איתי שיקמן. צילום: איתי שרמר.
עוד בחדשות ודעות
 >  > 

חדשות לסטודנטים גאים: מלגות לקהילת הלהט"ב

התאים הגאים במוסדות האקדמיים פותחים שנה עם תוכנית מלגות חדשנית וייחודית. חשוב במיוחד לכל מי שיחלו בקרוב את שנת הלימודים האקדמית החדשה

"האחווה הסטודנטיאלית הגאה", כלומר איגוד התאים הגאים הפועלים באוניברסיטאות ובמכללות ברחבי הארץ, פותחת שנת פעילות שנייה ומרחיבה את פעילותה בצורה דרמטית.

האחווה החלה את פעילותה אשתקד. בשנתה הראשונה הביאה האחווה את המאבק לשוויון זכויות להט"בי באקדמיה לקידמת השיח הציבורי, תוך מאבק וניצחון פוליטי כנגד הנהלת אוניברסיטת בר אילן, אשר סירבה לקיים אירוע גאווה בשטחה. בנוסף, התקיימו אירועי גאווה צבעוניים במספר רב של קמפוסים ברחבי הארץ. גולת הכותרת של פעילות האחווה בשנה זו היא סמינר ארצי מוצלח, בו לקחו חלק 200 סטודנטים-יות מרחבי הארץ. בשנת הלימודים הקרובה עתידה האחווה לחלוש על למעלה מ-20 תאים גאים אשר יפעלו במוסדות האקדמיים, מקצה הארץ ועד קציה.

במטרה לעודד מנהיגות צעירה בקרב סטודנטים-יות, האגודה למען הלהט"ב והתאחדות הסטודנטים והסטודנטיות בישראל מציעות לראשונה מלגות למנהיגות הצעירה של הארגון. תכנית המלגות מיועדת לסטודנטים/יות מכל מין/מגדר/מוצא/קבוצת השתייכות הרואים-ות עצמם-ן כחלק מקהילת ההומואים, לסביות, בי, טרנס, קוויר וא-מיניים.

"ברור לנו שכסטודנטים וכסטודנטיות תפקידינו הוא להיות בחזיתם של המאבקים החברתיים החשובים בישראל", אומר גלעד ארדיטי, יו"ר התאחדות הסטודנטים והסטודנטיות. "מלגת מנהיגי התאים הגאים שהקמנו יחד עם האגודה למען הלהט"ב שינתה את פני ההתארגנות הלהט"בית בקמפוסים, ונתנה תנופה להקמה והרחבת תאים גאים, וחיזקה פעילים מודעים ומלוכדים המשנים את השיח באקדמיה ובחברה הישראלית בכלל. אני גאה בכל אחת ואחד מהפעילים, ההופכים את העולם שלנו לקצת יותר פלורליסטי וקצת יותר טוב בכל יום שעובר".

"מה שאיפשר את הגדילה העצומה של הארגון הוא הליווי הצמוד שניתן למנחות ולמנחים, ומעל הכל תחושת השותפות והתמיכה בין המנחים והמנחות בינם לבין עצמם", מוסיף ארז וינר, מייסדה ומנהלה של האחווה הסטודנטיאלית הגאה. "יחד עם זאת, ההחלטה לתת כל כך הרבה מלגות לא הייתה קלה. משמעות הדבר היא שנצטרך לעבוד מאוד קשה להשיג תקציב לסמינר הארצי. בשנה שעברה היו קרוב ל-200 משתתפים ומשתתפות בסמינר, והשנה אנחנו מצפים שיהיו אפילו יותר בעקבות ההצלחה. אני חושב שמצפה לנו שנה מדהימה ומרגשת בכל הנוגע לפעילות סטודנטיאלית גאה, שרק תגדל ותתרחב - ואני כבר לא יכול לחכות לראות מה יצמח מהתאים השנה".

ההרשמה לתכנית המלגות נפתחה זה לא מכבר, וב-21 בספטמבר יוכרעו סופית מי יהיו המנחים והמנחות לשנה הקרובה. סמינר ההכשרה יערך ב-25-26 בספטמבר, במרכז הסמינרים של גבעת חביבה. לפרטים נוספים אודות המלגה לחצו כאן.

 

הכותב הוא דובר האחווה הסטודנטיאלית הגאה

תגובות הגולשים כתבו תגובה

    כל הזכויות שמורות 1999-2021 הקמת אתרים ניהול תוכן
    נא להמתין... נא להמתין...