עוד בתרבות ובידור
 >  > 

מסכים גאים

הסידרה החדשה "מסכים" מספרת שמונה סיפורים וירטואליים, אחד מהם בין שני גברים - יובל, ההומו המנוסה, ואלדד, שזו לו התאהבות ראשונה בחיים בגבר. אלדד פריבס, שמשחק את אלדד: "הוא נדחק לפינה לא ברורה וצריך להחליט החלטות שלא נוח להחליט אותן בפשטות"

אחרי ההצלחה של הסידרה "בטיפול", שבה נולד סוג חדש של סדרות טלוויזיה, היה צפוי שיחפשו עוד משהו חדשני. אם חושבים על זה, מה יותר טבעי מאשר לחבר את עולם הצ'טים לעולם הטלוויזיוני. כך עושה הסידרה "מסכים", שעלתה לא מכבר בחברת הלוויין YES.

גם אם היא אינה מושלמת ולא הולכת עד הסוף עם החדשנות שהייתה יכולה להיות בה, "מסכים" שונה מסדרות אחרות. כמו "בטיפול", בה ישבו שני אנשים אחד מול השני ודיברו, ללא צילומי חוץ וללא פעילות נוספת לזו הקשורה בשעת הטיפול, גם ב"מסכים", רוב היחסים הנרקמים בין גיבורי הסידרה מתרחשים בין שני אנשים היושבים מול מחשב ומצלמה ומדברים.

"מסכים" מורכבת משמונה סיפורים שונים, שחוץ מהעובדה שהם מתרחשים בעולם וירטואלי, אין חוט מקשר ביניהם. באחד מהם, "דובים", אותו כתב אבנר ברנהיימר, מתרחש קשר מעניין מאוד בין שני צעירים - יובל רז ("ילדים טובים") ואלדד פריבס, החולקים יחדיו דירה. לאלדד היה קשר שהתנתק עם אישה, וכעת הוא גר עם יובל, הומו מנוסה. יובל מתאהב באלדד והשניים ואלדד נסחפים למערכת רגשית והתנסות מינית, המהווה לאלדד התנסות ראשונה עם גבר.

השניים מתחילים לנהל יחסים וירטואליים לאחר שיובל נוסע לברלין לבקר את אביו, אותו מגלם שרון אלכסנדר ("חסד מופלא"), ולנסות להתקבל לבית ספר מוזיקלי נחשב.

במהלך הסידרה, בעוד ששפת הגוף וחיתוך הדיבור של יובל הם הומוסקסואליים - סטריאוטיפיים באופן ברור, אלדד הוא ההיפך הגמור. אין לו שום התנהגות סטריאוטיפית - הומואית. ואכן, למעשה, הוא איננו הומו של ממש, כי אם סטרייט שמצא את עצמו בניסיון חדש בחייו, ניסיון אתו הוא מוכן להמשיך לזרום.

למעשה, דמותו של אלדד נראית די דוחה לאורך הפרקים הראשונים. הוא לא עובד, לא מפסיק לעשן וברוב הזמן הוא מסומם. הוא, בעצם, טפיל החי על חשבונו של יובל. אך בגלל הרקע המוקדם שלו, אי אפשר יהיה לבוא בטענות על הצגת דמות של הומו דוחה, כי אולי הוא בכלל לא הומו, ואם כן - אז הוא מקסימום הומו בהתהוות. מה גם שגם יובל איננו מלאך טהור. ייתכן שאם הוא יתקבל לבית הספר למוזיקה, הוא יעדיף את הלימודים על פני הקשר עם אלדד.

"לא היו שואלים אותי כלום אם הייתי משחק רוצח"

בראיון קצר שערכתי עמו, טוען פריבס שהוא בכלל לא חשב על סטריאוטיפים של הומואים כשעבד על התפקיד: "הסיפור הרי לא מתחיל בשני הומואים שמחלקים דירה ומיטה. ואם הומואים יחשבו שאני מציג סטריאוטיפ שלילי יהיה לי חבל, כי זה ממש לא העניין".

הייתה לך בעיה לשחק הומו?

"לא. גם לא חשבתי מראש איך לשחק הומו. עצם השאלה ששואלים אותי לפעמים איך זה לשחק הומו נראית לי כשאלה מאוד הומופובית. לא היו שואלים כלום אם הייתי משחק רוצח. שיחקתי אדם במצב מסוים. הוא הרי עוד לא מכיר את העולם ההומואי והוא לא מגדיר את עצמו ככזה".

ומה לגבי להתנשק עם גבר?

"לא הייתה לי בעיה לעשות את זה. לא העמדתי את עצמי במבחנים כאלה. שיחקתי את מה שהיה נכון לאותו הרגע. ככלל, נראה לי שהיום כבר לא מפחדים לשחק הומואים. ככלל, שיחקנו אנשים שלא משתייכים לקהילות".

פריבס אמר כי "כשחיפשתי את המרכיבים של הדמות חיפשתי בן אדם ולא איזה סוג הומו הוא, אם הוא בכלל הומו. מה שקורה הוא שבמערכת היחסים עם יובל, אלדד מוצא משהו שאף פעם לא היה לו קודם, סוג של חמימות וקבלה שונה. הדאגה הכמעט אימהית הזו נעימה לו".

למה הוא לא נחמד?

"תראה... מה שמתפתח באמת לעומק בסידרה זו העובדה שאני אוהב אותו אהבת נפש, ואם הדמות לא נחמדה זה כי היא נדחקת לפינה לא ברורה והיא צריכה להחליט החלטות שלא נוח להחליט אותן בפשטות".

תגיות
כל הזכויות שמורות 1999-2021 הקמת אתרים ניהול תוכן
נא להמתין... נא להמתין...