עוד בחדשות ודעות
 >  > 

סטודנטים/ות גאים/ות - הסמינר מתקרב

האחווה הסטודנטיאלית הגאה תקיים בתחילת אפריל את הסמינר השנתי שלה, ומזכירה לכולם כי הסטודנטים והסטודנטיות הם כוח חשוב בכל מהפיכה

האחווה הסטודנטיאלית הגאה מציינת - זו השנה השנייה ברציפות - את אחד מאירועי השיא שלה בשנת הלימודים האקדמית: סמינר ארצי לסטודנטים וסטודנטיות להט"בים. הסמינר, שיתקיים ב-1-2 באפריל במרכז האירוח שבגבעת חביבה, פתוח לסטודנטים שנמצאים בעיצומו של התואר, ואף לבוגרי תארים אקדמיים – עד שנתיים ממועד סיום הלימודים.

האחווה הסטודנטיאלית הגאה היא גוף צעיר שהוקם רק אשתקד, ומשמש כאיגוד הגג של התאים הגאים הפועלים למען הסטודנטיות והסטודנטים הלהט"בים באוניברסיטאות ובמכללות ברחבי הארץ. בשנתה הראשונה היא הביאה את המאבק לשוויון זכויות להט"בי באקדמיה לקדמת השיח הציבורי, תוך מאבק וניצחון פוליטי כנגד הנהלת אוניברסיטת בר אילן שסירבה לקיים אירוע גאווה בשטחה. בנוסף, התקיימו אירועי גאווה צבעוניים במספר רב של קמפוסים ברחבי הארץ.

השנה, האחווה פועלת בכעשרים וחמישה מוסדות אקדמיים, כמות הגדולה פי שלושה ממספר התאים שפעלו תחתה בשנתה הראשונה.

בסמינר הארצי הראשון של האחווה נכחו כ-200 סטודנטים וסטודנטיות, באירוע שכבר אז הפך לאירוע הסטודנטיאלי-להט"בי הגדול בהיסטוריה הישראלית. תכני הסמינר השנה רבים ומגוונים, והם משלבים פעולות תוכן משותפות, הרצאות, מסיבות, תכנים אקטיביסטיים, סדנאות חברתיות מהנות ועוד.

"אני אוהב את המטרות והרעיון הכללי שעומד מאחורי התאים הגאים והאחווה שחולשת בבטחה מעליהם", אומר אורי לוי, סטודנט במרכז הבינתחומי הרצליה וחבר בתא הגאה בקמפוס. "אני מאמין ומקווה שהסמינר הארצי המתקרב, שנרשמתי אליו ממש לפני מספר ימים, יהווה הזדמנות מצויינת עבורי להכיר סטודנטים וסטודנטיות להט"בים מכל רחבי הארץ. זה בדיוק המקום בו אפשר לייצר שיח בין אנשים ממקומות שונים בארץ, ליצור חברויות מיוחדות וחדשות ולגרום לנטוורקינג בין המשתתפים – כי בכל זאת, כולנו סטודנטים, וחלקנו מחפשים את הדבר בגדול הבא".

למה בכלל לקיים סמינר ארצי לסטודנטים וסטודנטיות גאים וגאות? בשביל מה צריכים את זה? זו שאלה שעולה מפעם לפעם גם במסדרונות ההנהלה של האחווה. התשובה, במפתיע, יחסית פשוטה: האחווה משמשת כמעטפת לסטודנטים, והיא הגוף היחיד בקהילה הגאה אשר פועל באופן בלעדי למען רווחתם ורווחתן של סטודנטים וסטודנטיות מהקהילה.

כמי שמשמשת כבית חם לכלל התאים הגאים בארץ, האחווה רואה חשיבות עליונה בקיום סמינר ארצי. הדרך להעמיד ולקיים קשר פעיל בין הטכניון לבין מכללת הדסה, בין מכללת תל חי לאוניברסיטת בן גוריון, בין המכללה למנהל לבין אוניברסיטת בר אילן, היא רק דרך סמינר שיפגיש את כולם וכולן. המפגש הבלתי תלוי, פנים אל פנים, בין חברות וחברי התאים, בין סטודנטיות וסטודנטים ממגוון הקשת הלהט"בית, היא שיוצרת ומניעה לפעולה, היא שמייצרת עבור המשתתפים את המרחב הבטוח לעשייה למען עצמם ולמען הקהילה.

אסור לשכוח את מקומם ואת חלקם של סטודנטים וסטודנטיות במהפכות ובאירועים מכוננים שהתרחשו ברחבי העולם במאה האחרונה. עוד בימי מרד הסטודנטים בצרפת, או ההתקוממות של הסטודנטים האמריקנים כנגד המלחמה בוייטנאם - אין ספק כי ההתאגדות הסטודנטיאלית הביאה ללא מעט הישגים בזירה הציבורית עבור המוחים לאורך השנים. כך שלצד המרחב הבטוח, האחווה רואה את מקומה גם כבמה להנעה לפעולה ולהדגשת חשיבות כוחם וכוחן של הפעילים הסטודנטיאליים. כי אקטיביזם קהילתי היא לא מילה גסה.

ההרשמה לסמינר האחווה נסגרת השבוע! קובץ ההרשמה והפרטים המלאים בקישור: www.goo.gl/SkRL7X

תגובות הגולשים כתבו תגובה

    כל הזכויות שמורות 1999-2021 הקמת אתרים ניהול תוכן
    נא להמתין... נא להמתין...