עוד בתרבות ובידור
 >  > 

מותק / שז

"מותק הולכת ברחוב. מותק לא מסתכלת על האיש שמחטט באשפה. מותק חזקה. היום מותק לא תבכה. בערב מותק תלך ליד האופרה סתם, לטייל, מותק תראה אנשים נוצצים בשרשראות ובבגדים כל כך יפים". מתוך ספרה של שז, "מאולפת"

תל אביב. זה המקום של הלא מוכרים. זה המקום של הלא שייכים. זה מותק הולכת ברחוב. זה מותק הולכת בדיזנגוף ורואה אנשים יושבים בבתי קפה. מותק הולכת משם. מותק הולכת לשנקין. מותק רואה אנשים שותים קפה. מותק רואה - הנה עוד מותקים הולכים ברחוב. הם לא רואים המותקים שגם היא המותק. מותק. מותק יורדת לים. אופנוע דוהר דורס לה את הכלב. מותק בוכה. מותק בוכה עוד קצת. מותק בוכה עוד הרבה.

למה אין חוקים בעיר הזאת. למה כל אחד גבר בעיר הזאת. מותק מחליטה שלא תלך יותר לים. מותק ברוגז. מותק יושבת בבית. מותק תשב בבית עד שתזדקן. מותק לא רבה עם אף אחד. מותק משלמת את המסים בזמן. בלילה מותק שומעת צעקות. מותק מציצה מבעד לתריסים. זה ברחוב טרומפלדור, בבית הזונות. הזונות והסרסור רבים. אם יהיה יותר מדי רעש מותק תקרא למשטרה. אבל מותק אף פעם לא קוראת.

בבוקר מותק יורדת ונתקלת ברטוב של הערבי הטוב ששוטף את המדרגות. מותק מבקשת יפה סליחה. מותק משתדלת לא לדרוך ברטוב. מותק הולכת ברחוב. מותק לא מסתכלת על האיש שמחטט באשפה. מותק חזקה. היום מותק לא תבכה. בערב מותק תלך ליד האופרה סתם, לטייל, מותק תראה אנשים נוצצים בשרשראות ובבגדים כל כך יפים. מותק אף פעם לא הייתה באופרה. מותק אף פעם גם לא תהיה. מותק הולכת ברחוב מהורהרת. הכבישים רצים והמכוניות שועטות. היום לא נורא לח. היום לא נורא חם. אבל מחר יהיה. מותק תלך לגינה ציבורית. היא תפרוש סדין ותשתרע עליו לאט.

היא תקרא ספר שהחליפה בספרייה. בשבוע הבא היא הולכת לערב ספרותי לקרוא שירים. היא תתרומם לאט לישיבה, תקום, תנער את הסדין, תקפל אותו, תדביק פתק צהוב בתוך הספר כדי לא להשאיר סימן של קיפול, תלך לאט לאט ותצא מהגינה הציבורית. היא תעבור ליד זקנים שאנשים מארץ רחוקה באו לכאן כדי לטפל בהם. לאנשים האלה קוראים 'זרים'. גם מותק זרה. היא הולכת בעיר הגדולה לאט לאט, נזהרת לא להידרס.

"מאולפת", שז. הוצאת שופרא לספרות יפה.

תגיות
כל הזכויות שמורות 1999-2021 הקמת אתרים ניהול תוכן
נא להמתין... נא להמתין...