עוד בחדשות ודעות
 >  > 

מחקר: הומואים ולסביות מעשנים יותר

מחקר מקיף שנערך בארה"ב גילה: שיעור המעשנים בקרב הקהילה הגאה גבוה פי 2 לעומת הציבור הכללי. שיעור המעשנים הגבוה ביותר נמדד בקרב לסביות בגילאי 18 עד 24 – למעלה מ-47% מהנשים בגיל זה מעשנות. בין הגורמים לעישון: מצבי לחץ וחרדה, אך גם פרסומות לסיגריות והאווירה במועדונים ומקומות בילוי

מחקר שנערך לאחרונה בקליפורניה גילה כי מספר המעשנים בקרב הקהילה הגאה גדול מאשר באוכלוסייה הכללית. במהלך המחקר התברר כי בעוד ששיעור המעשנים בקרב הציבור הכללי עומד על כ-14%, אצל הגייז מספר המעשנים כפול ועומד על כ-30%.

נשים לסביות מעשנות יותר מאשר כל מגזר אחר שנבדק במהלך המחקר. כ-32.5% מהלסביות מעשנות, כמעט פי שלוש משיעור הנשים ההטרוסקסואליות המעשנות. עוד גילה המחקר כי בקרב לסביות בנות 18 עד 24 עומד שיעור המעשנות על כ-47%, בהשוואה ל-18% בקבוצת הגיל הכוללת.

החוקרים שערכו את המחקר מציינים כי הגורם המרכזי להבדלים בשיעור המעשנים בקרב חברי הקהילה הגאה הוא ריבוי מצבי לחץ ועקה (סטרס) המשפיעים על הומואים ולסביות ודוחקים אותם לעישון מרובה. עוד נטען כי מקומות הבילוי מעודדים עישון כתופעה חברתית, וכן מציינים את השפעתן של פרסומות המופנות לגייז וגורמות להשפעה רבה על מספר המעשנים.

גורם נוסף שייבדק במחקר המשך למחקר הנוכחי, הוא הקשר בין משפחתיות לעישון בקרב הומוסקסואלים. לפי אחת מהנחות המחקר, הומואים ולסביות רבים חיים שלא במסגרת זוגית ובעיקר ללא ילדים, ולא מפסיקים לעשן בניגוד להטרוסקסואלים החוששים מפני פגיעה בילדיהם.

בעקבות המחקר, הודיעו ארגוני בריאות וארגוני גייז אמריקנים כי הם יבדקו אפשרויות לעריכת קמפיינים להגברת המודעות לעישון בקרב הקהילה ההומוסקסואלית. יצויין כי בישראל לא נערך מעולם מחקר שבדק את שיעור המעשנים בקרב הקהילה הגאה, ולא ידוע האם מספר המעשנים ההומואים והלסביות גדול ממספר הסטרייטים המעשנים.רוצים להפסיק לעשן? מומחי "בריאות כללית" מציעים לכם כמה טיפים לפני הפסקת העישון, ולתקופת הגמילה הקשה שבאה מהרגע בו הפסקתם לעשן

כל הזכויות שמורות 1999-2020 הקמת אתרים ניהול תוכן
נא להמתין... נא להמתין...