עוד בלייפסטייל ובריאות
 >  > 

תקשרו את דודו

חובבי ה-BDSM מצאו פתרון יצירתי למחירים הגבוהים של אביזרי המין והציוד הנלווה: חנויות ה-DIY. חבלים, ערסלים ואזיקונים, הם רק חלק מרשימת הקניות. ויש גם בשורות משמחות לחובבי המדים. בתיה עוזיאל - מאחוריך!

אביזרי המין והמוצרים השונים המשמשים גברים ונשים בחדרי המיטות נחשבים למותרות, ומחיריהם בעולם גבוהים למדי. בישראל המצב קשה עוד יותר: על שוק קטן חולש מספר מצומצם של יבואנים, שמוליד באופן טבעי מחירים גבוהים, אפילו ביחס למדינות אחרות. מלבד המחיר הגבוה, ישנה גם שאלת הזמינות והאנונימיות של חנויות הסקס, הנחשבות בעיני רבים למקום מפוקפק, שביקור בו עלול לפגוע בתדמיתם. אחרים חשים בושה מביקור בחנויות כאלה, ומבוכה מפני התייעצות עם המוכרים. מכשול נוסף הוא מיעוט החנויות, בעיקר בפריפריות וביישובים המרוחקים ממרכזים עירוניים גדולים.

לפני מספר חודשים התארגנה קבוצה קטנה של חובבי BDSM ישראלים המיודדים ומכירים אחד את השני מתוך הסצינה, וייבאה לארץ ביבוא אישי כמות גדולה של מוצרים מחו"ל. את הקבוצה ריכז מי שמכנה עצמו בכינוי "מאסטר בני", ומגדיר את הקנייה "יבוא אישי של מוצרי סקס, שאי אפשר להשיג בארץ במחירים נורמליים". לדבריו, אחרי מספר חודשים של בדיקות דרך האינטרנט, ושיחות עם מכרים וחובבי סקס אחר המתגוררים במקומות שונים בעולם, הוא ארגן מספר חברים, ויצא לתור את אירופה אחר ציוד מתאים במחירים זולים.

החלופה של רכישת מוצרים בחו"ל אינה נוחה לכל אחד, ולמרות שהמחירים זולים יותר מאשר בארץ, הרי שעדיין מדובר בהוצאה רצינית למדי. "אף אחד לא יטוס לאמסטרדם במיוחד ויחזור רק עם צעצוע אחד או שניים", אומר בני, ומוסיף, "בסופו של דבר, האנשים נכנסים לחנות במטרה להוציא 100 יורו, ויוצאים עם ציוד וצעצועים בכמה מאות יורו לפחות".

במקרה הכינותי מראש

למרבה המזל, טרנד חדש ומתהווה מאיים לדחוק החוצה את הגיחות לחו"ל ואת ההשלמה עם המחירים הגבוהים בארץ גם יחד. עם קצת רצון וקצת יכולת, גם ערסל פשוט מ"אייס", אזיקונים מ"למטייל" וחבלים מ"הום-סנטר" יכולים להפוך את חדר השינה שלכם לממלכת BDSM מפוארת ומאולתרת. ברחבי העולם, חובבי השליטה ומשחקי התפקידים גילו כבר מזמן את חנויות ה-DIY עשה זאת בעצמך, וצוותי החנויות כבר לא מביטים בפליאה בעשרות גברים ונשים שמגיעים לחנות יחד, מביעים התעניינות במוצרים מסוימים מאוד, ואף מתמקחים עם המוכרים על מחיר מוזל לקנייה קבוצתית.

"בישראל עדיין לא התארגנו בקבוצה מסודרת", אומר בני, "אבל אני וכמה חברים עושים מדי פעם גיחות לחנויות שונות וקונים שם דברים. הכל התחיל עם תלושי המתנה בחג הפסח, שלא מצאתי מה לקנות בהם. בעקבות דיון שקראתי בפורום סקס אחר באתר גרמני, קפצתי לבקר בחנות של DIY במרכז, ומצאתי שם ציוד מצוין, שעם קצת שפצורים בבית, משך תשומת לב רבה ומחמאות".

