חג המוסיקה הישראלית
חג המוסיקה הישראלית. צילום: אילן ספירא.
 > 

תרבות בקטנה

פסטיבל מוזיקה ישראלית, מופע שירה גאה, מופע מחול, תערוכת צילום ודיסק כפול של דיווה אחת. חמישה אירועים תרבותיים שכדאי לכם לדעת עליהם

מוזיקה

מסתבר שכבר 18 שנים מתקיים בארץ מה שמוגדר על ידי המארגנים בתור "חג המוסיקה הישראלית". אנחנו משערים שגם אתם לא ידעתם על זה, אבל כדאי שתדעו: הפסטיבל מתקיים בנתניה, חיפה, תל אביב, באר שבע, ירושלים וראשון לציון, ובסך הכל יועלו בו עשרים מופעים מוזיקליים, כולל קונצרט מחווה ללאה גולדברג עם לחנים לשיריה פרי עטם של חיים אלכסנדר ושל מיכאל וולפה, אשר יבוצעו על ידי הזמר עופר כלף ושלישיית עתר; קונצרט לרגל יום הולדתו ה-80 של המלחין נעם שריף בשם "שריף בריבוע", שבו יבוצעו שתיים משלוש רביעיות המיתרים שלו על ידי רביעיית ראשונים; קונצרט בשם "זכרונות מסלוניקי" שבין היצירות אשר יבוצעו בו יהיו שירי אפר ואבק של יהודה פוליקר בניצוחו של רפי קדישזון, ועוד.

תאריך: 16-21 בספטמבר, כל ערב בעיר אחרת
שעה: משתנה
מחיר: חינם, יש להזמין מקום מראש
להזמנות: 02-6241041, www.isreli-music-festival.org

מחול

בשבוע הקרוב תעלה הלהקה הצעירה של אנסמבל בת-שבע את המופע "דקהדאנס". למי שהשם נשמע מוכר נאמר שזה אינו מופע חדש, גם אם הוא לא בדיוק מופע ישן. מדובר בשילוב של קטעים אהובים וידועים מתוך 20 עונות היצירה של נהרין, מופע המתעדכן מדי שנה כך שבכל עונה אפשר לחוות מפגש מחודש עם החומרים בביצוע ובעריכה מעודכנים לאותה העונה.

תאריך: 17 ו-20 בספטמבר, 21:00; 18 בספטמבר, 14:00
מחיר: 150 שקלים באולם, 130 שקלים ביציע.
להזמנות: 03-5171471, www.batsheva.co.il  
כתובת: מרכז סוזן דלל, יחיאלי 5, נווה צדק, תל אביב

 

 

מוזיקה

בדיוק בזמן לקראת החגים יצא האוסף השני של ריטה, שהוא במקביל האוסף הכפול הראשון שהדיווה מוציאה לאור. בשונה מהאוסף הראשון "תחנות בזמן", שיצא לאחר שלושה אלבומים בלבד, "ריטהאוסף" מסכם קריירה עשירה הרבה יותר. התוצאה היא 43 השירים הידועים ביותר של ריטה, כולל ביצועים מהופעות חיות שעד היום לא פורסמו באופן רשמי, כמו "שרה ברחובות" מהאירוויזיון או "מה חשוב היום". אחד השירים הוא שיר חדש לחלוטין – "יומן" – ואם תרכשו את העותק הדיגיטלי של האלבום, תקבלו גם את Fallin, שיר בביצוע של ריטה ורד בנד.

מחיר: 79.9 שקלים
לרכישה: חנויות מוזיקה

שירה

ההצלחה לה זכה מופע השירה הגאה "שלוש סיבות", במסגרת פסטיבל התרבות במהלך חודש הגאווה, מביא את המפיקים להמשיך להעלות אותו. מי שלא מכיר, הרעיון הוא שעל הבמה מועלים ביצועים בימתיים לשירי המשוררים/ות אופיר משרקי, פיאם פילי, שז, שחר מריו מרדכי, יונית נעמן, חזי לסקלי, אלן גינזברג, סאפפו ועוד, לצד ביצועים לשירים של אייל גולן ויהודית רביץ. הביצועים משלבים מחול, מוזיקה ומשחק, ומבצעים אותם מיקה בן שאול, רן בן דרור, אהוד ורדי, שי פרידמן ונתיב יום טוב.

מופע השירה הגאה "שלוש סיבות"
מתוך מופע השירה "שלוש סיבות". צילום: יוסי צבקר.

תאריך: 18 בספטמבר
שעה: 13:00
מחיר: 60 שקלים
להזמנות: 03-6950156/7
כתובת: צוותא 2, אבן גבירול 30, תל אביב

צילום

רועי גליץ הוא אחד מצלמי הטבע הידועים ביותר, אך גם אם לא ראיתם מעולם את התמונות שהוא מצלם, קשה להשאר אדישים למראות. כדי לראות את הטבע מתוך העיניים שלו, סעו למוזיאון יפו, שם מוצגת תערוכת היחיד הראשונה שלו, "להתבונן לטבע בעיניים". התערוכה כוללת עשרות צילומי טבע מהפנטים, בהם הוא מתעד את שגרת יומם של חיות הבר.

תערוכת להתבונן לטבע בעיניים
עבודה מהתערוכה. צילום: רועי גליץ.

תאריך: 10.9-10.10
שעה: חמישי ושבת 10:00-18:00, שישי 10:00-14:00, שני-רביעי 10:-18:00 רק בחגים ובחול המועד. ראשון סגור.
מחיר: 25 שקלים, הנחות לבני נוער, חיילים, תושבי תל אביב וסטודנטים
להזמנות: www.jaffamuseum.co.il
כתובת: מוזיאון יפו, רחוב טיילת מפרץ שלמה 10, יפו העתיקה.

תגובות הגולשים כתבו תגובה

    כל הזכויות שמורות 1999-2021 הקמת אתרים ניהול תוכן
    נא להמתין... נא להמתין...