לוגו האוויטה. צילום: יחסי ציבור.
עוד בתרבות ובידור
 >  > 

לשיר עם כל צלילי הקשת

הפופולאריות הגוברת של הקריוקי הגיעה גם לקהילה, והליין "קומזיץ" המתקיים באוויטה נותן לכך מענה. עמרי קליינבורט יצא לשמוע את הסיפור שמאחורי השירה (והזיוף)

בא לכם על ערב קריוקי עם אווירה קהילתית ומגבשת? בימי שני תוכלו למצוא את מבוקשכם ב"קומזיץ", ליין חדש יחסית באוויטה המיועד לכל מי שרוצה לשיר, גם אם הוא לא ממש יודע איך עושים את זה. הרעיון המרכזי של הוגי הליין, שאירח שלבים מוקדמים בליהוק של תוכניות ריאלטי שונות כגון אקס פקטור בצד הופעות והשקות מוסיקליות שונות, הוא לתת במה לקהל הרחב, מקום בטוח שמעודד פתיחות, יצירתיות ותקשורתיות.

הגעתי לשם באחד מימי שני האחרונים ואחרי שניסיתי לא לזייף בעצמי, תפסתי את אנשי המקום לשיחה קצרה על מוזיקה, קהילה ומה שמאחד ביניהם. חיים שגב, יוזם הרעיון, מספר כי הליין הוקם בהתחלה במטרה לתת מענה חברתי. "נתנו לו את השם 'קומזיץ' מפני שזה מזכיר חברותא מסביב למדורה ואווירה חמה ונעימה. בפעמים הראשונות המקום עוצב כחפלה, עם פופים וכסאות נמוכים וממש הייתה הרגשה משפחתית וטובה. בהדרגה התמקדנו ברעיון הקריוקי ובמטרה שאנשים ירגישו טוב עם עצמם ובחברת אחרים, וייפתחו. הערב מבוסס על טהרת השירה ומאפשר במה פתוחה לקהל לשיר שירים, לשמוע מוזיקה ולבצע קריוקי בלייב על הבמה".

"המנהלים של המקום מכירים אותי כחובב מוזיקה ולכן אני מרגיש בטבעיות עם ביצוע התפקיד", מספר רועי זמיר, שותפו ואיש שיווק בהכשרתו. "כבן אדם שמגדיר את עצמו רב תחומי ותקשורתי, אני נמשך לרעיון בו אנשים יכולים להרגיש טוב עם עצמם ועולים לבמה לשיר. אני בעצמי התנסיתי בשירה בכמה וכמה הזדמנויות. הערב הוא הטרוגני ופתוח לכולם, ומאפשר קבלה הדדית, סובלנות ואהבה, וכל זה לצלילי המוזיקה".

שותפם השלישי לארגון הערב, הוא נהורא רז לוי, סולנה לשעבר של להקת 'גיים בויז' שמשמש גם כברמן מזמר ושר. "עבורי לראות את כל האנשים רוקדים, שרים, שותים ושמחים זו הנאה שלמה".

חיים שגב, נהורא רז לוי, רועי זמיר
חיים שגב, נהורא רז לוי, רועי זמיר. צילום: מורן אבני.

לדברי יגאל רענן, מבעלי האוויטה, "בסצנה התל אביבית לא קיים אף ערב קריוקי שנותן באמת מענה לכולם, לשיר ולזייף בלי חשש ובלי ביקורת. בערב הזה התו הוא המנחה והגרון פורץ בשירה. הבמה היא של הקהל, הם היוצרים. לערב הזה מגיעים גם מכל רחבי הארץ כדוגמת ירושלים, חיפה, באר שבע ועוד. הליין אטרקטיבי בקרב תיירים שנהנים לשמוע מוזיקה מוכרת ולשיר אותה בשפתם שלהם. זוהי הרגשה מנצחת לראות את האנשים שמחים, שרים, משתחררים ומקבלים זה את זה כשהשירה מנצחת על כולם כמו בתזמורת הרמונית".

"בהתחלה אנשים קצת מהוססים וביישנים ועם עידוד הקהל והצוות התומכים, בהדרגה משתחררים, נהנים וכובשים את עצמם, אחרים ואת הבמה. ניתן לראות שהמעבר מסגירות לפתיחות נעשה בצורה מהירה וטובה הודות לאווירה המקבלת שיש במקום", מספר סמי, מבעלי האוויטה. רענן מספר שהוא בעצמו מתגבר על הפחד לפעמים ועולה לשיר. "תמיכת הקהל מדרבנת. יש תמיכה הדדית של סולמות. אני זוכר איך הייתי נוכח בערבי קריוקי בעבר ויכול לציין שבניגוד לרעיון שקריוקי הוא דבר שצריכים, פה רוצים ואף עושים הכול כדי להגשים חלומות מוסיקליים וחברתיים כאחד".

ערב קריוקי באוויטה
צילום: מורן אבני.

רועי מחזק את דבריו: "האווירה פה היא אווירה משפחתית. הליין עצמו לא מיועד לקהילה הגאה אלא לכולם. אני אישית אוהב לשמוע מוזיקה שנוגעת בנשמה ועם זאת סבור, כי מה שיפה הוא שבערב אחד אתה שומע סגנונות מוזיקה שונים, וכל אחד מוצא את החיבור שלו".

מוזיקה היא שפה מגשרת וכאשר מדובר בפאב הוותיק בקהילה, אז למוזיקה יש קסם ייחודי. בערב כזה אין הבדלים של מי בס ומי סופרן, כולם מדברים בשפה אחת, יפה ואחידה – שפת המוזיקה.


http://www.evita.co.il/he/home

 

תגובות הגולשים כתבו תגובה

    כל הזכויות שמורות 1999-2021 הקמת אתרים ניהול תוכן
    נא להמתין... נא להמתין...