עוד בGoTrans
 >  > 

שתיקת הכבשים של האגודה

בזמן שאישה טרנסג'נדרית נלחמת נגד כליאתה בכלא גברים, נגד הצקות מפקדיה ואפילו מגישה בג"ץ בנושא, בוחרת אגודת הלהט"ב לשתוק. למה? כי לגוף הכולא קוראים צה"ל

אגודת הלהט"ב צריכה להתבייש. אין מילה אחרת. האגודה, שאמורה לשמש בית חם לכל להט"ב ללא קשר לעמדותיו הפוליטית, פשוט הפקירה נערה צעירה להילחם על זהותה המגדרית מול משרד הביטחון וצה"ל לבדה. סולידריות? לא במשרדי האגודה. יש מצעד גאווה "צבעוני" לארגן.

איידן קטרי, בת 19, התייצבה ביום שלישי האחרון בבקו"ם בתל השומר וסירבה להתגייס לצה"ל. בהצהרת הסירוב שלה, התייחסה לצבא כגוף פטריאכלי המנציח א-סימטריה מגדרית, וטענה שכבת לקהילת מיעוט מופלית הנאבקת נגד דיכוי ממסדי, היא אינה יכולה לקחת חלק בדיכוי ממסדי של האחר - איחוד מאבקים וסולידריות, כל מה שהיא לא מקבלת מהאגודה עצמה.

קטרי נכלאה בכלא גברים והצבא מתייחס אליה באופן מופגן, אלים ומוחצן (למשל בהודעות לעיתונות) כגבר. גם מפקדיה הישירים בכלא פונים אליה בלשון זכר, למרות בקשותיה החוזרות ונשנות שיכירו בזהותה המגדרית. את ההטרדות וההצקות אותן היא עוברת מהכלואים האחרים אין טעם להעלות על הדף.

לכל אורך השבוע האחרון נמנעו בעקביות אנשי האגודה ואושיות להט"ביות תקשורתיות להתייחס למקרה בצורה המספקת. מלבד תגובה רפה לידיעה בוואלה, לא היה שום אזכור בדף הבית או בעמוד הפייסבוק, ועל קמפיין מדיה משמעותי (או חס וחלילה התייצבות לצד קטרי) אין מה לדבר. גם לא על שליחת מכתבי תלונה למשרד הביטחון. מה קרה, כל יום כולאים פה טרנסית בכלא גברים? כנראה שבבחירה בין נאמנות לממסד הציוני לעומת נאמנות לקהילה הממסד מנצח. קודם כחול-לבן, ורק אז, אולי, אחר כך, גם ירוק ושחור. בזמן שהאגודה מתלוננת על היעדר תקציבים בפריפריה, הם שותקים לנוכח אקט פוליטי אמיץ של אישה טרנסית מג'סי כהן בחולון. כעת קטרי הגישה בג"ץ שמורה למשרד הביטחון להכיר בזהות המגדרית הנשית שלה. אפשר כבר לדמיין כיצד האגודה הייתה רצה לתמוך בבג"ץ דומה המורה לרבנות, למשל, להכיר בשינוי מין של גבר נשוי. את הממסד הדתי השוביניסטי קל לתקוף, ואת הממסד הצבאי השוביניסטי לא פחות? עזבו, יש מיינסטריים להיכנס אליו.

כולכם אמיר אוחנה

הצביעות של אנשי האגודה רק גדלה לנוכח המתקפה, המוצדקת, שעבר ח"כ אמיר אוחנה עת בחר בנאמנות הקואליציונית על פני הנאמנות הקהילתית. והנה, רק כחודש לאחר מכן, בוחר הארגון הלהט"בי הגדול ביותר בנאמנות לקונצנזוס הציוני על פני נאמנות קהילתית. הרי האגודה עסוקה בלייקים באינסטוש לתמונות של חיילים מחזיקים ידיים או לקקנות לעוד תכנית פריים טיים בערוץ 2 המואילה בטובה לייצג חבר קהילה. סרבנות פוליטית, הליכה ראש בראש נגד צה"ל, או סתם מאבק שאינו בדיוק לתפארת מדינת ישראל בא מה זה רע עכשיו. תחייכי, הוודג' שלך זעוף.

אם כבר הזכרנו את כנסת ישראל, אי אפשר לא להזכיר את העולב יעל גרמן, מירב מיכאלי ושרן השכל מהשדולה הגאה. אותן צבועות שידעו להבטיח שהשדולה לא תעסוק "בנושאים הנוצצים", והכריזו כי "יתנו את הדגש לנושא הטרנסי במלוא הכוח". אמרו, ושיקרו. רק ח"כ מיכל רוזין ואילן גילאון השתמשו בכוח הפרלמנטרי שלהם ושלחו מכתבים נגד כליאתה של איידן למשרד הביטחון. השאר הוכיחו שכמו חמישים גוונים של אפור, כנראה קיימים גם חמישים גוונים של נוצץ. אז להבא לפחות נדע, הצבע הירוק בדגל האגודה מסמל את צה"ל, וממש לא את הקהילה הטרנסית.

תגובות הגולשים כתבו תגובה

    כל הזכויות שמורות 1999-2017 הקמת אתרים ניהול תוכן
    נא להמתין... נא להמתין...