עוד בלייפסטייל ובריאות
 >  > 

המדריך להתמודדות עם שברון הלב

סטרייטים, הומואים, דגי זהב, כולנו חווים את שברון הלב הראשון, רצוי מוקדם ככל האפשר. העובדה כי עדיין לא התגבשה לה חוקה במדינתנו אילצה אותי, שוב, לגבש מספר כללים בנושא - כיצד תעבור את שברון הלב הראשון ותשחרר את המחנק בגרון?

שברון הלב יכול להגיע בכל שלב של היחסים, בין אם מדובר במערכת יחסים בת יומיים, ובין אם במערכת יחסים בת שנתיים, הכאב לעולם זהה. שברון הלב השכיח, בעיקר בפעם הראשונה, הוא שברונו של ה"תמים" או "חסר הנסיון", זה שעדיין לא עבר על כללי המשחק, ועוד מאמין שכשמרגישים מספרים, והכל מעתה יהיה מושלם. בפועל, כשבתוכך מבשילים להם רגשות אהבה עזים, אתה מחכה לטיימינג הנכון כדי לספר לו או לה. כל אחד בוחר בדרך אחרת. יש שיבחרו לספר מיד אחרי הסקס, יש כאלה שישלחו מליוני זרי פרחים, ובמקרים הקשים ביותר, אך האהובים עלי, יש שיעמדו תחת חלונך וישירו סרנדות בשעה ארבע לפנות בוקר, למרות שאלברט, השכן הגרוזיני מקומה רביעית, כבר יורד עם הפיג'מה, ואין לו כוונה לקנות חלב.

במקרה שהצד השני יחשוף רגשות זהים, אפקט שברון הלב לא יופיע, ואם אתם במצב זה מומלץ להפסיק לקרוא, לשמור במועדפים לשעת צרה, ולהשקיע בזוגיות פוריה. אם לעומת זאת הצד השני לא יראה הדדיות, ולעיתים אף סלידה (לא עלינו), תרגיש כאב זר, שלא הכרת. תחילתו תלווה בהרגשה לא מוגדרת, כשתבין שגילגלו אותך מכל המדרגות, ובעטו אותך פנדל, למרות שאתה מעדיף את מגרש החניה של איקאה על פני מגרש הכדורגל בבלומפילד. במצב זה, הריני להודיעך כי בשעה טובה ומוצלחת - הינך חווה את שברון הלב הראשון שלך!

מכאן והלאה ימשיך תהליך ארוך, שילמד אותך המון הן על עצמך והן על ההוא שזרק אותך. תהליך הבשלה טבעי זה, אצל רובנו לפחות, ייתן לך שיעור בסיסי לחיזור נכון, לבניית זוגיות נכונה ובכלל לחיים, אבל עד אז, כדאי שתדע איך לעבור תקופה זו. ולפיכך, ובלי הקדמות נוספות, באים כללי היסוד:

למד לקבל את הכאב אחרי שסרבת לעכל את המציאות, שלחת לו הודעות אס.אם.אס ללא הרף, חייגת אליו נון-סטופ והשארת את קולך הממרר בבכי במשיבון, רצת אליו הביתה ללא התראה, דפקת על הדלת והיית קרוב מדי צו הרחקה, כדאי מאוד שתלמד לעצור ולקבל את הכאב. זכור תמיד כי הכאב הוא רגש שאל לך להתעלם ממנו. ברור שעדיף לחוות אושר, אבל לא רק. גם כאב הוא סוג של תחושה שיש לכל אחד מאיתנו. כאב עד גבול הנורמלי, תן לעצמך טיפות קטנות של דיכאון לנפש, קבל את השברון ואל תנסה להתעלם ממנו, לעולם אל תדחיק אותו, אחרת הוא יפרוץ כמו להבה חמה באוגוסט, ואפילו הדאודורנט המשובח ביותר לא יעשה את העבודה.

חלוק את התחושות עם אחרים הימים הראשונים הם הקשים מכל. אתה לבד בעולם, סגור בחדר שלך שלושה ימים ברציפות, אף אחד לא מבין אותך, והאדם היחיד שאיתו אתה מעוניין לחלוק את הכאב הוא זה שגרם לו. אל תיתן למסכת הכאב לבעור בנפשך במחזור תמידי. שתף מישהו קרוב אליך בתחושות שלך. אם ההורים מסוגלים להקשיב לך - שב איתם, תן לאמא לחבק אותך, ותרגיש שוב את החום והאהבה שבאים מהמקום הטוב והכן ביותר. שב עם חבר טוב או חברה טובה, והוצא את כל שעל לבך. רוקן את הכאב כמו שמרוקנים שמן מנוע בטיפול 10,000. בשנייה שתציף את הכאב בפניהם, תבין מהר מאוד שאינך הראשון שחווה אותו. גם הם היו שם, הקשב לעצות שלהם - הם כבר עשו את כל הטעויות שאתה עומד לעשות.

