מיכאיל פיסצ'ווסקי. מת לאחר 17 חודשי אשפוז
מיכאיל פיסצ'ווסקי. מת לאחר 17 חודשי אשפוז. צילום: פייסבוק.
עוד בחדשות ודעות
 >  > 

בלרוס: מת האדריכל שהותקף על רקע הומופובי

מיכאיל פיסצ'ווסקי הוכה באכזריות לאחר שיצא ממועדון גייז במינסק, והובהל לביה"ח כשהוא בתרדמת עקב חבלות חמורות במוחו. לאחר 17 חודשי אשפוז וניתוחים, הוא מת השבוע מפצעיו. התוקף, דמיטרי לוקאשוויץ', כבר סיים את תקופת המאסר שנגזרה עליו ושוחרר מהכלא לפני חודשים

17 חודשים לאחר שהותקף באלימות בגלל זהותו המינית, מת האדריכל מיכאיל פיסצ'ווסקי בבית החולים בו אושפז. פיסצ'ווסקי הותקף במינסק, בלרוס, על ידי גבר צעיר, שהיכה אותו באכזריות בזמן שפיסצ'ווסקי יצא ממועדון גייז בבירה הבלרוסית. 

התוקף, דמיטרי לוקאשוויץ', הכה את פיסצ'ווסקי עד אובדן הכרה והתיר אותו במקום כשהוא מתבוסס בדמו. לאחר התקיפה, פיסצ'ווסקי היה בתרדמת ממנה התעורר רק כעבור חודש. הוא סבל מפגיעות מוחיות חמורות, שברים בכל חלקי גופו ונזק למערכות רבות. הוא אושפז, כאמור, במשך כשנה וחצי, אך לא הצליח להחלים מפציעתו. הוא מת בבית החולים ביום שלישי האחרון.

פיסצ'ווסקי מת במהלך ניתוח מסובך ומסוכן, שהרופאים המטפלים בו החליטו לבצע בצעד נואש, בניסיון להציל את חייו. הרופאים ניסו להסיר בניתוח רקמה פגועה במוחו של פיסצ'ווסקי שגרמה לסיבוכים ומנעה את החלמתו. הרופאים תוכננו להסיר כ-20% מרקמת המוח של פיסצ'ווסקי, אך כשלו במשימה והוא מת על שולחן הניתוחים.

מיכאיל פיסצ'ווסקי. מת לאחר 17 חודשי אשפוז

התוקף, דמיטרי לוקאשוויץ', נשפט בתחילה לשנתיים ושמונה חודשים בכלא בגין "בריונות" ו- "נזק גופני חמור שנגרם ללא כוונה" והתבקש לשלם כ- 7,500 יורו לפיסצ'ווסקי ו- 3,000 יורו לאמו של פיסצ'ווסקי. עם זאת, לוקאשוויץ' קיבל הקלה בעונשו במהלך תקופת המאסר ושוחרר מהכלא לאחר 11 חודשים.

פעילים מארגון הלהט"ביים האמריקאיים דוברי הרוסית התכנסו לזכרו של פיסצ'ווסקי אתמול, וקראו לשפוט את התוקף על רצח לאור מותו: "אנו מפצירים בפני הקהילה הבינלאומית, בפני פוליטקאים ואנשי ציבורי, לשאול את השאלה הבאה בכל פעם שהם פוגשים בנציגים של הממשלה הבלרוסית", מסרו נציגי הקבוצה. "מדוע הרוצח של מיכאיל אינו מואשם ברצח? אנו דורשים תשובה."

תרגום: מיכאל כץ

תגובות הגולשים כתבו תגובה

    כל הזכויות שמורות 1999-2020 הקמת אתרים ניהול תוכן
    נא להמתין... נא להמתין...