עוד בחדשות ודעות
 >  > 

סוף עידן השתיקה

הרב רמי ברכיהו, ברוך הבא למודרנה, בה אלו היוצאים נגד הקהילה נאלצים להתמודד עם ההשלכות של מה שהם אומרים. תתכונן, המתקפה הציבורית רק תמשך

רמי ברכיהו, המועמד לתפקיד רב המשטרה ורב ההתנחלות טלמון, יצא בקריאה שלא לאפשר לבעלי "נטיות הפוכות", כלומר אנחנו, לגור בצורה חופשית ביישוב שלו. זאת לאחר שגם חתם על מכתב שמגבה את יגאל לוינשטיין מנאום הסוטים על חובתו לעמוד מנגד למתקפות הציבוריות "והעליהום הליברלי" ולהביע את עמדתו ההלכתית. כלומר, לתת לו יד חופשית לבזות, להשפיל ולרמוס להט"ב.

אז רמי, אם אתה קורא פה, תדע, אתה צודק. מאה אחוז צודק. תוקפים אותך על הדעות שלך. עושים עליך עליהום כי אתה חושב שאנחנו, הומואים לסביות בי וטרנס, לא חלק לגיטימי מהחברה, שאנחנו הפוכים. תתכונן, אנשים עם דעות כמו שלך ימשיכו להיות תחת מתקפה ציבורית. כל פעם שתפלטו עוד מילת זוהמה, תקבלו זובור ציבורי. הכללים השתנו, וכנראה שאף אחד לא סיפר לך.

אנחנו נעשה הכול בשביל למנוע ממך את המינוי שאתה כה רוצה לרב המשטרה (אגב, לא שיש לי מושג למה זקוקות במשטרה לרב). כאלו בריונים ואלימות אנחנו, ממש כמו אותם בריונים אלימים שקראו לנו סוטים בהפסקות בבית ספר. גם הם, ממש כמוך, בסך הכול מימשו את זכותם לחופש הביטוי במדינה דמוקרטית. גם הם, ממש כמוך, בסך הכול ביטאו את עמדת ההלכה. זה לפחות מה שאתה אומר.

אבל אנחנו לא טיפשות, אנחנו יודעות שזוהי לא עמדת ההלכה. אין כזה דבר "עמדת ההלכה" - תפקידם של רבנים הוא לפרש את ההלכה באור התקופה, ולא להפוך אותה למנוכרת וזרה. כאשר הציבור המאמין, בכל זמן ובכל עידן, היה זקוק לשינוי הלכתי, הרבנים הצליחו למצוא את הפירצה המתאימה.

לכן, הבחירה שלך ושל רבנים אחרים לתקוף שוב ושוב את קהילת הלהט"ב היא בחירה פוליטית, לא הלכתית. למה פוליטית? כי אתם מפחדים מהשינוי שאנחנו מביאות. אתם מפחדים מהסובלנות, מהחירות, מהאהבה ומהמיניות שאנחנו מביאות. כמה היית רוצה לחזור לתקופה נוחה יותר, שנות החמישים נגיד, בלי כל ההומואים והלסביות הפמיניסטיות המציקות האלו. כשגבר היה גבר ואישה ידעה את מקומה. בגלל זה בחרת לגור בהתנחלות המבודדות טלמון, שמורת טבע חביבה שנבנית רחוק רחוק. פנטזיה שבה אנחנו לא קיימות, חור במרחב ובזמן שאין בו מקום לאנשים הפוכים כמונו. אז מה הפלא שאנחנו לא מוצאות את המקום בשבילך?

המאבק שלנו הוא לא מאבק נגד חופש הדיבור שלך. מצידי, תקשקש על כל הקירות בטלמון שהומואים זאת סטייה ושאין דבר כזה בטבע (למרות שיש - כשאתה אומר טבע, אתה פשוט מתכוון למה שטבעי ומוכר לך). תגיד מה שיש לך על הלב, אבל תתמודד עם ההשלכות. אדם כמוך, שהתפיסה הדתית-פוליטית שלו היא תפיסה שמרנית, מנתקת ומרחיקה, לא יכול לעמוד בראש גוף ציבורי. שמורת הטבע לא יכולה להשתלט על המדינה. גם במשטרה יש להט"ב, והרב שלהם לא יכול לחשוב שהם הפוכים, שהם מנוגדים לטבע האנושי.

חשוב מכך, לא יתכן שאת הגוף שמטפל בפשעי שנאה הומופוביים, יוביל הומופוב גדול בעצמו. כן, הנמושות, הרמוסות, המושפלות, המבוזות, החלשות, אלו שדורות על גבי דורות של גברים ישראלים ידעו רק ללעוג, להרביץ, לקלל ולפגוע בהן, הפכו עכשיו לחזקות וחזקים. אי אפשר להגיד "איכס, יא הומו", אפילו אם ממש ממש רוצים. ברוך הבא למודרנה.

תגובות הגולשים כתבו תגובה

    כל הזכויות שמורות 1999-2022 הקמת אתרים ניהול תוכן
    נא להמתין... נא להמתין...