אלחי הלמן. צילום: צילום אישי.
עוד בחדשות ודעות
 >  > 

הרב מאזוז מתיר את דמם של חברי הקהילה

"השימוש בטבע כדי לנגח משכב זכר הוא אבסורדי, כי אין כאן סתירה נגד הטבע". הרב מאזוז חיבר בין קיומם של הומואים לבין רצח בני הזוג הנקין, ואלחי הלמן קורא לחשבון נפש בקהילה הדתית

בראשון באוקטובר רצחו שני מחבלים עם מחשבת זדון את הזוג איתם ונעמה הנקין הי"ד. לא הכרתי אותם ממש טוב; פה ושם פגשתי את איתם, שחקר את ההיסטוריה היהודית וההלכתית. הוא היה פורץ דרך בתחום ואיש מיוחד במינו, וכשהלכתי לנחם את משפחתם, זכיתי להכיר זוג מדהים ואוהב אדם, שלעולם לא ישנא איש בגלל נטייתו המינית או גזעו.

לרב מאיר מאזוז היה נורא קשה עם זה שיש הומואים בארץ. למעשה, היה לו כל כך קשה, עד שהוא קם בבוקר והחליט להאשים אותנו ברצח של הזוג הנקין. האבסורד בשימוש הציני ברצח הנוראי הזה ככלי ניגוח בקהילה הלהט"בית בישראל אינו חדש; עשו זאת רבים לפניו, מחברי כנסת ועד רבנים, אלא שהקשר בין הזוג הדגול הזה לבין מה שאמר הרב מאזוז הוא מקרי בהחלט. אף אחד, כנראה, לא יעז לצאת נגדו, כי הרי מדובר באחד מהרבנים המובילים ביותר בציבור הדתי והחרדי.

האובססיה של הציבור הדתי והחרדי כלפי הקהילה חייבת להסתיים. אני לא אתייחס לכותרות כמו "זה יסתיים ברצח", כי זה כבר הסתיים כך בעבר, אבל אני אומר את האמת - די! לא ייתכן שבכל פעם שנדבר על אסון ונרצה לשלב אותו בנושאי דת, נשתמש שוב ושוב בקהילה הגאה. אסור שבכל פעם נפיל על מי שמקיים משכב זכר את האשמה על רצח, שנעשה בידי מחבלים מטורפים ואחוזי שנאה.הרב מאזוז לא רק האשים את מקיימי מצעד הגאווה ברצח, הוא אף הדגיש כי מקיימי המצעד אינם יכולים לקרוא לכך "גאווה", כי מה גאווה בסתירת הטבע, הבריאה ורצון הבורא? אני אעזור קצת בתשובה על זה: אין סתירה. זו הבעיה, הרב מאזוז, לא קיימת שום בעיה.

אני אדם דתי - אמנם לא דוס, וייתכן שיהיו כאלו שיעשו עכשיו חישובים עד כמה אני דתי ויהודי בסולם שהם בחרו להאמין בו - אך אני מוצא עצמי כיהודי מאמין. הסתירה היחידה שאני מוצא כאן, היא לא בין להט"ב לטבע אלא בין המשפט של הרב מאזוז למציאות. התירוץ הזה של שימוש בטבע כדי לנגח משכב זכר הוא אבסורדי, כי אין כאן סתירה נגד הטבע. למעשה, אם יש סתירה היא נמצאת בתורה, ולא להפך.

מדוע הקהילה תמיד אשמה? מה עם מחללי השבת והנואפים? מה עם שאר עונשי הכרת והסקילה? בתור אדם דתי, במקום לחפש אשמים, אולי תתפלל שהרצח הבא לא יקרה? הגיע הזמן שהציבור הדתי והחרדי יפסיק להשתמש הקהילה ככלי ניגוח. אחרת, אין לו שום זכות לומר ששליסל עשה עוול, כי כשאדם מאשים את הקהילה ברצח, הוא מתיר את דמנו.

תגובות הגולשים כתבו תגובה

    כל הזכויות שמורות 1999-2020 הקמת אתרים ניהול תוכן
    נא להמתין... נא להמתין...