.

הוכנר אמר בראיון, שהתקיים עם קבלתו של הסרט לפסטיבל NewFest, כי "כשביקשנו כסף להעביר את הסרט מאיכות בטא לאיכות פילם (איכות טובה יותר), כסף שמסתכם בעשרות אלפי דולרים הם החליטו לא לתמוך, חשבו שהסרט לא ראוי", אמר הוכנר. "הנה הוכחה, התקבלנו לפסטיבל, אז כנראה שהוא כן ראוי, אבל אלה שיקולים של אנשים שמחפשים לעשות סרטים לכל המשפחה ולא סרטים עם ביצים".

צוות הסרט אף פנה לקרן רבינוביץ' - קרן נוספת שתומכת בסרטים ישראליים. לדבריו, "הם טענו שהסרט לא ישראלי, בועתי ואחד הסלקטורים (כך הוא קורא לחברי הועדה שבחנה את הסרט), בכל פעם שהייתה סצינת מין או נשיקה - הוא יצא מהחדר בהפגנתיות והראה כאילו הוא נגעל".

הוכנר טען כי "זה רק מראה שאם אתה רוצה לעשות יצירה בועטת והרסנית מאוד קשה לעשות את זה בארץ ואם אתה יוצר אינדיבידואל עם שפה משלך זה עוד יותר קשה. כולם רוצים לעשות טלנובלות שדומות אחת לשנייה. השאיפה של הקרנות היא לעשות סרטים משפחתיים כמו 'כנפיים שבורות' ואני לא מתכוון לעשות את זה".

אתר GoGay הוא מנותני החסות לסרט "ילדים טובים".

תגיות
כל הזכויות שמורות 1999-2021 הקמת אתרים ניהול תוכן
נא להמתין... נא להמתין...