טלוויזיה. צילום: James Vaughan, Flickr.
 > 

תרבות בקטנה

על הבמות עולות השבוע מחדש היצירה "שלוש" של אוהד נהרין והאופרה הטרובדור של ורדי. זאת, בצד הצגה חדשה עם ליה קניג, תוכנית טלוויזיה חדשה הצוחקת (גם) על הומואים, וסרט המציג את אלוהים בצורה חדשה ומפתיעה

תיאטרון

הזדמנות נוספת לחובבי התיאטרון בכלל ולאוהבי ליה קניג בפרט, לראות את המלכה של התיאטרון על הבמה. תיאטרון הבימה יעלה החל מיום חמישי הבא את הקומדיה "מה עושים עם ג'ני?", אותה כתב ד.ר. ויילד, כאשר העיבוד והבימוי הוא של הלל מיטלפונקט. יחד עם צוות שחקנים הכולל את דבורה קידר וריקי בליך, מספרת ההצגה על אישה בת 75 שהתאלמנה מבעלה, ובמקום לקבל את זקנתה ולדעוך אט אט, היא פותחת דף חדש, הכולל ציור בעירום, התמכרות לשמפניה ומאהב חדש. כל זה למורת רוחם של בני המשפחה הקרובים עליה, המתקשים להתמודד עם שבירת הסטיגמה לגבי זקנה.

מתי: מה-31 בדצמבר, יום חמישי

שעה: 20:00

היכן: תיאטרון הבימה, תל אביב

מחיר: 100-200 שקלים

לרכישת כרטיסים: www.habima.co.il

ההצגה "מה עושים עם ג'ני"

מחול

היצירה הוותיקה של אוהד נהרין, "שלוש", הוזמנה לשבוע הופעות בבית האופרה של פריז, ה"פאלה גרנייה", בתחילת 2016. לרגל ההזמנה המכובדת עולה המופע גם כאן בישראל, בביצוע רקדני להקת מחול בת-שבע כמובן. "שלוש" היא יצירה המורכבת, איך לא, משלוש עבודות: BELLUS, HUMUS ו-SECUS. הראשונה נוצרה לצלילי מוסיקה מתוך 'וריאציות גולדברג' של י.ס. באך, ומשתתפים בה חמישה רקדנים וחמש רקדניות; HUMUS היא לתשע רקדניות למוסיקה 'נרולי' של בריאן אינו; ואילו בשלישית משתתפים 16 רקדנים.
מתי: 29-31 בדצמבר, ימים שלישי-חמישי

שעה: 21:00

היכן: מרכז סוזן דלל, תל אביב

מחיר: 130-150 שקלים.

לרכישת כרטיסים: 03-5171471, www.batsheva.co.il

היצירה "שלוש" של אוהד נהרין

אופרה

האופרה הישראלית מעלה מחדש את "הטרובדור" של ורדי, הנחשבת לאופרה השנייה בטרילוגיית האופרות הפופולאריות שלו, יחד עם "ריגולטו" ו"לה טרוויאטה". האופרה עוסקת בשאלה רלבנטית מתמיד, כלומר בשאלת הרוע האנושי, דרך סיפור על משולש אהבה. בהפקה זו שולבה עבודת וידיאו של אמנית הווידיאו הבינלאומית מיכל רובנר כחלק מהתפאורה, ועל האופרה ינצח  דניאל אורן, מנהלה המוסיקלי של האופרה הישראלית. במשך המופע יש תרגום לעברית ולאנגלית, ושעה לפניו ישנה הרצאת מבוא באולם.

מתי: מה-26 בדצמבר, יום שבת, ועד ה-16 בינואר, מוצאי שבת

שעה: משתנה

היכן: בית האופרה, המשכן לאומנויות הבמה, תל אביב

מחיר: 190-438 שקלים.

לרכישת כרטיסים: 03-692777, www.israel-opera.co.il

האופרה הטרובדור

טלוויזיה

Difficult people, או בשמה העברי "מרושעים", מגיעה לטלוויזיה בישראל. הסדרה מספרת על בילי וג'ולי, שני קומיקאים בני שלושים פלוס החיים בניו יורק. הם חברים טובים מאוד אבל לא כל כך אוהבים את העולם, מה שכמובן לא עוזר להם בחיים. הסדרה היא הקצנה של דמויותיהם האמיתיות של השחקנים בחיים, כאשר הוא, כמובן, הומו, ושניהם יהודים. "מה יותר דוחה טבעונות או יודאיקה?", הם שואלים זה את זה לפני ראיון עבודה. "יודאיקה", מסכימים השניים. "זה אנטישמי מצדנו, או שזה לא יכול להיות כי אנחנו יהודים?", הם תוהים לרגע, ואז ג'ולי מזכירה לבילי שזה ייתכן ועוד איך, עובדה שהוא הומו והוא שונא את רוב חברי הקהילה. "אני לא שונא הומואים", מוחה בילי, ומיד נזכר. "בעצם נכון, אני כן שונא אותם".

מתי: מה-28 בדצמבר, יום שני

שעה: משתנה

היכן: סלקום TV

מחיר: כלול בחבילה

הסדרה "מרושעים"

קולנוע

מה היה קורה אם אלוהים הוא גבר עצבני המתעלל באישתו ומכה את בתו הקטנה, ושלושתם מתגוררים בדירה בבריסל? מה היה קורה אם הבת, בהתקף של מרד מוצדק, היתה בורחת מהבית כדי למצוא שליחים חדשים ולכתוב תורה חדשה, לא לפני שהיא מספרת לכל בני האדם מתי הם עומדים למות? ומה היה קורה אם את הגבר העצבני היתה מחליפה אישתו הכנועה בתפקיד הכל יכול? הקומדיה החדשה "קומדיה אלוהית" עונה על כל זה בצורה מפתיעה, מטלטלת ובעיקר מצחיקה, ויש גם התייחסות מפתיעה לסוגיית הטרנסג'נדריות בעלילה.

מתי: מה-24 בדצמבר, יום חמישי

שעה: משתנה

היכן: סינמטק תל אביב, קולנוע כוכב ברמת השרון וברחבי הארץ

מחיר: 20-42 שקלים

תגובות הגולשים כתבו תגובה

    כל הזכויות שמורות 1999-2020 הקמת אתרים ניהול תוכן
    נא להמתין... נא להמתין...