קריאת המגילה, המרכז הגאה
קריאת המגילה, המרכז הגאה. צילום: יחסי ציבור.
 > 

תרבות בקטנה

השבוע נפגשים במרכז הגאה להקראת מגילת אסתר. וזה לא הכל: באטמן, סופרמן וכוכבי הקולנוע הצרפתי מגיעים לאקרנים, בצד סרט תיעודי על פייסבוק וגלריה חדשה לאומנות

אירוע

מי שמחפש דרך אלטרנטיבית לשמור על מנהגי היהדות, מוזמן לקריאת מגילת אסתר שתערך במרכז הגאה. זו השנה השביעית בה מתקיים האירוע, במקביל לאירועים נוספים במתרחשים במהלך השנה דוגמת תפילות יום הכיפורים. האירוע פתוח לכולם והוא יכלול קריאת המגילה, כמובן, בליווי שתיה וכיבוד, והילדים שיבואו יקבלו משלוחי מנות.

מתי: 23 במרץ, יום רביעי

שעה: 20:30 

היכן: המרכז הגאה, גם מאיר

מחיר: חינם

קולנוע

גברים בטייטס עושים לנו את זה, במיוחד אם הם שריריים ונוטים לעשות דברים בלתי אפשריים. בדיוק בגלל זה אנחנו מתכוונים לצפות מקרוב ב"באטמן נגד סופרמן: שחר הצדק", הסרט החדש בבימויו של זאק סניידר, בו ממכבים בן אפלק (באטמן) והנרי קאביל (סופרמן), שתי דמויות קומיקס ידועות הנפגשות לראשונה על המסך. הצלע הנשית בסרט היא גל גדות, שתשחק את וונדר וומן. ומה בעלילה? אנחנו לא בטוחים שזה ממש חשוב.

מתי: מה-24 במרץ, יום חמישי

שעה: משתנה

היכן: בבתי הקולנוע

מחיר: מ-39 שקלים

באטמן נגד סופרמן: שחר הצדק
טלוויזיה

קשה לדמיין את החיים שלנו בלי פייסבוק, הרשת החברתית שמשפיעה על חיי המין והאהבה שלנו, על החבורויות ואפילו על הקריירה שלנו. אבל ההשפעות הללו אינן תמיד חיוביות, ובזה בדיוק עוסק FACEBOOKISTAN. בסרט מובאות עדויות של מספר ארגונים ואנשים פרטיים שנפגעו מהמדיניות של פייסבוק, ובדרך זו בוחן הסרט כיצד פייסבוק מאתגרת את חופש הביטוי שלנו ואת הזכות לפרטיות.

מתי: 20 בארץ, יום א'

שעה: 22:00

היכן: ערוץ 8, HOT

המחיר: כלול בחבילה

 סרט תיעודי פייסבוקיסטן

אומנות

בית הצעירים של תל אביב משיק השבוע את הגלריה "מזא"ה 9" לאמנים צעירים. במסגרת זו יוצגו בשנה הקרובה התערוכות של עשרה אמנים שונים שנבחרו מתוך עשרות מועמדים. כל תערוכה תוצג גלריה במשך כשבועיים, והתערוכה הראשונה היא "Ink Jam Session" של דוד בודזיק ויורם קפלן. בודזיק הוא מעצב תעשייתי, זוכה פרס שרת, וקפלן, מעצב תערוכות ומאייר ספרים, יוצרים בתערוכה "ג'אם סשן" של דיו וצבע, שבו האימאג' המצויר והטקסט הקליגרפי מתחברים זה עם זה.

מתי: החל מה-22 במרץ, יום שישי, ועד ה-5 באפריל, יום שלישי, בימים א'-ה'

שעה: 10:00-15:00

היכן: מאז"ה 9, תל אביב

המחיר: חינם

גלריה מאז"ה 9
 

קולנוע

זו השנה ה-13 בה מתקיים פסטיבל הקולנוע הצרפתי, המציג חלק מהסרטים הבולטים שנוצרו בשנה האחרונה בצרפת, אשר רבים מהם היו מועמדים לפרסים שונים בטקס הסזאר, המקבילה הצרפתית לאוסקר. בין הסרטים הבולטים - "מסייה שוקולד", המציג את סיפורו של שוקולד, שהיה הליצן שחור העור הראשון שהצליח בצרפת בסוף המאה ה-19. הפסטיבל יקיים מחווה מיוחדת לבמאי ז'אק ריווט שהלך לעולמו בסוף ינואר עם הקרנה של שניים מן הסרטים שיצר - " דוגמנית עירום" ו"לך תדע".

מתי: מה-19 במרץ, יום שבת, ועד ה-7 באפריל, יום חמישי

שעה: משתנה

היכן: סינמטקים בתל אביב, חיפה, ירושלים, חולון, הרצליה ושדרות, ובתי התרבות בסביון ובאשדוד.

מחיר: מ-35 שקלים

תגובות הגולשים כתבו תגובה

    כל הזכויות שמורות 1999-2021 הקמת אתרים ניהול תוכן
    נא להמתין... נא להמתין...