אל תהפוך את הדימיון למציאות כולנו, אבל כולנו, עברנו את זה אתה עם הכאב והבדידות, המניאק לא מראה סימן חיים, ואז צץ לך איזשהו רעיון חולני להתאשפז, להידרס, להתפוגג. אתה תייחל למשהו נורא שיקרה לך רק כדי שתוכל לפגוש אותו שוב. תדמיין איך אתה שוכב בתרדמת באיכילוב (קרוב לדירה המהממת שלו), מכונות וצינורות מקיפים את גופך הסובל, ואז נכנס אהבת חייך עם זר פרחים ודמעות בעיניים. לא, זה לא יקרה! אל תעז לפגוע בעצמך בגללו, הוא עניין זמני מבחינתך, רק שעדיין לא הבנת את זה. אתה נמצא במצב רגיש, מהלך על חוט השערה שבין שפוי לבלתי שפוי. מותר לך לחשוב ולדמיין את זה קורה, אבל שלא תעז לממש שום דבר. חודש מיום השברון, כשתתעורר ותבין כמה אדיוט היית כשחשבת על דברים כאלה, תבין בנוסף שהוא צריך לנשק את האדמה שאתה דורך עליה! אלא שביום שהוא יעשה את זה, אתה, קרוב לוודאי, כבר תצעד על פרקט.

פשוט תאכל בזמן שברון הלב לא יהיה לך תאבון לכלום. לא יהיה שום מאכל שיגרום לך לרצות ללעוס אותו. הרגשת הרעב תיעלם, תחוש הרגשת שובע תמידית, ובתוך יומיים שלושה תתחיל לאבד קילוגרמים בקצב כזה שתוך שבוע ייעלם לך הסנטר הכפול. גם אם ממש לא בא, תאכל משהו. בשביל לשרוד, בשביל הצבע שיחזור ללחיים, בשביל שיהיה לך כוח לקום ולהמשיך הלאה. אל תשכח לשתות, גם זה חשוב. ישנם כאלה שדווקא ההיפך מאפיין אותם, ומתוך כאב ודיכאון הם פשוט בולסים ומרוקנים ארונות ומקררים בלי מעצורים. במקרים כאלה מומלץ להירגע קצת עם האוכל. אחרי שתעברו את תקופת השברון אתם עלולים להכנס למשבר חדש בעקבות הקילוגרמים החדשים שתגלו עליכם, ואל תסמכו עלי שיהיו לי כללים בשבילו.

כעס עליו ולא על אחרים כל היקום הזה מעצבן אותך. ההורים קשים וחודרים לחייך, החברים לא חברים, הקולגות בעבודה לא מפסיקים לשאול לשלומך, ונראה כאילו כולם רק רוצים לזרות מלח על הפצעים. מהר מאוד תמצא את עצמך יורה משפטים, שאלמלא היית במצבך הנוכחי, לא היית מעז להוציא מפיך. חשוב שש פעמים לפני כל משפט, ואל תכעס על הסובבים אותך - הם לא אשמים בכאב הזה. אתה נראה רע והם רק דואגים. שמור את הכעס לאדיוט שזרק ושבר אותך. יעבור זמן ואתה עוד תעשה לו בית ספר עם יום לימודים ארוך.

התאמץ וצא לבלות למרות שהדבר האחרון שאתה מעוניין לעשות הוא לשבת עכשיו בקרפה, במינרווה, או בכל מקום אחר, חשוב שתדע שדווקא ברגעים האלה אתה הכי מושך, וחצי תל אביב תתחיל איתך. יש משהו בעיניים הנוגות והכואבות שעושה להם את זה. הבעיה העיקרית היא, שגם אם מלך הגברים של מלכי המלכים של הוהמואים בעולם כולו ירצה אותך, אתה לא תשתין באותו רגע לכיוון שלו, כי המוח שלך יהיה תפוס וטרוד באחד. תן לעצמך צ'אנס, צא שוב בפעם השניה ותרגיש כמעט כמו בפעם הראשונה. הבטחה שלי, בפעם השלישית שתצא לבילוי כבר תשכח ממנו, ואחרי המשקה השני כבר תמצא את הריבאונד שלך, או אולי אפילו את אהבת חייך החדשה.

שברון לב הוא תקופה בחייך, ובייחוד השברון הראשון. לעולם לא תהיה מוכן לקראתו, אחרת זה לא יהיה משבר. כשתצא ממנו, תרגיש נפלא, על הגובה, מלך - וזה באמת מה שאתה. בפעמים הבאות, כבר לא תזדקק לי. אבל עד אז בוא נקווה שזה לא יקרה שוב.

כל הזכויות שמורות 1999-2021 הקמת אתרים ניהול תוכן
נא להמתין... נא להמתין...