ח"כ אמיר אוחנה יוצא ממליאת הכנסת
ח"כ אמיר אוחנה יוצא ממליאת הכנסת. צילום: טלוויזיה.
עוד בחדשות ודעות
 >  > 

ח"כ אוחנה, נכשלת, התפטר

יו"ר התא הגאה בליכוד יצא ממליאת הכנסת ולא הצביע בעד הצעות חוק למען הקהילה. אורי שמילוביץ' חושב שעליו להתפטר / דעה

רגע האמת הגיע היום, והאמת מרה וכואבת.

לפני שאגיע ללב העניין, אזכיר כי רה"מ בנימין נתניהו הטיח לאחרונה בח"כ הסורר אורן חזן, כי בכל שנות כהונתו (של נתניהו) בכנסת (החל מ-1988 ועד היום, כמעט ברצף), היתה פעם אחת בלבד שהצביע כנגד עמדת הקואליציה בה הוא היה חבר, בהצבעה על שינוי שיטת הממשל.

נתניהו רצה להדגיש עד כמה המשמעת הקואליציונית חשובה והלויאליות למחנה הפוליטי היא במקום הראשון, והסביר כי על מנת להצביע כנגד הקואליציה, צריך להתרחש דבר מה ענק, סערה גדולה וכדומה. רוצה לומר, לא על כל פסיק מצביעים עם צו המצפון האישי במקום עם הממשלה אליה אתה נאמן.

נתניהו צודק. השאלה היא האם היותו של חה"כ אמיר אוחנה הומו ויו"ר התא הגאה בליכוד, איננה סיבה מספיק קריטית וחשובה, על מנת שיצביע בעד הצעות חוק פרו-להטביות, אפילו שהקואליציה מתנגדת? הכיצד צו מצפונו של אמיר אוחנה (שאני מאמין שבאמת איכפת לו מהקהילה שהוא חלק ממנה ואת האינטרסים שלה מתיימר לקדם ולייצג) מתיר לו להבריז ממליאת הכנסת כשעולות להצבעה הצעות חוק שנועדו להבטיח לנו קצת יותר שיוויון בזכויות המגיעות לנו?

הכיצד אמיר אוחנה מכר את נשמתו לשטן המדיניות ההומופובית ומעדיף את הקריירה האישית שלו ואת ה"עניינים המדיניים", כדבריו, על פני החיים והזכויות של הקהילה שלנו, שלו? איך אמיר אוחנה יכל לקום ולברוח ממליאת הכנסת רגעים לפני ההצבעות שעלו היום בכנסת, בדבר הכרה בזוגיות להטבית (כולל כמשפחה שכולה כשבן זוג להט"בי נהרג בעת שירותו הצבאי) ובכך לתרום להפלתן ולסמן את המשך הדרך, במקום להבהיר שזהו קן אדום עבורו?

יום אחרי ההצגה הגדולה של יום זכויות הקהילה הגאה בכנסת, ממשלת נתניהו שוב קיבעה אותנו כמיעוט מופלה, וח"כ אמיר אוחנה ברח ובחר להיות משת"פ של הומופוביה הממוסדת הזו.

ח"כ אמיר אוחנה, במחילה מכבודך אפנה אליך בגוף שני כעת.

עמדת למבחן בסיסי וקריטי וכשלת בו. כשלת אישית, ציבורית, קהילתית ומוסרית. יכולת לבוא לרה"מ ולהזכיר לו את ההסבר שלו רק לאחרונה, יכולת להסביר שאל להם לצפות שלא תצביע בעד עצמך כהומו, בעד שיוויון לקהילה שלך.

נתניהו, שרק אתמול נאם בפני המליאה והכריז כי כל אדם נברם בצלם, היה אמור להבין שעבורך, אוחנה, העניין של שינוי בחוק, כך שיכיר בנו הלהט"בים כשווים, הוא מהותי לא פחות מאשר שינוי שיטת הממשל היתה מהותית לנתניהו בשנת 1992, אז הצביע כנגד המשמעת הסיעתית של הליכוד.

הכדור היה נותר במגרש של רה"מ. אבל ממשלת הימין הזו מבינה שלהט"ב זה תמיד בתחתית סדר העדיפויות, אפילו של חבר כנסת הומו גאה שמתיימר לקדם אג`נדה זו. וככה זה נראה וגם יראה בהמשך.

אז בפעם הבאה שיצקצקו "אי אפשר להיות הומו ימני?" נזכור שאפשר כמובן, רק שההסדר הזה כולל זחילה על הגחון ובגידה בקהילה ובזהות שלך.

ח"כ אוחנה, נכשלת, התפטר.

 

תגובות הגולשים כתבו תגובה

    כל הזכויות שמורות 1999-2021 הקמת אתרים ניהול תוכן
    נא להמתין... נא להמתין...