עוד בלייפסטייל ובריאות
 >  > 

אמא יקרה לי

עשרת האמרות הנפוצות ביותר שאמהות אומרות לבנותיהן הלסביות. ועשר הצעות לתגובה

אחרי הרבה שיחות שלי עם חברות וגם לא מעט ניסיון אישי החלטתי להביא לכן את 10 האמרות הנפוצות ביותר שאמהות אומרות לבנותיהן הלסביות. חלקם של הדברים מתאימים גם לאבות וגם לבנים הומוסקסואליים, אך הם נכתבו בלשון נקבה משני הכיוונים.

לצד כל אחת מהאמרות שמתי את הצעתי לתגובה אליה, בדרך כלל ברצינות ומדי פעם בהומור. כמובן שלא כל התגובות מתאימות לכל אחת, אבל הרוב די קולע לדעתי. וגם אם לא, כולי תקווה שעצם הידיעה שהדברים שאתן שומעות בבית נשמעים גם בהרבה מאוד בתים אחרים עוזרת.

1. "את בוחרת בדרך הקלה"
"ברור שעם בת יותר קל. גם לי יותר קל לדבר עם חברות שלי מאשר עם גבר. אבל האתגר האמיתי הוא ליצור משפחה עם גבר, לאהוב אותו, לעשות לו טוב".

ההצרה הכי אטומה שיש. איך לא הבנתי שלעשות כמו כולם, לפגוש גבר, להתחתן איתו ברבנות, לעשות איתו סקס ולגדל איתו ילד זה הרבה יותר מסובך מלפגוש מישהי, לחתום אתה על חוזה משפטי כזה או אחר שלא נותן לנו הרבה זכויות בתור זוג, לבחור מי מאתנו תכנס להריון ואיך בדיוק לעשות את זה (הפריה מלאכותית, סקס, והאבא מוכר לנו? תרומה אנונימית?), לגדל ילד של בת הזוג כאילו היה שלי למרות שמערכת המשפט בארץ לא מסכימה עם זה או לנסות להסביר לו למה לכל הילדים בגן יש x בבית ולו יש y.

התשובה המוצעת: "מערכת יחסים היא יותר מדיבורים. ואשה היא יותר מאמצעי להשגת המטרה הנכספת של בעל, 2.4 ילדים וכלב. חשבי רגע על מהלך החיים שלי ועל הדרך שאצטרך לעבור לפני שאוכל לקרוא לאהוביי 'משפחה' ותגידי לי אם את עדיין חושבת שאני בוחרת בדרך הקלה."

את הניסיון לשכנע את ההורה שהומוסקסואליות היא לא בחירה נטשתי מזמן. גם אחרי שמקבלים את זה שעצם הנטייה היא לא בחירה, הם אומרים שההחלטה לדבוק ברגשות האלה ולא להיות עם גבר רק לשם הנורמליות היא בחירה. ובזה הם צודקים.

2. "אין לך ניסיון/עוד לא פגשת את הגבר הנכון"
בתלות בגילכן, יש שתי וריאציות לטיעון הזה:
"את בחורה כל כך צעירה, עוד לא היית עם גבר אפילו. איך את יודעת שזה מה שאת רוצה?"

התשובה המוצעת: "גם עם חיות אין לי ניסיון (פעם אחת נחזיר להם את ההשוואה הזו בפרצוף). אני יודעת שעכשיו טוב לי, וזה מה שחשוב."

או

"כנראה שפשוט עוד לא פגשת את הגבר הנכון. מה את חושבת, שאני מתאהבת בכל גבר שאני פוגשת?"

ואז התשובה המוצעת תהיה: "אולי באמת עוד לא פגשתי את הגבר הנכון. בואי נחשוב על התכונות שוודאי יהיו לאותו אביר החלומות... הוא יהיה רגיש, ועדין, ואינטליגנטי, ודומה לי בהרבה דברים, וטוב במיטה, ונקי, ויפה, ושתמיד יהיה לו ריח טוב... אבל אמא, כל ההומואים הטובים תפוסים בימינו..."

3. "אולי אני ואבא לא היוונו תמיד דוגמא מושלמת, אבל בכל זאת.."
"איפה טעינו? את חושבת שזה משהו שעשינו? אולי בגלל שאבא הסתובב בלי חולצה בקיץ זה השאיר עליך רושם שלילי? אולי בגלל הריב ההוא שהיה לנו כשהיית בת 11? לא כל הזוגות כמונו ולא כל הגברים כמו אבא שלך."

ותודה שטסתן "polish airlines". שיטת האשמה. אמא חופרת עמוק עמוק בעבר שלה ושלך ומנסה להבין מה היא יכלה לעשות אחרת כדי שמפלצת ההומוסקסואליות הזו לא תראה את פרצופה המכוער בביתה.

התשובה המוצעת: "מחקרים רבים מצביעים כי הומוסקסואליות היא משהו מולד, אפשר לישון בשקט."

4. "אולי תנסי שוב?"
"בבקשה. בשבילי. עוד פעם אחת. את חייבת לנסות לשנות את זה".

