הנערה הדנית
הנערה הדנית. צילום: יחסי ציבור.
דיויד אברסהוף, מחבר "הנערה הדנית"
דיויד אברסהוף, מחבר "הנערה הדנית". צילום: יחסי ציבור.
 > 

מחבר "הנערה הדנית" מגיע לסייע לפסטיבל הקולנוע הגאה

דיויד אברסהוף יהיה אורח הכבוד בפרמיירה החגיגית לסרט, המספר את סיפורה של לילי אלבה, האדם הראשון שעבר ניתוח לשינוי מין. באירוע יגוייסו כספים לטובת הפסטיבל החשוב

ב-14 בינואר יעלה לאקרנים בישראל הסרט "הנערה הדנית", המבוסס על ספרו של דיויד אברסהוף. הסרט, אותו ביים הבמאי טום הופר (עלובי החיים, נאום המלך) ובו מככב זוכה פרס האוסקר אדי רדמיין (התיאוריה של הכל), עוסק בסיפורה האמיתי של לילי אלבה, האדם הראשון שעבר ניתוח לשינוי מין. עשרה ימים לפני כן תתקיים בתל אביב פרמיירה חגיגית לסרט, בהשתתפותו של אברסהוף עצמו. במסגרת הפרימיירה יגויסו כספים לפסטיבל קולנוע הגאה.

אברסהוף פרסם את "הנערה הדנית" בשנת 2000. הספר, כמו גם הסרט, מבוסס על סיפור חייהם האמיתי של הציירת הדנית גרדה וגנר, ובעלה, הידוע כלילי אלבה וכאדם הראשון שעבר ניתוח לשינוי מין במאה ה-20 (1882-1931). איינר ווגנר התבקש על ידי בת זוגו לשמש כמודל לציור עבורה כאישה, לה הם קוראים לילי. בעקבות הציור מחליט איינר לשנות את שמו והופעתו החיצונית לנשית. בעידודה של גרדה הופכת לילי לאשה הראשונה שעברה ניתוח לשינוי מין, והעניינים מסתבכים כאשר מופיע חבר ילדות של לילי, ומתחיל משולש אהבים. הסרט זכה בפרס האריה הקווירי בפסטיבל ונציה, והוא מוביל במרוץ ההימורים לאוסקר.

הנערה הדנית

הנערה הדנית
 הנערה הדנית

"אנחנו מאושרים על ההזדמנות הנדירה לארח את אברסהוף במסגרת האירוע ולהציג יצירה קולנועית כה חשובה, המביאה אל המסך הגדול את הערכים שהפסטיבל מנסה לקדם", אומר מנהל הפסטיבל, יאיר הוכנר. "אין ספק ש'הנערה הדנית' הוא אחד השיאים הקולנועיים של השנה, והוא גם מייצג את השינוי המתחולל כרגע בתעשיית הבידור ההוליוודית כלפי נראות של תכנים טרנסג'נדרים בטלוויזיה ובקולנוע". סמנכ"ל ההפצה בגלובוסמקס, דורית ישי, הוסיפה ואמרה כי "הסרט חשוב ומיוחד, ובואו של דיויד מוסיף נדבך משמעותי במאמצים המושקעים בהשקת הסרט בארץ".

פסטיבל הקולנוע הגאה קיים כבר עשר שנים, ובקיץ האחרון הוא נבחר על ידי מגזין הקולנוע Indiewire כאחד מעשרת פסטיבלי הקולנוע הלהט"בים שכדאי לבקר בהם, זאת השנה השנייה ברציפות.

צפו בטריילר של הסרט 

תגובות הגולשים כתבו תגובה

    כל הזכויות שמורות 1999-2021 הקמת אתרים ניהול תוכן
    נא להמתין... נא להמתין...