אלחי הלמן. צילום: צילום אישי.
עוד בחדשות ודעות
 >  > 

הרב רון יוסף, מייסד הו"ד, עצור בחשד למעילה

בית המשפט האריך את מעצרם שם הרב רון יוסף, מייסד ארגון הו"ד, ובן זוגו דרור זכריה, בחשד למעילה ולהונאה. על פי החשד, הרב יוסף גייס כסף מהציבור במסווה של מחלת סרטן בה חלה, במטרה להשיב כספים אותם גנב מחברה בה עבד

הרב רון יוסף, רב קהילה אורתודוקסית בנתניה, נעצר על ידי המשטרה ומעצרו הוארך על ידי בית המשפט. הרב יוסף, שהקים את ארגון הו"ד והתפרסם בשנים האחרונות בעיקר עקב היותו הומו מוצהר, חשוד במעילה בחברת נדל"ן בה עבד כמנהל חשבונות. על פי החשד גנב הרב יוסף כ-350 אלף שקלים.

הרב יוסף חשוד כי הנפיק כרטיסי אשראי על שם חשבונות החברה, ובאמצעות הכרטיסים גנב את הסכום. לאחר שנתפס נערך לו שימוע והוא פוטר. בין הצדדים סוכם כי החברה לא תפנה למשטרה, בתנאי שהרב יוסף ישיב את הכספים שגנב.

מתוך הסכום הכולל הוא הצליח להשיב לחברה 200 אלף שקלים. על פי החשד, במטרה להשלים את הסכום, הוא יצא בקמפיין שקרי לאיסוף תרומות לטיפול במחלת הסרטן בה חלה. הקמפיין הועלה לפייסבוק על ידי בן זוגו, דרור זכריה, שנעצר גם הוא וחשוד גם הוא בהונאה. על פי המשטרה, הודה הרב יוסף בחשדות נגדו, אך טען כי הוא פעל לבד ואמר כי זכריה חף מפשע.

מיותר לציין כי רבים שתמכו ברב מיהרו לתמוך גם בקמפיין ושיתפו את הפוסט. התרומות מיהרו לזרום, אם כי לא ברור אם השלימו הזוג את תשלום הסכום המלא. עם פרסום הידיעה התגובות לא פסקו מלהגיע, בהן תגובות עוינות כלפי הקהילה בכלל, כולל אתר סרוגים שהדגישו את היותו של הרב יוסף הומו וכתבו את התואר רב עם מרכאות.

סנגורם של החשודים, עו"ד מירון רוזנטל, טען בבית המשפט לגבי הכסף שנגנב מהחברה, כי מרשו החזיר את רובו ויתכן שאף את כולו. לעניין הפרסום ברשתות החברתיות טען הסנגור, כי מרשו אכן סובל מבעיה רפואית ונקלע למצוקה כלכלית, ולכן לא מדובר בפרסום מידע כוזב.

המשטרה טוענת כי הרב יוסף הודה ברוב הטענות שיוחסו לו, אם כי הוא טען שעשה את כל העבירות לבדו. במשטרה סבורים כי זכריה היו שותף לכל מה שקשור לפרסום המודעה וקבלת הכספים במרמה. מנגד, עו"ד רוזנטל טען כי מרשו מכחיש כל קשר למיוחס לו.  השופטת בן ארי קבעה כי קיים חשד סביר, והאריכה את מעצרם של השניים עד ה-25 בפברואר. 

תגובת ארגון הו"ד: "ארגון הו"ד מבקש להודיע לציבור כי בימים האחרונים הרב רון יוסף נמצא תחת חקירה משטרתית סביב חשדות להונאה במסגרת קמפיין ההתרמה שפורסם גם בעמוד זה. במידה ותרמתם, ייתכן שתקבלו שיחת טלפון מהמשטרה למתן עדות על התרומה. ארגון הו"ד מבקש ליידע את הציבור מצד אחריותנו לנעשה מטעמנו בעמוד זה ומחוצה לו. הנושא כרגע עדיין בחקירה, ואנו סומכים על רשויות החוק שיעשו את עבודתן נאמנה. נמשיך לעדכן ונמשיך במלאכת הקודש עבור הומואים דתיים".

תגובת קבוצת "שני עולמות", שם אמור הרב להרצות בקרוב באירוע בנושא דת ולהטב"ק: "ביממה האחרונה פורסם כי הרב רון יוסף, מייסד ארגון הו"ד, נעצר בחשד למעילה והונאה. החשד הוא כי הרב מעל בכספי חברה שעבד וכנתפס עשה קמפיין בו דרש כסף למימון 'מחלת הסרטן' בה חלה, אך לפי החשד אין בדברים אמת לכאורה. הרב אמור להרצות בפעילות הבאה שלנו בי-ם, ללא שינוי. אנו מתנצלים בפני הנפגעים אשר אנו ביניהם, נחכה לתגובתו ואז נראה מה יהיה בהמשך הפעילות. אך אנו רוצים להבהיר כי אותם החוגגים על המקרה בכדי להוסיף בהומופוביה ולהעמיק את הקרע בין האוכלוסיות בעם, אינם טובים מאף אחד אשר מעל או הונה".

 

תגובות הגולשים כתבו תגובה

    כל הזכויות שמורות 1999-2021 הקמת אתרים ניהול תוכן
    נא להמתין... נא להמתין...