עמית וגלית צוק
עמית וגלית צוק. צילום: עצמי.
 > 

הספר שיעזור לילדים טרנסג'נדרים

גלית צוק פתחה בקמפיין מימון המונים להוצאת ספר הילדים הראשון העוסק כולו בטרנסג'נדריות. זה הזמן להוציא את כרטיס האשראי ולעזור לשנות את העולם

קטגוריית ספרי הילדים בישראל עתידה להתרחב עם ספר ילדים חדש, ראשון מסוגו, שיעסוק כולו בטרנסג'נדריות. זה יקרה אם כולנו נתגייס ונסייע לכותבת הספר, גלית צוק, המגייסת בימים אלו כסף בקמפיין מימון המונים להוצאת הספר.

"אני רק רוצה להיות אני" הוא שמו של הספר, המאגד בתוכו שלושה סיפורי ילדים. שני סיפורים מובאים מנקודת מבטם של ילדים טרנסג'נדרים, "שנולדו בגוף הלא נכון ומנסים למצוא פיתרון לאתגר איתו הם מתמודדים", היא מספרת. "הם לא יודעים מה להגיד, עם מי לדבר, ומתבלטים בתוך עצמם עם הנושא". הסיפור השלישי נקרא "אבית", והוא מספר על ילדה שאבא שלה יוצא מהארון לפניה ומספר לה שהוא אישה. הילדה בתגובה מנסה להכיל את המידע הזה ולהמציא לה שם אחר, כי השם אבא הוא כבר לא רלבנטי. כך מגיעה לעולם המילה החדשה, אבית.

ההחלטה של צור לכתוב את הספר מגיעה על רקע של סיפור אישי מעט יוצא דופן. היא נשואה מזה 24 שנים לעמית, אשר יצאה מהארון לפני כשנה כאישה, והן ממשיכות להיות נשואות. לשתיים יש ארבעה ילדים, הקטנה בת שבע והגדולה בת 18, והספר נכתב לאור ההתמודדות של כל בני המשפחה עם האמת החדשה. השם אבית הוא השם שקיבלה עמית מהילדים.

"עשו עלינו סרט דוקומנטרי שצפוי להיות משודר באביב, ואנו חתומות על חיסיון מלא על הסיפור שלנו", היא מסבירה מדוע היא ממעטת במתן פרטים. "אני יכולה להגיד לך שעמית היא ההשראה של כל הסיפורים. כתבתי שישה סיפורים בסך הכל ובספר הזה נכנסו שלושה מהם, כאשר כל מה שמתואר בספר קרה באמת, הוא מבוסס על תחושות אמיתיות של ילדים אמיתיים.

"הופתעתי לגלות שזה הספר הטרנסי הראשון שיוצא לאור בעברית. יש ספרים של ילדים למשפחות חד מיניות אבל אין ספר כזה, העוסק בטרנסג'נדרים מנקודת מבט של ילדים. אני חושבת שימצאו עניין בספר הזה ילדים למשפחות גאות בכלל; הוא אמנם מדבר על ילד וילדה טרנסג'נדרים אבל המסרים מאחורי הסיפור הם קבלת האחר, הכלת השונה, כבוד האדם, ושכולם כולם שווים.

"ילדים נולדים נקיים מכל סטיגמה, ואנו ההורים מטמיעים אצלם סטיגמות. אם ההורים לא יגידו לילד שלהם שהילדים ההם שונים, הוא לא יידע את זה. הבורות עוברת מדור לדור באמצעות ההורים, ואם מנחילים לילדים ערכים של כבוד האדם וקבלת האחר, אני בטוחה שהם יגדלו הרבה יותר מכילים ופתוחים בתודעה שלהם".

עמית וגלית הן הבעלים של חברת idesign4u.co.il, העוסקת בבניית אתרים ובתכנות. את הספר היא מתכננת להוציא לאור בעזרת הוצאת ספרים קטנה, אך היא החליטה לגייס כסף במימון המונים כדי לשמור על הזכויות המלאות לעצמה, ולא לתת את הזכויות להוצאת ספרים שבתמורה תממן את הפרויקט. "חשוב לי להוציא את הספר עם הוצאה לאור כי גופים מסחריים, שירצו לרכוש את הספר, יכולים לעשות את זה אם הוא יוצא לאור בדרך הזו; אחרת זה יותר מסובך".

אורכו של הספר הוא 36 עמודים, ועל האיורים שלו חתומה לירון רובין מוזס, מעצבת גרפית ומאיירת, העובדת עם השתיים בחברה. מספר רב של אנשים קראו את הספר, מספרת גלית, בהם אנשי חינוך, פסיכולוגים, פסיכותרפיסטים, רופאים ואנדוקרינולוגים. "הם מאוד חיזקו אותי בהחלטה להוציא אותו לאור". הפרויקט עלה לאוויר לפני 11 ימים במטרה לגייס תוך 50 ימים סכום של 25 אלף שקלים. נכון לרגע כתיבת שורות אלו, 39 יום לפני תום הפרויקט, גויסו 11,619 שקלים.

זה הזמן ללחוץ על הלינק, לבחור את התמיכה המתאימה לכם (בין 25 שקלים תמורת מכתב תודה ועד 1,000 שקלים תמורת האפשרות לבחור שם לאחת הדמויות), ולעזור לשנות את העולם.

לתמיכה בהוצאת הספר "אני רק רוצה להיות אני" לחצו כאן

תגובות הגולשים כתבו תגובה

    כל הזכויות שמורות 1999-2021 הקמת אתרים ניהול תוכן
    נא להמתין... נא להמתין...