אורי שמילוביץ. צילום: יחסי ציבור.
עוד בחדשות ודעות
 >  > 

קצת על היאוש שבאבסורד ההומופובי

אין אירוע של גילוי הומופוביה שלא גורר בצידו הכחשה סטרייטית על עצם קיום ההומופוביה. הטענות תמיד מצוצות מהאצבע, נטולות הגיון אמנם, אך מפומפמות כחלק אינטגרלי מהשיח, עד כי זה מתיישב לרוב השקט כהגיוני

באופן כללי, אין אירוע של גילוי הומופוביה שלא גורר בצידו הכחשה סטרייטית על עצם קיום ההומופוביה. זה חלק מהעניין. לא משנה אופן וגודל הביטוי ההומופובי, כאינסטינקט פאבלובי, זה תמיד מגיע. זה חלק מהאסטרטגיה ומהאמונה ההומופובית שמזינה את עצמה. מדיניות של "הרצחת וגם ירשת". אם מכחישים את עצם האלמנט ההומופובי, אפשר להמשיך ביתר שאת לדהור לגילוי ההומופוביה הבא- להכחיש גם אותו- וחוזר חלילה.

הטענות תמיד מצוצות מהאצבע, נטולות הגיון אמנם, אך מפומפמות כחלק אינטגרלי מהשיח, עד כי זה מתיישב לרוב השקט כהגיוני.

קולגה לעבודה מדבר בגנות מצעדי גאווה? לא הומופוביה, הוא רק נגד מצעדים ולא נגד הומואים. קואוצ`רית משפחתית מפורסמת מצהירה כי אם כבר פורנו אז רק של סטרייטים? לא הומופוביה, היא לא באמת התכוונה. חברה מסחרית מזלזלת בקהילה? לא הומופוביה, זה רק הדובר וזה שוק חופשי, הכל בסדר. סלב אומר שהומואים סוטים? לא הומופוביה, ככה חינכו אותו. רב אומר שהומואים חוטאים? לא הומופוביה, זו האמונה שלו. "הומואים רשעים ומביאים אסונות ולכן דינם להעלם"? לא הומופוביה, סתם שמרנות או טיפשות לא מזיקה. "צריך לבער את הנגע של משכב זכר"? לא הומופוביה, זו דת. פוליטיקאים מתבטאים נגד הקהילה? לא הומופוביה, הם מייצגים את הציבור שלהם.

הומואים סופגים גידופים? לא הומופוביה, מותר להיות נגדם והם בכלל פרובוקטיבים. טרנסית מותקפת על ידי שוטרי משמר הגבול? לא טרנספוביה, הם לא ידעו שהיא טרנסית והיה זה מעשה קונדס. הומואים חוטפים מכות מהשכנים? לא הומופוביה, סתם סכסוך שכנים. שליסל מתפרץ למצעד הגאווה בירושלים, דוקר ורוצח? לא הומופוביה, מטורף אחד שלא מייצג וזה בכלל על רקע דתי. ירי, רצח ופגיעות קשות בנוער גאה? לא הומופוביה, סתם על רקע רומנטי או סכסוך פנימי בקהילה. להטבאקים מותקפים ומאויימים 24/7 בכל מקום וזמן מלהיות הם עצמם? לא להטבאקפוביה, אלימות קיימת בכל מקום בחברה בלי קשר, אנחנו חיים בחברה אלימה.

להכל כבר התרגלנו, באמת. לכל הגחמות וההכחשות המגוחכות והמעצבנות של ההגמון ההטרונורמטיבי באשר לקיום ההומופוביה באנושות. להכל הורגלנו ואולצנו להתמודד, כולל ללהטבאקים שנאנסו לאמץ תודעה כוזבת זו.

אבל זה באמת כבר מעבר לכל דמיון. באמת שלא יכול להבין איזה מח מעוות, חולני, הזוי, מרושע, ציני, זדוני ומנותק כל קשר למציאות יכול להעלות על דעתו המופרעת ועל בדל שפתיו נוטפות הארס טענה מופרכת כל כך כי אדם שהזדעזע מגברים מתנשקים, הצטייד בנשק חם, נכנס למועדון של הקהילה הגאה, פתח באש, ירה לכל עבר וביצע רצח המוני, טבח המוני בעשרות הומואים ולהטבאקים שבילו במקום - אותו טרוריסט הומופוב לא עשה זאת מתוך הומופוביה, אלא מסיבות אחרות?? לומר שזו לא הומופוביה, או להאמין למי שאומר זאת, זה באמת שפל חסר תקדים...

מה הרוצח היה צריך לעשות על מנת "להוכיח" שהוא הומופוב? לרשום, או לצעוק `מוות להומואים`? הוא פאקינג הוכיח שהוא בעד מוות להומואים בכך שריסס אותם למוות בהמוניהם! לו היה טובח בבית כנסת, מישהו היה חושב שאין פה אנטישמיות, כי הוא "מוסלמי שנשבע לדעאש"? איפה הסתירה פה? העיניים שלכם רואות מה שהפה והידיים שלכם פולטים?? מזה הדבר הזה, באיזה סרט אתם חיים??

ההטרונורמה משבשת מוחות אנושיים עד כדי חוסר יכולת להביט במציאות הכי פשוטה וברורה, הכי מובהקת שיכולה להיות. ההומופוביה משבשת את המח הסטרייטי העקום בצורה חולנית עד כדי אבסורד הומופובי כזה שאני מסתכל סביבי- מה הולך בשיח הכללי, ברשת, ברחוב, בשיחות האישיות, בפוליטיקה, בתקשורת העולמית והמקומית, בדיווחים, בפרשנויות ובנרטיב שמתהווה באשר לטבח ההומופובי הגדול בהסטוריה - ואין מנוס מלהבין שהסטרייט הממוצע (וגם הלא ממוצע) הוא פשוט מקרה אבוד. טוטאל לוס- אפשר לסגור את הבסטה.

נ.ב. לחבר הכנסת ההומו במפלגת השלטון, אמיר אוחנה, שמכר את נפשו לשטן ההומופובי והצהיר שהטבח לא קשור לקהילה הגאה, שמור מקום מיוחד בגיי-הינום.

שלא נדע עוד צער. 
 

תגובות הגולשים כתבו תגובה

    כל הזכויות שמורות 1999-2022 הקמת אתרים ניהול תוכן
    נא להמתין... נא להמתין...