> 

תרבות בקטנה

מחפשים חוויה תרבותית מלבד מסיבה/אלכוהול/סמים/מרתון של סקס והעיר הגדולה? קבלו המלצות שיתאימו לחובבי מחול, ארכיאולוגיה, איור, קולנוע ואומנות בכלל

ארכיאולוגיה

במוזיאון ישראל שבירושלים מוצגת בתקופה זו אחת התערוכות המסקרנות ביותר עבור חובבי הארכיאולוגיה שבינינו. "פרעה בכנען: הסיפור שלא סופר" עוסקת בזמנים בהם שלטה מצרים באזור ארץ ישראל, או כנען בימים ההם. התערוכה מציגה לא פחות מ-680 ממצאים שנמצאו באזור שלנו, המעידים על תפקידה של כנען בממלכה המצרית הקדומה, כולל פסלים, תכשיטים, מטבעות, מצבות ניצחון, שרידי מבנים עתיקים ועוד.

מתי: עד ה-25 באוקטובר

שעה: משתנה לאורך השבוע

היכן: מוזיאון ישראל, ירושלים

מחיר: 27-54 שקלים

לרכישת כרטיסים

פרעה בכנען - הסיפור שלא סופר, מוזיאון ישראל, ירושלים
אומנות

עיריית תל אביב תקיים ביום חמישי הקרוב את האירוע הרביעי במסגרת אירועי "רגע אחד". במסגרת האירוע, הנמשך ערב אחד בלבד, בתי העירייה הופכים למקום בו יוצרים, שחקנים, זמרים, נגנים, כותבים וסטנדאפיסטים יכולים להופיע בו. האירועים יתקיימו בבניין העירייה, במרכז ענב לתרבות ובגבירול, ויכללו בין הצגות, מופעי סטנד אפ, תערוכות, מופעי מוזיקה ועוד.

מתי: ה-7 באפריל, יום חמישי

שעה: מ-19:30

היכן: בניין העירייה, מרכז ענב לתרבות וגבירול

מחיר: חינם

למידע נוסף

רגע אחד 4 - בנות בצריח
איור

ILLU:ART הוא שמה של תערוכה חדשה, המוקדשת לעבודותיהם של כ-50 מאיירים ותיקים וחדשים. אוצרת התערוכה, לימור מרגוליס, מפגישה יחד אמנים הפועלים בתחומי עשייה מגוונים, בהם לנה רבנקו, מירב שחם, ינון זינגר, לנה גוברמן, גילי קומפורטי ועוד. כל אחד מהם מציג בתערוכה מספר יצירות, אשר את כולן ניתן לרכוש תמורת 100-4,000 שקלים.

מתי: עד ה-30 באפריל, יום שבת

שעה: רביעי-שבת, 11:00-18:00; ובכל חול המועד.

היכן: גלריית נמל יפו, רציף העלייה השנייה 20, נמל יפו                                           

מחיר: חינם

אלכסנדרה אושקוב, ILLU:ART

מחול

להקת המחול ורטיגו חוזרת להופיע בעיר העברית הראשונה עם המופע "ימה", יצירתה של הכוריאוגרפית נעה ורטהיים. בהעדר יכולת לתאר את המופע במילים פשוטות וברורות, נסתפק בקומוניקט: "ימה עוסקת בחקירה של החומר, בקצוות של המים. הזרימה הנעימה הרכה הממכרת של המים אך גם בגבול שדוחס אותם.  הגבולות הן אותן מקומות בהם נפגשים הגוף והנפש, הפנים והחוץ.  אנו מקיימים יחסים הרמוניים עם הסביבה, הגוף נטען מהסביבה ובה בעת טוען אותה בחזרה".

מתי: 4-6 באפריל, ימים שני-רביעי; 26-27 במאי, ימים חמישי-שישי

שעה: 21:00, למעט המופע האחרון שיתקיים ב-14:00

היכן: מרכז סוזן דלל, תל אביב

מחיר: 115-135 שקלים

לרכישת כרטיסים

קולנוע

ישראל ואוסטריה כוננו יחסים דיפלומטים לפני 60 שנה, והדרך לציין זאת עוברת בין השאר בפסטיבל קולנוע אוסטרי. הפסטיבל יציין גם 15 שנים לייסוד פורום התרבות האוסטרי בישראל, והוא יאפשר לצפות בשישה סרטים אוסטרים עכשוויים, מתוכם ארבעה סרטים בהקרנת טרום בכורה. המבחר כולל קומדיה, אימה, דוקומנטרי ורומנטיקה, כמובן.

מתי: 3-13 באפריל, ימים ראשון-רביעי

שעה: משתנה

היכן: סינמטק חולון וסינימטקים נוספים בארץ.

מחיר: 38 שקלים.

לרכישת כרטיסים: 03-5021552, www.cinemaholon.org.il

מא פולי, פסטיבל קולנוע אוסטרי

 

תגובות הגולשים כתבו תגובה

    כל הזכויות שמורות 1999-2021 הקמת אתרים ניהול תוכן
    נא להמתין... נא להמתין...