רשימת הקניות לחובב ה- BDSM תלויה, כמובן, בהעדפה הפרטית שלכם, ובפנטזיות המיניות שאתם מתכוונים ליישם. "אני אישית קניתי ערסל שהפך לסלינג, אזיקונים שמעולים לשימוש חד-פעמי ובטוחים יותר מאזיקים, חבלי קשירה חזקים ויריעות גדולות של ניילון לכסות את המיטה והמרצפות", אומר בני. רשימת ה'שפצורים' הבסיסיים פשוטה למדי. כל מה שצריך הוא קצת רצון טוב, כמה עשרות עד מאות שקלים, יצירתיות וידיים עובדות. המתמחים בעניין, ואלה שבילו שעות רבות בצבא בשיפורי ציוד והתאמת מוצרים וחפצים שונים לשימושים יצירתיים אחרים, יוכלו להפוך את הנושא כולו לשיעור מלאכה אחד גדול. אם לסמוך על התוצאה שהדגים מאסטר בני רב התושייה, אפילו אטבי כביסה תמימים למראה יכולים להפוך למצבטי פטמות, לא לפני שתקשרו את הפרטנר האומלל למיטה באמצעות חבלי הכביסה. המחיר: פחות מ-20 שקלים.

למטייל ולחייל

שוחרי הפאטיש הצבאי גילו כבר מזמן את חנויות הציוד הצבאי, המאכלסות בימים כתיקונם את המתגייסים הצעירים ובני משפחותיהם וקבוצות של מטיילים. חוק גיוס החובה הקיים בישראל, ובמסגרתו אמורים כל צעיר וצעירה המגיעים לפרקם להתגייס לשורת המדינה, הפך את המדינה הקטנה ומוקפת האויבים לחממת שופינג לחובבי הז'אנר. דניאל, מוכרת בחנות המציעה ציוד לחיילים במרכז קניות במרכז הארץ, ידעה לספר על תיירים שהגיעו לחנות והביעו התעניינות מיוחדת ברכישת מדים, נעליים צבאיות, וציוד נוסף. "הרוב המוחלט של הקונים הם חיילים או קרובי משפחה של חיילים, ולכן הם בלטו בנוף", היא אומרת. "כששאלתי אותם מה הם עושים עם הציוד הם אמרו לי שזה מיועד לצרכים מיניים. זו הפעם הראשונה ששמעתי על זה".

מדים ישראלים נחשבים ללהיט ברחבי העולם. לפני מספר חודשים, בביקור בשוק הבגדים המשומשים בקמדן, נתקלתי במדי א' של קצין חי"ר ישראלי. סיכות הלוחם המבהיקות, כנפי הצניחה ודרגות הקצונה, נראו לגמרי אחרים כשהיו מוקפים בבגדים סטייל שנות ה-60, חליפות מחויטות ושאר בגדי יד שנייה. הפתיעה עוד יותר תווית המחיר, שדרשה 60 ליש"ט, כ-480 שקלים, על זוג מדים שרוב החיילים רק מחכים לפשוט מעליהם.

בחלק מהחנויות ניתן לקנות, מלבד מדים, ציוד נלווה שיתאים לתפאורה בחדר השעשועים שלכם. רשתות הסוואה הן מצרך מבוקש למדי בחדרי חושך ומסיבות הסקס, והן יוסיפו צבע ואווירה גם בביתכם, ויחליפו את השעמום והסטנדרטיות שבעיצובי איקאה. בגדי גומי, גופיות צבאיות צמודות ואפילו חולצות רשת סליזיות במיוחד, הם פריטים נוספים ברשימת הקניות של חובב הפאטיש, היוצא לטרף בחנויות ה"רגילות".

הטרנד המתהווה נולד בעקבות צורך חברתי וכלכלי גם יחד. בעידן שבו הפתיחות והמתירנות הולכים ותופסים תאוצה, הסקס תופס מקום חשוב בחיינו ולא נדחק הצידה בשם השמרנות והערכים המוסרניים הישנים. עם זאת, הבושה עדיין מרחיקה רבים מחנויות הסקס, ואלו שלא מתביישים להיראות בחנות כזו או לרכוש בה ציוד, חוששים דווקא לגורל חשבון הבנק שלהם. בפעם הבאה שאתם עומדים בתור לקופה ב"אייס" או ב"ריקושט", העיפו מבט אל הבחור שלפניכם בתור, ונסו לדמיין מה הוא מתכנן לעשות עם חבלי הכביסה שקנה הרגע.

כל הזכויות שמורות 1999-2021 הקמת אתרים ניהול תוכן
נא להמתין... נא להמתין...