פייפאל
פייפאל. צילום: François Tancré, flickr.
עוד בחדשות ודעות
 >  > 

פייפל לא תפעל בקרוליינה הצפונית בעקבות חוק נגד הקהילה

המושל אישר חוק המפלה את חברי הקהילה, וכתוצאה מכך מתחילה המדינה להתמודד על ההשלכות הכלכליות. זהו ההפסד המשמעותי ביותר עד כה

חברת התשלומים המקוונת פייפל הודיעה כי היא נוטשת את התכנית לפתוח מרכז פעילות גלובלי חדש בעיר שרלוט שבקרוליינה הצפונית, בעקבות חקיקה חדשה של המדינה המפלה נגד קהילת הלהט"ב.

הידיעה מגיעה שבועיים בלבד לאחר שפייפל, המבוססת בסן חוזה, קליפורניה, הודיעה על כוונתה ליצור 400 מקומות עבודה חדשים במדינה. אבל ב-23 במרץ, מושל קרוליינה הצפונית, פט מקרורי, חתם על חקיקה המחייבת אנשים טרנסג'נדרים להשתמש בשירותים התואמים את מינם, כפי שהוא רשום בתעודת הלידה שלהם.

"החוק החדש מנציח אפליה והוא פוגע בערכים ובעקרונות שהם ערכי ליבה של חברת פייפל. כתוצאה מכך, פייפל לא תתקדם עם ההרחבה המתוכננת שלנו בעיר שרלוט", אמר בהצהרה דן שולמן, נשיא ומנכ"ל פייפל. "החלטה זו משקפת את הערכים של פייפל ואמונתנו הבלתי מעורערת כי לכל אדם יש את הזכות לקבל יחס שווה, מכבד ומעריך. עקרונות אלה של הגינות ושוויון הם בלב כל מה שאנחנו מבקשים לפעול למענו כחברה והם מחייבים אותנו להתנגד נחרצות לאפליה".

זוהי התגובה החריפה ביותר מבחינה כלכלית שסופגת צפון קרוליינה בעקבות החקיקה האחרונה. חברת התרופות Braeburn ממדינת ניו ג'רזי, הודיעה בשבוע שעבר כי היא שוקלת מחדש את תוכניותיה להקים מפעל מחקר וייצור במדינה, בעלות של 20 מליון דולר. המפעל היה אמור לספק 50 מקומות עבודה חדשים, עם משכורת שנתית ממוצעת של כ-76 אלף דולר. כמו כן, חברת הבידור Lionsgate ורשת הבידור A+E הודיעו כי לא יצלמו בשטח קרוליינה הצפונית.

החוק המדובר ידוע כ-HB2. בנוסף למדיניות השימוש בשירותים, החקיקה גם מונעת מהומואים, לסביות, ביסקסואלים וטרנסג'נדרים הגנות נגד אפליה, ואוסרת על רשויות מקומיות במדינה מליצור תקנות נגד אפליה ותקנות שכר שיהיו מנוגדים לחוק זה.

הידיעה פורסמה במקור כאן. תרגום: דניאל ג'קלר.

תגובות הגולשים כתבו תגובה

    כל הזכויות שמורות 1999-2021 הקמת אתרים ניהול תוכן
    נא להמתין... נא להמתין...