קמפיין יום הנראות הטרנסג'נדרי, ניקי
קמפיין יום הנראות הטרנסג'נדרי, ניקי. צילום: יחסי ציבור.
 > 

תראו אותנו: הקהילה הטרנסג'נדרית יוצא.ת לאור

20 א.נשים השתתפו בקמפיין ייחודי לציון יום נראות הטרנסג'נדרית, יוזמה שנולדה לאור ההתאבדות של מאי פלג ונועדה להזכיר שגם טרנסג'נדרים הם א.נשים

ב-31 במרץ חל ברחבי העולם יום הנראות הטרנסג'נדרית, יוזמה שהחלה לפני שבע שנים במטרה להעלות את המודעות לקהילת הטרנס. "זה יום בו אנו  מציינים את ההישגים שלנו ואת הדרך שעשינו עד כה", מסביר ניקי סבר, מרכז פרויקט טרנס ארט. "יום זה חשוב עבור הקהילה שלנו כדי לעלות מודעות לקיומנו ולקשיים היום-יומיים שלנו, במטרה לשנות את חיינו לטובה".

יוזמה חדשה שעולה בימים אלו בפייסבוק, חושפת 20 א.נשים מהקהילה בקמפיין מצולם שנעשה במיוחד לקראת יום זה. הרעיון לקמפיין, שקיבל את השם "תראו אותנו", נולד בראשו של בחור טרנס צעיר, צלם במקצועות שצילם את הקמפיין. "הוא עצמו בארון ולכן שמו אינו יכול להופיע כאן", מספר סבר. "היה חשוב לו וגם לי לעלות את המודעות לנושאים אלה בעקבות התאבדותה של מאי פלג, שאותה הכרתי אישית. זו הייתה הפעם הראשונה שמישהי שהכרתי אישית התאבדה, ולמרות החשיפה הרבה של קשייה האישים של מאי בשיח הציבורי, עדיין חסרה חשיפה לקשיים של א.נשים מהקשת הטרנסג'נדרית.

"מכאן נולד הרעיון לתת לקהילה הטרנסג'נדרית פנים מגוונות של א.נשים רבים ושונים, ולא פנים של אדם יחיד, כמו שזה קורה לרוב בכתבות. האמירה בקמפיין היא שאנחנו כאן כדי לשנות את המציאות שלנו ושל כלל החברה. חברה מקבלת יותר היא חברה בריאה יותר, וקבלת השונה היא נושא חשוב לא רק עבור הקהילה הטרנסג'נדרית".

קמפיין יום הנראות הטרנסג'נדרי, פרננדו

קמפיין יום הנראות הטרנסג'נדרי, אורי

קמפיין יום הנראות הטרנסג'נדרי, אדם ומיקי

20 משתתפי.ות הקמפיין התנדבו לטובת הפרויקט, אותו ערכה מאי פרץ. הצילומים נעשו בשני ימי צילום, האחד בתל אביב והשני בירושלים. הקמפיין יוצג כאמור בפייסבוק, וזאת במקביל לאירועים השונים המתקיימים לקראת יום הנראות – בבאר שבע ב-28 במרץ, בירושלים ב-29 במרץ וב-31 במרץ יתקיים אירוע בתל אביב.

תגובות הגולשים כתבו תגובה

    כל הזכויות שמורות 1999-2020 הקמת אתרים ניהול תוכן
    נא להמתין... נא להמתין...