אנדי וורהול מתוך הסדרה "עשרה דיוקנאות של יהודים במאה העשרים", 1980
אנדי וורהול מתוך הסדרה "עשרה דיוקנאות של יהודים במאה העשרים", 19. צילום: אנדי וורהול.
 > 

תרבות בקטנה

קרימילונגית לסבית מתמודדת עם שדים מהעבר בזמן שהאזרח ק' מנסה להבין על מה הוא עומד למשפט. עוד השבוע: תערוכת צלמי עיתונות, תערוכה של אומנות הפופ ועונה שניה של טרנספרנט

תיאטרון

העובדה שההצגה "הדם זוכר" מבוססת על אירועים אמיתיים רק הופכת אותה לחשובה יותר. אירית ראב, לירון סיני ואלירן מועלם כתבו את ההצגה, העוסקת בקרימינולוגית לסבית צעירה, אשר מעלה הרצאה בנושא "האונס בישראל – רקע ותימה", במטרה לעורר את המודעות של המאזינים למה בני אדם עושים זה לזה. אלא שבמהלך ההרצאה היא נדרשת להתמודד עם קולות שונים מהחיים שלה, הגורמים לה לפקפק בין האמיתי לבדיוני ודורשים ממנה להתמודד עם שדים מעברה. 

מתי: 14 בדצמבר, יום שני

שעה: 21:00

היכן: המרכז הגאה, גן מאיר, תל אביב

מחיר: 54 שקלים לכרטיס, 97 שקלים לזוג כרטיסים

לרכישה: לחצו כאן

אומנות

מוזיאון חיפה לאומנות פותח במוצאי שבת הקרוב מקבץ תערוכות חדש תחת הכותרת "מאנדי וורהול ועד היום: התרבות, הצבע, הגוף". המקבץ כולל את התערוכה "חווית הפופ והתשובה הישראלית", העוקבת אחר כניסת ערכי הפופ ארט האמריקני לשדה האמנות הישראלי החל משנות השישים, כשאמנים צעירים החלו לשלב ביצירתם דימויים הלקוחים מאמצעי המדיה השונים. תערוכה זו כוללת עבודות של אנדי וורהול, ג'יימס רוזנקוויסט, רוברט ראושנברג ורוי ליכטנשטיין, בצד הנרי שלזניאק, יגאל תומרקין, מיכאל ארגוב ורפי לביא. במקביל תוצג "אופ-ארט", תערוכה "המציגה את הניסיונות של האמנות המודרנית לבחון את האופן שבו הצופה קולט דימויים", וזאת בעזרת יצירות של לאסלו מוהולי-נאג', יוזף אלברס ואמנים נוספים מתנועת האוֹפּ ארט, שחקרה את מימד התעתוע ואי-הוודאות של מראה העיניים.

מתי: מה-12 בדצמבר, יום שבת

שעה: משתנה במהלך השבוע

היכן: שבתאי לוי 26, חיפה

מחיר: 30-60 שקלים

לפרטים: www.hma.org.il, 04-9115990

תיאטרון

היצירות של פרנץ קפקא הן יצירות מטלטלות, מהסוג שלא בא לבדר אלא לעורר. מי שמבקש לקבל חוויה דומה אך שונה, מוזמן לצפות ב"האזרח ק'", עיבוד עכשווי ליצירה "המשפט" של קפקא. ההצגה סובבת סביב האזרח יוזף ק' - פקיד ראשי בבנק נחשב, המואשם ביום הולדתו ה-30 בפשע שאינו ידוע לו. לאורך ההצגה הוא מנסה לגלות במה הוא נאשם אך הוא אינו מצליח לחדור את המנגנון הסגור של המערכת המשפטית. יעל קרמסקי עיבדה וביימה.

מתי: 15 בדצמבר, יום שלישי

שעה: 21:00

היכן: אולם ענבל, סוזן דלל, תל אביב

מחיר: 80 שקלים, 60 שקלים דרך דף הפייסבוק

לרכישה טלפונית: 03-5173711

האזרח ק'
טלוויזיה

אם כבר סיימתם לצפות בעונה הראשונה של הסדרה המהוללת טרנספרנט, בכיכובו של ג'פרי טמבור, הגיע הזמן לעונה השניה. אם אתם לקוחות של סלקום TV, אז דעו שהחל מיום ראשון הקרוב כל פרקי העונה השניה זמינים עבורכם לצפייה בקטגוריית ה-VOD. אם במקרה אין לכם מושג במה מדובר, אז דעו כי היוצרת של הדרמה הקומית, ג'יל סולוואי, ביססה אותה על סיפורו של אביה, שחשף עצמו כטרנסג'נדר, והיא עוסקת בדינמיקה המשפחתית המתפתחת בעקבות כך.

מתי: מה-13 בדצמבר, יום ראשון

מתי: בכל שעה שתרצו

היכן: סלקום TV, קטגוריית ה-VOD

מחיר: כלול בחבילה

ג'פרי טמבור, טרנספרנט
צילום

אחת מתערוכות הצילום המרתקות והחשובות ביותר נפתחה ממש עכשיו במוזיאון ארץ-ישראל. למעשה, מדובר בשתי תערוכות - "עדות מקומית" ו-"World Press Photo", המציגות ביחד את אירועי השנה החולפת דרך עדשת צלמי עיתונות מהארץ ומהעולם. ב"עדות מקומית", שהיא כמובן התערוכה של צלמי העיתונות הישראליים, מוצגים 250 צילומים של 50 צלמות וצלמים, ואילו בתערוכה הבינלאומית מוצגים 200 צילומים של צלמים ממדינות שונות בעולם.

מתי: עד ה-16 בינואר

שעה: משתנה במהלך השבוע

היכן: מוזיאון ארץ-ישראל, חיים לבנון 2, תל אביב

מחיר: 24-52 שקלים, 30 שקלים לתערוכה בלבד

לפרטים: http://www.eretzmuseum.org.il, 03-6415244

תערוכת "עדות מקומית"

תגובות הגולשים כתבו תגובה

    כל הזכויות שמורות 1999-2021 הקמת אתרים ניהול תוכן
    נא להמתין... נא להמתין...