שירותים ציבוריים
שירותים ציבוריים. צילום: Lumpi.
 > 

סליחה, מה יש לך בתחתונים?

הצעת חוק בווירג'ינה עלולה להוביל לבדיקה של איברי מין בשירותים ציבוריים, ולמתן קנסות לטרנסג'נדרים שישתמשו בשירותים ה"לא נכונים"

נציג בית הנבחרים בווירג'יניה, מארק קול, מעוניין לתת קנס של 50 דולר לסטודנטים טרנסג'נדרים, בכל פעם שישתמשו בשירותים ה"לא נכונים". הוא ככל הנראה כל כך מודאג לגבי השאלה לאיזה שירותים הם ייכנסו, שהוא מציע לחוקק חוק שיקנוס אותם ב-50 דולר, בכל פעם שישתמשו בשירותים ציבוריים שאינם תואמים את "מינם האנטומי".

הצעת החוק מספר 663, המוצעת על ידי מארק קול, מגדירה מין אנטומי בתור "המצב הפיזי של היות אדם זכר או נקבה, כפי שנקבע על ידי האנטומיה שלו/ה". לפי ההצעה, כל שירותים ציבוריים השייכים או מושכרים על ידי המדינה "יתאפשרו לשימוש על ידי אלה שמינם האנטומי תואם את מגדרם בלבד". הדבר נכון, לפי הצעה זו, גם על חדרי הלבשה ומקלחות בבתי ספר, ואת הקנס יכול להטיל "כל שוטר או איש חוק".

הצעת החוק נותנת לבתי ספר אופציה לבנות תא שירותים יוניסקס בודד או מקלחת, עבור סטודנטים שיבקשו להשתמש בו.

הצעת החוק אינה מפרטת כיצד יבדק ה"מין האנטומי", אך פעילי זכויות אדם אומרים שיש רק דרך אחת לדעת בוודאות. "מבוגרים יצטרכו לבדוק את איברי המין של ילדים לפני שהם יוכלו להיכנס לשירותים", כתב האקטיביסט טים פיקוק. 

הצעת החוק מגיעה מספר חודשים לאחר קמפיין שירותים טרנסופובי, ששימש כדי להפיל הצעת חוק למען זכויות טרנסג'נדרים ביוסטון, טקסס. ייתכן גם שהצעה זו מגיעה בתגובה למאבק משפטי המתחולל בין נער טרנסג'נדר לבין מחוז בית ספרו, לגבי זכותו להשתמש בשירותי הבנים. 

"עצוב לראות את הצעות החוק האלו, שמטרתם להבטיח שבתי ספר ומוסדות המדינה יוכלו להפלות, בכוונה תחילה, כנגד ילדים ומבוגרים טרנסג'נדרים", אמרה קלייר גוט'רי גסטנגה מארגון זכויות האדם ACLU וירג'ינה. היא קוראת להצעות החוק כגון זו בתור "לא יותר מאשר מאמץ כושל ונבזה, לשדוד מאנשים בקהילת להטב"ק את זכויותיהם הבסיסיות כבני אדם". 

הכתבה מתוך Huffpost Gay Voices. תרגום: דניאל ג'קלר.

תגובות הגולשים כתבו תגובה

    כל הזכויות שמורות 1999-2021 הקמת אתרים ניהול תוכן
    נא להמתין... נא להמתין...