התשובה המוצעת: "אין בעיה, סקס עם עוד גבר אחד, כל אחד שרק אמצא ותניחי לי לנפשי? אין שום בעיה. איפה העיתון? הנה. מה נראה לך עדיף 'בן 30 מחפש בתולה לערב תענוגות' או '25, חיפה, מעוניין להראות לך את שלו בתנאי שתראי לו את שלך'?"

5. "מה, את לא רוצה להיות אמא?"
"את לא רוצה שיהיו לך ילדים? לא רוצה שבעולם יסתובב מישהו קטן שיקרא לך אמא?"

הטענה המשכילה והמעודכנת.

התשובה המוצעת: "בטח רוצה. אין שום קשר בין הנטיות המיניות שלי לבין היכולת שלי להביא ילדים לעולם. יש הרבה נשים בעולם שמגדלות ילד בלי אבא. לסביות, חד הוריות, אלמנות, גרושות. לי לפחות יהיה את המזל שתהיה לצדי מישהו שתעזור לי לגדל אותו ותאהב אותו כמוני."

6. "ומה איתי?"
"ומה עם אבא? את לא יכולה לחשוב רק על עצמך. את חייבת לחשוב גם עלינו, על החלומות שהיו לנו בשבילך. אחרי החינוך הטוב שנתנו לך כל החיים ככה את מחזירה לנו?"

התשובה המוצעת: "אני חושבת עליכם. אני נותנת לכם את המתנה הגדולה מכל אני מאפשרת לבת שלכם להיות מאושרת."

7. "אסור לך להדביק על עצמך תווית. מה אם תתחרטי?"
"אם חברים שלך ידעו מה את, בחיים לא תוכלי לצאת מזה. מה אם תקומי בעוד חמש שנים ותראי שהתחרטת? מה תעשי אז? אף גבר כבר לא ירצה אותך."

הגישה האכפתית. ההורים לא דואגים לעצמם, הם דואגים לך. מפחדים שאת לא יודעת מה טוב בשבילך. אני אישית מאמינה לגישה הזו ובאמת חושבת שאי שם, עמוק בפנים, הם חושבים שהם עושים לנו טובה.

התשובה המוצעת: "לרוב הגברים לא יהיה אכפת. ולאלו שזה כן ישנה ישנה להם בצדק. הם הרי נכנסים למערכת יחסים עם מישהי שמעדיפה נשים". בנקודה הזו תמיד כדאי להכניס את "מבטיחה שאם יום אחד אבין שזה לא בשבילי ושאני בעצם מעדיפה בנים, אני לא אשאר לסבית רק כדי לעצבן אתכם".

חשוב לציין שלפעמים הטיעון הזה מגיע מכיוון אחר לגמרי, הכיוון האינטרסנטי "אסור שאף אחד ידע. מילא שתעשי את הדברים האלה שאת עושה מאחורי דלתות סגורות, אבל אין שום סיבה שכל העולם ידע. אנחנו לא רוצים שאנשים יתביישו בשבילנו, שלא ירחמו עלינו. אסור לך לספר לאף אחד".

התשובה המוצעת: "אין לי מה להפסיד. ההורים שלי כבר מתביישים בי, מה אכפת לי מה שאר העולם חושב?"

8. "בדיוק אתמול ראיתי שתי לסביות באיזה סרט בטלביזיה. הן היו כל כך גבריות ולא אסתטיות.. לא כמוך"
"הן היו גדולות כאלה, ושעירות, ושתו בירה ונהגו במשאית. לא כמוך יפה שלי מוצלחת".

זה הזמן לקצת אאוטינג.

התשובה המוצעת: "אמא, זוכרת את xxx (היפיופה מהתיכון שראית עם חברה במינרווה)? אז גם עליה אומרים."

9. "אם תמשיכי ככה בסוף תאבדי אותנו. לא יהיה לך קשר עם ההורים שלך שאוהבים אותך כל כך, המשפחה מתפרקת בגללך, אחיך בוכה בלילות, אבא מאיים להתגרש ממני"
לא סתם השארתי את זה יחסית לסוף. אלו הדברים הכי פוגעים שהורים יכולים להפיל על הילדים שלהם.

התשובה המוצעת: "אם אנחנו ננתק קשר זה יהיה רק בגללכם. אתם בוחרים להתנתק ממני ולא אני מכם. ואם אחי בוכה, או אם את ואבא רבים יותר מפעם, אני מציעה שתלכו לטיפול מקצועי. מעולם לא הייתי מה שאיחד את המשפחה או קבע את ההחלטות בה, לכן אין שום סיבה שאני אהיה הסיבה לפירוקה עכשיו. ואם כן זו אשמתכם ואשמתכם בלבד. אני לא יכולה להשתנות".

ומלה אישית ממני - אלו דברים שירדפו אתכן מאוחר יותר בחיים. ככל שתמהרו להפנים את התשובה שהצעתי פה וגם להאמין לה- כך ייטב לכן בהמשך.

10. "סקס זה לא הדבר הכי חשוב בחיים"

התשובה המוצעת
: "תתפלאי."

כל הזכויות שמורות 1999-2021 הקמת אתרים ניהול תוכן
נא להמתין... נא להמתין...