ענת אבישר
ענת אבישר. צילום: יעל אילן.
 > 

ביטול האירוע של הבית הפתוח בארה"ב: שערוריה אנטישמית

ענת אבישר מתקוממת נגד ביטול האירוע, אשר נועד לסייע לקהילה בירושלים, לאור העובדה כי ארגוני הקהילה מסייעים בדרך קבע ללהט"בים מעזה, שטחי הרשות ומדינות ערב

קבלת הפנים של הארגון היהודי הגאה A Wider Bridge, בהשתתפות נציגי הבית הפתוח, בוטלה. האירוע אמור היה להתקיים בשיקגו, במסגרת אירוע "יוצרים שינוי" המתקיים זו השנה ה-28, ומהווה את האירוע מרכזי של הקהילה הגאה בארצות הברית.

קבלת הפנים בוטלה ברגע האחרון בשל טענות על פינק וושינג מצד פעילים פרו-פלסטינים, בראשם דין ספיידס, ממייסדי מרכז משפטי רביירה, אשר טען כי ישראל משתמשת בטענות החופש לקהילה הגאה כדי להדוף את הטענות בעניין הפלסטינים. באירוע עמדו להשתתף נציגי הבית הפתוח שרה קלה מאיר ותום קנינג.

אין זו הפעם הראשונה שנשמעת טענת הפינק וושינג לעניין ישראל מצד פעילי הקמפיין הפרו-פלסטיני, אבל זו הפעם הראשונה שארגון מרכזי בארצות הברית מרהיב עוז לעשות צעד אנטישמי מובהק ולבטל אירוע. הצעד הוא אנטישמי, כיוון שאין עוד מדינה אחרת במזרח התיכון אשר ניתן לחיות בה בגלוי כלהט"ב. נציגי הבית הפתוח אינם נציגים רשמיים של מדינת ישראל אלא פעילי שטח אמיתיים, והאירוע כולו נועד לסייע לקהילה הירושלמית אשר אינה מורכבת מיהודים בלבד. הביטול המהדהד ברגע האחרון לקבלת פנים שתוכננה קרוב לחצי שנה מראש, אם לא יותר, הוא עלבון צורב, מלא ורווי בשנאת ישראל.

כן, אנחנו המדינה היחידה במזרח התיכון בה ניתן לחיות בגלוי ולאור החוק כלהט"ב. לא, המצב לא מושלם, אבל אנחנו באמת המקום אליו בורחים הומואים, טרנס, בי ולסביות מכל מדינות הסביבה. כראש מערך קשרי החוץ באגודה לא פעם קלטנו נערים ונערות מבוהלים ומבועתים משטחי הרשות הפלסטינית, אשר עמדו ועודם עומדים בסכנת מוות בשל גילוי נטייתם המינית. אני זוכרת סיפורים רבים על פליטים שהקהילה הגאה בישראל עזרה לקלוט ממדינות ערב, שהגיעו בדרך לא דרך, פצועים, חלק גדול מהם ממש מעזה עצמה. אנחנו ליווינו אותם לבתי החולים ודאגנו להם לאישור שהייה בידי שופט. במדינת ישראל, בניגוד לעמי הסביבה, אסור להחזיר אדם אל מותו ושופט קובע אם לאשר שהייה או לא לאדם שסכנת מוות מרחפת מעליו. אף ארגון פלסטיני ואף אחד בעולם הערבי לא קם לעזור לאותם להט"בים. הקהילה הישראלית היא אור לכל הסביבה.

הבית הפתוח בירושלים גידל את עמותת אל קאווס, אשר היא הכתובת היחידה עבור להט"ב פלסטינים, ומסייעת לאלפים רבים בכל שטחי הרשות הפלסטינית. העמותה הוקמה אחרי שנים בהם היתה הדלת הפתוחה למגזר הערבי בבית הפתוח, ועד היום היא נהנית מסיוע מתמשך של הבית ומשאביו. זהו ארגון שממש לא ניתן לתלות עליו כל טענת "פינק וושינג", כיוון שהוא עוסק בסיוע בשטח לכל המגזרים בירושלים רבתי.

אי אפשר להיות הומו בגלוי באף מדינה מוסלמית היום. זו עובדה. לטעון כי ישראל משתמשת בכוחה כ"מעצמת גייז" כדי לדחות טענות פלסטיניות בדבר הכיבוש, זה כמו לומר שאנגליה משתמשת בכוחה כמעצמת רוק כדי לדחות טענות על הבישול התפל (הכותבת היא חצי אנגליה ומותר לה להתלונן על התיבול והיעדרו). כן, אנחנו מעצמת של כוח גאה. תודה לאל, לעבודה הקשה של פעילים רבים ולכנסת ישראל. החוק בישראל נותן חופש להיות להט"ב ואף לשרת בצבא, הרבה לפני שארצות הברית נזכרה לעשות זאת. אין כל קשר בין ההתקדמות היחסית שלנו בנושא להט"ב לבין ישראל-פלסטין, למעט זה שהקהילה הגאה בישראל מהווה עדיין סוג של Rainbow Railroad (כמו הברחת העבדים בארצות הברית של מלחמת האזרחים) עבור להט"ב פלסטינים, שממשיכים לברוח לפה.

הייתי אומרת שהפלסטינים מנסים להסתיר סכינים וטרור מתמשך דרך טענות הסברה, אבל לצערי הרב, אין כאן טענה לוגית מצד המבטלים. זו אנטישמיות נטו, שנאת ישראל וצעד חסר תקדים מצד פעילים פרו פלסטינים בקהילה הגאה בארצות הברית, שיש להם רק מטרה אחת: לפגוע בישראל, הפעם דרך הקהילה הגאה. עוד צורה של טרור, שהפעם ארגון אמריקאי נותן לה יד בחסות תנועת החרם.

זהו תסריט אימים של אנטישמיות, ואני מקווה שתקום צעקה מספיק גדולה למנוע את העניין הבא. כי זה בוודאי לא יסתיים בזה, לאור קריסת יחסי החוץ של ישראל.

תגובות הגולשים כתבו תגובה

    כל הזכויות שמורות 1999-2021 הקמת אתרים ניהול תוכן
    נא להמתין... נא להמתין...