עוד בלייפסטייל ובריאות
 >  > 

שלוש דרכים להסרת קעקועים

נפרדת מהחבר ואתה נזכר בו בכל יום במקלחת? קעקוע הדולפין שהתלהבת ממנו בתיכון נראה עכשיו כמו סתם כתם שחור וסתמי? יש דרך חזרה - שלוש שיטות להסרת הקעקוע. כך זה עובד

בגיל ההתבגרות זה מתחיל: הילדים חוזרים הביתה, כשציור שחור מתנוסס על הזרוע, הגב, הקרסול ואולי גם על איברים אינטימיים יותר. חיי הנצח של הקעקועים, הוא גם חסרונם. הסקרים מראים כי רובם של בני הנוער מתחרטים על הקעקוע בבגרותם.

חלק בוחרים לחרוט על עורם את שם בן או בת הזוג, מתוך מחשבה שהקשר יישאר לנצח. אלא שלאחר שהקשר נשבר, איש אינו רוצה לראות את שם "האקס המיתולוגי" מבצבץ במקומות שונים על העור. האופנה מתחלפת, הטעם משתנה, ואולי בעיקר הבגרות - כל אלו מביאים חלק מהמקועקעים לרצון להיפטר ממה שעכשיו נראה ככתם שחור חסר משמעות.

שלוש דרכים רפואיות מאפשרות היום להסיר קעקועים בלתי רצויים: הסרה באמצעות לייזר, כריתה כירורגית של העור או שיוף העור. ד"ר יעקב בר, כירורג פלסטי מבית החולים "שערי צדק בירושלים" ו"אמריקן מדיקל סנטר", מפרט את היתרונות והחסרונות:

הסרה באמצעות לייזר
כך זה עובד: שיטה פופולרית שעשתה עלייה לפני מספר שנים, עם התפשטות גל ניתוחי הלייזר. השיטה אינה מותירה צלקות, קלה לביצוע, מהירה, וכרוכה באי נוחות קלה בלבד. לדעת בר, הלייזר הוא הפתרון הטוב ביותר לקעקועים גדולים באיכות צבע נמוכה.

חסרונות: הלייזר לא מצליח תמיד להסיר את הקעקוע במלואו, ולעתים נותרת תמונה דהוייה (כמו לאחר כביסה). קעקועים בעלי איכות צבע טובה קשים יותר להסרה.

כריתה כירורגית
כך זה עובד: המדובר בכריתת פיסת העור הנושאת את הקעקוע. בשיטה זו מוסר הקעקוע סופית.

חסרונות: כריתה היא ניתוח לכל דבר המותיר צלקת בעור. יתרה מזאת, מוגבלת הפעולה לקעקועים יחסית קטנים. בקעקועים גדולים יש צורך בהשתלת עור, עם תוצאה קוסמטית יפה פחות המותירה מראה של טלאי במקום הקעקוע. בגירסה האחרונה משתמשים רק במקרה והמטופל מעוניין בהסרה מלאה של הקעקוע בכל מחיר אסתטי.

שיוף עור
כך זה עובד: בקעקועים מאוד שטחיים בהם חלקיקי הצבע קרובים לפני שטח העור ניתן לשייף את השכבה החיצונית ולהשאיר את הפצע לריפוי משני. בשיטה זו אין צורך בכריתה מלאה והצלקת עדיפה קוסמטית על כריתה שלמה של העור.

חסרונות: אצל אלו שעורם אינו בעל תכונות ריפוי טבעי טובות עלולה להתפתח צלקת. כמו כן יש צורך בהימנעות מחשיפה לשמש במשך מספר חודשים.

כתב: ד"ר מוטי גל, מתוך ערוץ הבריאות ב-ynet.

כל הזכויות שמורות 1999-2020 הקמת אתרים ניהול תוכן
נא להמתין... נא להמתין...